maja11231 maja11231 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Velmi krásná kniha. Válečné knihy moc nečtu ale od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala. Příběh mě velice zaujal. Je zajímavé že o lodi
Wilhelm Gustloff ví jen málo lidí a přitom to byla největší námořní katastrofa. Na Wilhelm Gustloffovi zahynulo více lidí než na Titanicu a Lusitanii a to jsou známější a každý jejich příběh zná.
Jsem ráda že jsem knihu dostala a přečetla si tenhle příběh. Nebýt této knihy asi bych se nikdy nedozvěděla o největší námořní katastrofě v dějinách lidstva. Bylo zajímavé se dostat do doby druhé světové války. Velmi autorku obdivuji.
Knihu Sůl moře řadím mezi nejlepší knihy s válečnou tématikou. Nesmírně jsem si knihu užila.
Určitě doporučuji ❤

05.01.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Zase úžasná knížka, kterou jen tak z hlavy nedostu. Přímo ji miluji, řadím ji mezi nejlepší knihy s válečnou tématikou a tak mezi nejoblíbenější knihy, které mám doma v knihovně. Spisovatelka píše velmi kvalitní knihy. Už se těším až si přečtu její poslední knihu Potrhaná křídla.

24.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha, která mě zasáhla příběh. Pořád ji mám v srdci. Podle mě jedna j nejlepších knich od českého autora.

22.04.2019 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Skvělá kniha.

12.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Dojemná kniha. Knih o holokaustu jsem četla hodně ale ani po téhle knize nemůžu pochopit proč to těm lidem dělali.

25.04.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha, co víc dodat

19.04.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Super kniha. Četla se úplně sama. Od českých autorů moc knih nečtu ale tahle mě hned zaujala, jak názvem tak i obálkou.
Rozhodně doporučuji

18.04.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Velice dobrá kniha. Četla se jedním dechem. Určitého od autora přečtu i další knihy.

14.07.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!!
Epický závěr úžasné série. Dlouho jsem čekala na tuhle knihu a to čekání za to stálo. Už od první věty jsem se do knihy začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Sarah jako vždy nezklamala a napsala úžasnou knihu se zvraty, bolestí, napínovostí a odhodláním bojovat za to a za ty co milujeme.Všechno krásně navazovalo a předešlé díly a všechny příběhy se spojily do jednoho etického příběhu.
S postavami jsem soucitila a brečela jsem vždy když někdo umřel nebo se něco nepovedlo. Aelin jako vždy měla bláznivé nápady a jako vždy mě uměla rozesmát a překvapit. Co se tyče závěrečné bitvy ta byla dech beroucí. No a konec mi vyrazil dech.
V knize jsem nenašla žádnou chybičku, žádné nudné scény, prostě nic.
Miluji tuhle série a nechci od ní odejít. Miluji postavy v knize, které mě pro provázely od samého začátku až do konce série. Postavy, které jsem si tak strašně oblíbila, že bude těžké na ně zapomenout. Postavy, které mi vyrazily dech svými nápady, odvážností a láskou pro lepší svět. A právě lepší svět by s každý měl zasloužit a bojovat z něj. Miluji vymyšlený svět ve kterém se mladá nájemné vražedkyně stane královnou.
Doporučuji, protože tohle byla jízda ❤

16.08.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásný příběh, který jen tak z hlavy nedostanu.

14.05.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Super kniha. Víc napětí, vzrušení no prostě víc všeho. Co víc dodat super kniha

02.05.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Takové knihy nečtu ale tahle kniha mě bavila!

18.04.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihu jsem dostala na Vánoce a jsem za to ráda. Příběh byl zase napínavý jako vždy od začátku až do konce.
Super

06.01.2019 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Úžasný příběh mladé dívky. Knihu jsem četla jako povinnou četbu do školy. Přečtenou jsem ji měla za dvě hodiny, moc dobře se četla. Příběh se mi líbil, ani si neumím představit co bych dělala já.
Určitě by si knihu měl přečíst každý aby věděl co se tam vůbec dělo a jak to tam měli lidé těžké
Doporučuji

02.10.2018 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Kniha se mi líbila. Bylo to takové dokončení celé série.

16.06.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Dobrá kniha, kterou jsem si ráda přečetla.

13.06.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi dobrá kniha se silným příběhem, který mě vzal za srdce

15.05.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha je prostě dokonalá

05.05.2019 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Podle mě zatím nejlepší díl z celé série ale přece jen mi tam něco chybělo.

17.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Lepší díl snad být už nemůže. Za mě nejlepší díl z celé série.

13.04.2019 5 z 5