Magnovak Magnovak komentáře u knih

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Neurazí, nenadchne. Vlastně moc nevím, co se tím snaží autor sdělit. Hodně mi vadilo, že tam vůbec není vysvětleno, jak se stal dotyčný kastelánem, když k tomu evidentně neměl předpoklady, vzdělání, ani zkušenosti. Celkově oddechovka na jeden večer, ale taková pitomá no...

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Já nevím, mně se to četlo špatně, kniha klidně mohla být poloviční. A naopak - od začátku bylo přeci jasné, že to je jinak. Konec mě nepřekvapil, tušila jsem mlhavě celé pozadí poměrně dlouho (víceméně od sebevraždy B.), takže za mě průměrná detektivka a spolu s Marcem určitě to nejhorší od JAO, tématicky mi to bylo také na hony vzdálené, takže bohužel, palec dolů.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Přiznám se bez mučení (ha ha), že jsem knihu koupila kvůli obálce. Nic moc jsem od toho nečekala, dlouho mi unikalo, který to skutečný případ byl inspirací... Některé části knihy jsou skvělé, jiné jsou úplně tupé. Jiné předvídatelné. Ale celou dobu jsem byla v mírném napětí a knihu přečetla za jeden večer (sny poté nic moc) a více než Kinga mi to místy připomínalo H.P.Lovecrafta. Konec už je vyloženě ujetý, ale celkově to považují za solidní horrorovou povídku (určitě ne thriller!)

16.11.2015 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knihu jsem koupila úplnou náhodou, nic jsem o ní předem nevěděla a nic jsem tedy nečekala. Díky krátkým kapitolám se čte rychle a svižně, v podstatě se vlastně ale celou dobu nic nestane. A poslední kapitoly už jsou úplně zbytečné. Kniha je sice svým způsobem skvělá, ale prostě tak nějak průměrně skvělá.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Asi už není co dodat. Kniha je originální, dechberoucí. Zasmála jsem se i si poplakala.

16.11.2015 5 z 5