MaggieR MaggieR komentáře u knih

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Dokonalé Stainbeck-ové umenie opisu. Ja som tam stými ľuďmi sedela, videla som na ich tvárach každý detail, každý výraz a každý pocit. Cítila som dážď, slnečné lúče. Cítila som ich dych. Žiadne iné knihy ma nedostanú na dejisko úplne. Moja 4. jeho kniha a chcem viac.... Milujem ho.

02.02.2020 5 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Psychicky náročne čítanie. Neviem či je to tým že som pozorovala Clydov život od detstva, ale vôbec som ho nedokázala súdiť. Každý krivdu, hanbu, ľútosť prežívame do inej miery a tak ťažko povedať ako by sa zachoval iný. Ale zarážalo má že sa do konca necítil za Róbertinu smrť vinný. Koľko hláv toľko názorov. Krásny opis Clydovej matky pozoruhodné opísaná silná žena. Pre mňa priveľmi citovo náročná kniha a už zasa musím prejsť na iný druh literatúry.

29.10.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Veľmi ťažká kniha :( ľahko sa číta a rýchlo ale je veľmi smutná. Tak ma zaťažila že si potrebujem dať pauzu a asi sa pustím do nejakej rozprávky. Je to dobrá kniha ale znepokojila ma.

23.09.2019 4 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Výborne. Asi moja najrýchlejšie prečítaná kniha. Nie je to žiadne umelecké dielo ale je zaujímavá. Oddýchnete si pri nej. Veľmi pripomína Dievča vo vlaku.

02.12.2023 5 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Perfektne názory, opisy, pohľady na život. Spoznala som ho viac ako človeka vďaka tejto knihe. Mimo toho že je to môj milovaný spisovateľ, by som si s ním veľmi rozumela ako s človekom.

02.01.2022 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naozaj bravúrne napísaná kniha. Na to koľko je tam postáv som si každého pamätala veľmi dobre. Toma Hagena som milovala. Santiniho smrť som oplakala. S Key som súcitila. To hovorí asi za všetko.

20.09.2020 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Toľko krásnych ponaučení v takom krásnom príbehu. Vždy kniha stojí za to keď vie vohnať slzy do očí a táto je jednou z nich. Jednou vetou kniha ktorá vám pohladí dušu.
,, No z vlastnej skúsenosti viem, koľko pravého šťastia sa môže skrývať v skromnom domčeku, kde si na chlieb každodenný treba zarobiť statočnou prácou a kde trocha odriekania ešte väčšmi osladí drobné radosti.,, Malé ženy, vydanie 2019, str. 259

11.11.2019 5 z 5

Znova ako pri každej knihe o PCT iný pohľad na hrebeňovku. Niekto tam ide kvôli kilometrom niekto, niekto vyčistiť hlavu niekto kvôli priateľstvu. Pri príbehu od Lucie som sa maximálne zasmiala, neskutočne ma pobavilo keď ju vyľakal aj vlastný dred a koľko hlúposti len tak pre srandu robila, ku koncu bola aj nejaká ta slza ako ma pri skutočne dobrej knihe byť. Znova obdiv obrovský ja sa bojím PCT napísať aj do vlastného zoznamu želaní lebo sa bojím že sa mi to nesplní. Ďakujem že ma tieto baby aspoň takto približujú k tej nádhere po ktorej túžim. A ďakujem v tejto knihe aj za nádherné fotky - zrkadlovka bol dobrý nápad. ;o)

26.08.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Táto časť je naozaj perfektná. Jedna z najzaujímavejších zápletok s akými som sa stretla.

27.07.2019 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Knihu som si vybrala náhodne v kníhkupectve podľa obálky. Už je to dlho čo som ju čítala ale je to kniha ktorú si budem pamätať do konca života. Je zvláštne krásna. Chytí za srdce.

20.05.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Veľmi smutný príbeh. Tak perfektne napísaná, že je až neuveriteľné ako to môže autor napísať keď to sám nezažil. 5 hviezdičiek. Treba si prečítať, ale osobne sa k nej vracať nebudem. Ja v knihách hľadám nádej a toto mi láme srdce.

15.01.2019 5 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Pre každého kto má rad samotu a v srdci kus divočiny bude táto kniha nádherná. Škoda, že je taká tenká, takže čítajte pomaličky. Autorovi som vďačná aj za ďalšie inšpirácie podobného žánru na čítanie hneď na prvej strane, ktoré mám už objednané. Cognetti je jeden zo spisovateľov čo robí z kníh umelecké diela.

06.01.2019 5 z 5

Jsem součástí lesa Jsem součástí lesa Wolf-Dieter Storl

Obdivuhodný človek. Obdivuhodná kniha. Pre mňa ako pre človeka čo sa zaujíma o Zem, o prírodu, rastliny je veľkým vzorom jeho život v súlade s takou láskou k našej Zemi. Viem presne o čom hovorí a teším sa na všetky jeho knihy ktoré si plánujem prečítať. Vždy som sa chcela venovať bylinkám a táto kniha ma v tom iba utvrdila, že je to správna voľba. Odporúčam všetkým milovníkov našej Zeme, zvierat či rastlín. Nájdete tam z každého niečo.

29.12.2018 5 z 5

Stratené kvety Alice Hartovej Stratené kvety Alice Hartovej Holly Ringland

Musím povedať, že romány naozaj nečítam. Ale na odporúčanie kolegyne som si knihu požičala. A som nesmierne vďačná, že som tak urobila. Príbeh ma úplne pohltil, je úplne iný a nečakaný. Nádherný opis autorky vás vôbec neunavuje, všetky postavy si zamilujete. Ide o ťažký životný príbeh dievčatka ktorú s mamou týral otec. Každou kapitolou je príbeh zaujímavejší. Rozhodne sa teším na ďalšiu knihu čo táto talentovaná autorka vydá.

12.12.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Táto kniha mi ovplyvnila celý život. Knihy som nečítala. Nevedela som kam a čo so sebou. Ani neviem ako sa mi dostala do rúk. To bolo v roku 2016. Cheryl ma svojou úprimnosťou, odvahou jednoducho zmenila. Táto kniha asi ženu s bezproblémovým životom nezaujme. No naopak ak hľadáte niečo čo vám ukáže iný pohľad na život - do toho! Divočina je to pravé :) Na knihe milujem ako autorka jednoducho prizná čo všetko zlé v živote spravila, zmieri sa stým. Zmieri sa s celým životom, so všetkými problémami čo nám každý deň prináša. A nájde východisko. Je plná emócií a nádherne umelecký napísaná.

07.11.2018 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opäť výborne aj keď o máličko horšie ako heřmankové údolí. Zo začiatku ma naivita hlavnej postavy prekvapila u tejto autorky na to nie som zvyknutá ale nakoniec sa to uberalo opäť správnym smerom, Irmu som obdivovala a Editu chápala. Od knihy sa nedá otrhnúť. Veľmi dobrý nepredvídateľný príbeh.

18.05.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ja neviem čo mi v knihe chýbalo ale niečo mi na nej nesadlo... knihu som nedočítala, druhá v živote ktorú som nedočítala

20.02.2022 2 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nadherná kniha, žiadna sentimentálna, nereálna blbosť ale príbeh o skutočnom živote. Výborna sposovateľka.

25.01.2021 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Keď som sa odpútala od táranín mojej učiteľky literatúry zo strednej školy, čo knihu pravdepodobne ani nečítala :) prestala som sa zaoberať otázkou sedliackeho a pánskeho rozumu tak som si knihu nesmierne užila. Skôr ma zaujalo priateľstvo ktoré vznikalo medzi Sanchom a jeho pánom, priateľstvo farára holiča a ďalších čo sa za každú cenu snažili pomôcť svojmu susedovi. Obľúbila som si všetky postavy pre ich láskavosť a dobrú povahu. Kniha má zaslúžené miesto v povinnej literatúre. Myslím, že ľudia sa môžu nad knihou zamýšľať z rôznych pohľadov až niekomu unikne to najkrajšie, ako mojej pani učiteľke.

13.08.2019 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Som rada že som nevidela film lebo kniha je veľmi dobrá. Úplne niečo iné ako sme zvyknutý.

31.01.2019 5 z 5