Magdalenkačte Magdalenkačte komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pomocnice je jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.
Má to neuvěřitelný spád a je těžké ji odložit.
Millie má komplikovaný život a když ji vyberou jako pomocníci do domu Niny a Andrewa Winchestrových, tak to vypadá na skvělý nový začátek.
Časem ale začíná práce v krásném domě vypadat čím dal náročnější, hlavně psychicky.
Nina je dost nevyrovnaná, malá Cecelie se chová jako spratek a Andrew je jediný kdo je slušný a hodný. Nebo ne?
Tenhle psychologický thriller vás zavede do jedné na první pohled dokonale rodiny a jejich tajemství.

Moc mě kniha bavila a dávám ji 5/5 a vřele ji doporučuji.

27.01.2024 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Píše se rok 1941 a Lina Vilkasová je patnáctiletá studentka, která sní o umělecké škole.
Jednoho dne ji, její matku a mladšího bratra odvleče ruská NKVD do pracovního tábora na Sibiři. Zde musí Lina bojovat nejen o holý život, ale i překousnout ponižování a bití.

Důležité ale je nenechat se zlomit a snažit se tu hrůzu přežít. Udrží si Lina svoje nastavení lásky a naděje až do konce těchto těžkých časů?

Ruta Sepetys píše knihy o událostech, které zapadly do propadliště dějin. Je ale dobře, že je vytahuje na povrch a nemělo by se na tyto události zapomínat ️️
Tato kniha mě opět (stejně jako Musím tě zradit) šokovala a příběh se mě velmi dotknul.

05.02.2023 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Pierre Niémans je ostřílený komisař. Po divoké akci s fotbalovými fanoušky je převelen na francouzský venkov, kde místní policie vyšetřuje vraždu mladého muže. Jeho tělo je vklíněno ve skalách a je velmi znetvořeno.

Na druhé straně Francie je vykradena kartotéka místní školy a policista Karim Abdouf jede na místo zjistit, co se vlastně ztratilo. V tuto chvíli netuší, ze ztráta dokumentů má spojitost s případem mrtvého mladíka ve skalách.

Mrtvých přibývá a stop je málo. Má vůbec Niémans čas zjistit, jak to bylo doopravdytady prozradím, že v pravý čas se mu do cesty a vyšetřování připlete právě Karim!

Jean-Christophe Grangé napsal příběh, kde mistrně spojil dvě ze začátku nespojitelné linie a čtenáře s každou stránkou víc a víc mrazí.
Ten motiv je neuvěřitelný, krutý a já jsem si potvrdila, že tento autor je jedním z mých oblíbených. Ta propracovanost je perfektní.

Kniha na mě zanechala obrovsky dojem a přes počáteční lehké nepochopení mě dej úplně pohltil.

Film jsem neviděla a zřejmě po zážitku z knihy si ho ani pouštět nebudu.

12.08.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zřejmě poslední díl ze série Aristokratky dočítam zcela tématicky dnes na svátek sv. Valentýna.
Marie III. Kostková z Kostky celou knihu řeší se milostné dilema. V minulé knize se Marie zamiluje na nizozemském královském dvoře do velmi pohledného a velmi bohatého Marka. Doma na ni čeká Max, hrabě Laun, ke kterému také chová jisté city.
Do toho se geniálně plete paní Ticha, pan Spock, Josef, Deniska, Milada a samozřejmě rodiče Marie.
Jak celé lovestory dopadne se dozvíte v této knize.
Musím říct, že jsem se opět skvěle bavila. Evžen Boček je skvělý autor a já mám pocit, že toto nebude poslední kniha s Marií III. ale nechme se překvapit.

14.02.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Mluví k vám kapitán je knižní rozhovor mezi Davidem Heclem a novinářem Martinem Moravcem.
David jako první Čech pilotoval největší dopravní letadlo na světě Airbus A380.
Z celé knihy jsem cítila, jak obrovskou vášeň David k létání má a měl.
Čtenář se dozví, jak probíhají pohovory do společnosti typu Emirates a jak se tato společnost o své kapitány následně stará.
Co všechno musí takový kapitán umět a znát, ale také to, že vás neustále přesuny a tento životní styl mohou vlastně zničit (v osobním životě, ale například také zdravotně).
Já osobně létání miluju a bavilo mě se o tomto tématu dozvědět další podrobnosti od člověka nejpovolenějšího.
Měla jsem při čtení pocit, že si panem kapitánem povídám sama. A už jen představa, že v tom letadle je víc jak 600 lidi mi naháněla husí kůži.
Doporučuji všem milovníkům létání a nebo i těm, kdo jen chtějí vědět víc. Těším se na další rozhovor

30.04.2023 4 z 5

Letošní první kniha a musím říct, že i když jsem měla její formy (psáno jako rozhovor) ze začátku obavy, byla neskutečně čtivá a moc mě bavila!
Pokud milujete seriály Případy 1. oddělení či Devadesátky, tak tato kniha je přímo pro vás!
Josef Mareš vám vylíčí, jaká byla práce v 1. oddělení, co bylo při práci nejtěžší a proč není dobré, řešit spory v kuchyni? ‍️

08.01.2023 4 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Madison Harperová a Nate Monroe se potřetí vrací do akce!

V minulém díle Volání o pomoc se povedlo vyřešit, kdo na Madison hodil smrt jejího kolegy a za kterou byla ona sama odsouzena do vězení.
Ve třetí knize se Madison vrací k policii a hledá ztracenou mladou matku. Hned první den cestou do práce najde nabourané auto a v něm se nachází malé miminko. Matka nikdevšude krevairbagy ven! To nevěstí nic dobrého.
Mezitím Nate se setkává otcem Connorem a sám bojuje s tím, zda má vzít spravedlnost do vlastních rukou. Nechce přece skončit opět v cele smrti.

Wendy Dranfieldová vystavěla příběh, který se skvěle čte a ta zápletka je prostě jedinečná! Ztracená mladá dívka má tajemství a to musí Madison odhalit a pochopit, aby zjistila co se vlastně stalo.
Příběh mě ze všech tři knih bavil asi nejvíc a dávám 5 a už teď se nemůžu dočkat na pokračování.

17.10.2023 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Henry Ford je novým inspektorem v Salisbury a hned musí vyšetřit případ dvojnásobně vraždy.
Všechny indicie vedou do místní nemocnice a vzápětí je nalezena další mrtvola. A Henry tuší, ze se jedna o sériového vraha.
Henryho sžíra tajemství, které ho může zničit a musí se s nimi poprat. Kdykoliv se muže totiž stát, že mu to někdo připomene a to on skutečně nechce.
Zavražděných osob přibývá a čas se krátí. Nova kolegyně Hannah mu pomůže hodně situaci pochopit a rozklíčovat, ale konečné slovo bude mít Henry nebo zákeřný vrah???

07.04.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Další, v sérii již 13. kniha od britské autorky Angely Marsons, je opět skvělá
Kim Stone a její tým je zavolána k násilnému činu a nachází krutě zavražděnou mladou ženu. Vražda? Sebevražda? Kim má pochybnosti. Důkazy vyšetřovací tým zavádí na místo, kde žije sekta pod vedením jistého Jakea Blacka. Během vyšetřování jsou odhaleny další násilné činy a další oběti.
Je vrahem Jake? Nebo někdo z jeho oveček? Přečtěte si tuto knihu a budete překvapeni jako ja.
Velmi se mi líbil námět a samotná zápletka kolem vlivu sekty já lidi! Skvělý díl těším se na další

10.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Shari opět boduje!!!
Manželé Mertonovi jsou nesmírně bohatí lidé a ne moc dobří rodiče tří dospělých dětí. Jednoho večer jsou oba nalezeni mrtví a vypadá to na loupežnou vraždu. Roman rozplétá složité vztahy v této rodině a postupně odhaluje vraha.
Shari je mistryně románu o rodinných vztazích a komplikovaných psychologických zápletek.

28.08.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak toto bylo neuvěřitelný!
Moc dlouho mě autor Jeffery Deaver a jeho vyšetřovatel míjeli, ale jsem ráda, že na ně Simonka upozornila a já tak objevila top vyšetřovatele a top spisovatele.
Sběratel kosti je první kniha s Lincolnem Rhymem a opravdu stojí za to!
V New Yorku se pohybuje šílený vrah a každý jeho další zločin je zvracenějši než ten předchozí. Lincoln je po těžkém úrazu připoután na lůžko, ale má kolem sebe partu lidi včetně policistky Amélie Sachsové a právě ona se stává jeho očima a ušima na místě činů.
Kdo je pachatel odhalite v tento knize a mě hrozne bavilo, jak Lincoln a tým vyšetřují. Bylo to brilantní a ty postupy dokonalý.
Už teď se těším na další díl!

21.01.2024 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Zatím poslední kniha Chrise Cartera mě úplně pohltila (přečetla jsem ji asi za 3 dny).
Robert Hunter a Carlos Garsia, detektivové z útvaru ultranasilných trestných činů v LA, přijíždí do bytu, kde naleznou velmi brutálně zavražděnou mladou ženu. Během ohledání je u oběti nalezen podivný vzkaz.
Ten způsob, jakým je zabita, šokuje nejen oba vyšetřovatele, ale i patologa, místní policii a i mě jako čtenáře.
Vyšetřování se rozbíhá a stop je málo. Oběť nalezla její sestra a ta z toho šoku upadá do hluboké deprese a její výslech je velmi komplikovaný.
Jak jsme u Chrise zvyklí, tak i v tento knize je brutálně zabitých hodně lidí a souvislost mezi nimi není ze začátku žádná!
Kdo muže takto děsivě vraždit a jaký k tomu má motiv?
Rozuzlení mě překvapilo a protože nikdy (zvlášť u Chrise) netipuji, kdo je vrah, tak jsem z toho byla v šoku hodně.
Ten důvod, proč ta osoba vraždí je vlastně i pochopitelný, avšak způsob, jak vraždí už nikoliv. A co dělá následně po spáchání činu jsem teda nechápala vůbec!

Chris Carter prostě umí! Jeho knihy jsou sice velmi drastické a čtou se rychle díky krátkým kapitolám a skvělému spádu příběhu!
Už teď se moc těším na další příběh od mistra thrilleru!

13.12.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Poslední díl ze série “dokonalých a Helen hodně přitvrdila. Kniha má opět dvě linie a v první Luc a Ava vyšetřují bombový útok, při kterém zemře hodně jejich kolegů a záchranářů. A není to jediná smrt, která se v knize řeší.
Druhá linie knihy nás vrací zpět v čase a zde se setkáváme s dívkou Quinn a její rodinou. Quinn pracuje v obchodě a tam si ji vyhlédne mladík Liam a začnou spolu randit. Liamova povaha je však velmi zkažená a Quinn to velmi brzy pochopí. Liam Quinn začne pronásledovat a doslova psychicky ničit. Takového stalkera jsem v žádné knize neviděla.

Čtenář doslova trne hrůzou, kdy a jak se tyto dvě linie protnou. A protnou se tak, že jsem na to koukala s otevřenou pusou. Helen v tomto díle hodně přidala a z knihy byl víceméně thriller (a to nejen v popisu charakteru Liama) a já se o Quinn fakt bála.

Tato kniha sice má otevřený konec, jakoby nás chtěla Helen nalákat na pokračování, ale v tuto chvíli těžko říct, zda bude.

19.11.2023 5 z 5

Na konci října nečekaně zemřel herec Matthew Perry, kterého všichni známe jako Chandlera Binga ze seriálu Přátelé.
Já si vlastně na jeho počest na @audioteka pustila jako první na této platformě jeho knihu Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih.
Byl to nešťastný člověk, který hodně pil, bral hodně léků a hodně kouřil. Řešil tak svoje vnitřní trable a bylo skvělé slyšet, když se mu povedlo se ze závislostí dostat. Byl na pokraji smrti a to ho donutilo všechno změnit.
Chtěl byt milován a chtěl někoho milovat. Chtěl mít děti a rodinu. Chtěl mít život, po kterém od dětství toužil. A já mu to moc věřila a moc přála. Když teď člověk ví, jak to s nim dopadlo, je to k pláči.
Mít tuto knihu poslechnutou před jeho odchodem, tak si řeknu, jak je to skvělé, že je z toho venku a teď Matty vykroč pravou!
Nyní to má úplně jiný rozměr a je to velmi, velmi smutné!
Díky Matty za to, že jsi pro mě byl kamarádem Chandlerem!

18.11.2023 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Čtvrtý díl ze série dokonalých od Helen Fieldsové mě docela překvapil.
Z minule knihy jsem byla trošku nešťastná, ale tento příběh měl neuvěřitelný spád hned od první stránky.
Vrah je dost zvracený, motiv je ještě horší a Luc a Ava ze začátku řeší když svůj případ.
Kniha má dvě linky: unesené mladé ženy, následně nalezené ručně šité panenky uneseným ženám nápadně podobné a dále bezdomovci, kterým někdo úmyslně ubližuje.

Musím souhlasit s holkama, se kterýma jsem knihu četla ve společném čtení, že Luc a Ava kolem se krouží a čtenáře trochu otravuje, že i když je tam chemie patrná, nemá jejich vztah zatím žádný progres.

Povede se zachránit poslední oběť, která úplně nezapadá do vzorce vraha? To se dozvíte až na konci knihy a možná jako mě, vám spadne brada úžasem. Nevím jak to Helen dělá, ale ty konce se jí pokaždé povedou.

Závěrem jen dodávám, že se těším na další díl (budu doufat, že nasazené tempo, nepoleví)

23.07.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Laurel Snowová je agentka FBI, která se vrací do svého rodiště, aby vyřešila případ sériového vraha.
Po delší době se setkává se svoji mámou a introvertním strýcem, ale také podivínským a nepřístupným kapitánem horské služby Huckem Riversem. Ten se nečekaně stává jejím partnerem při vyšetřování a následně i velmi blízkým člověkem. Chemie mezi nimi je citelná od začátku a celému příběhu dává další rozměr.
Povede se Laurel a Huckovi dopadnout pachatele, který si vybírá za oběti blondýnky a nechává jejich těla nahé v horách?
Vůbec jsem si netroufala tipovat vraha a na konci jsem z rozuzlení byla hodně překvapená .

První díl nové thrillerové série se opravdu povedl a já už teď se nemůžu dočkat pokračování.

Romantická zápletka cely příběh doplňuje tak skvěle, že bych si bez ní tento thriller nedovedla představit.

30.06.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nečekaná smrt účastníka hudebního festivalu je doslova šokující a Luc Callanach má málo indicií k odhalení pachatele.
Jak je možné, že si v takovém davu nikdo ničeho nevšiml??
V zápětí je objeveno další tělo a Luc se nemá čeho chytit.
Jeho kolegyně Ava Turnerová vyšetřuje další vraždy a stop je málo. Komu věřit a komu ne?
Pomůže k odhalení pachatelů spolupráce s IT profesionálnem, který se umí dostat do každého softwaru, ale sám je možná pachatelem trestného činu.
Další tělo = další skryté stopy a další problémy ve vyšetřování. Čas se krátí a Luc musí zabránit další vraždě.
Helen Fieldsová sestavila dokonale promyšlenou detektivku, kterou prostě musíte číst stránku za stránkou, až do úplného konce. Tihle dva detektivové se mi dostávají pod kůži a miluju tu propracovanost příběhů!!!

21.04.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Letošní poslední recenze

Erika Fosterová, šéfinspektorka původem ze Slovenska, pracující v Londýně se přestěhovala do nového domu.
Náhodně se během cesty z restaurace ocitá na místě činu o pár ulic dál od jejího domu. Na místě nalézá brutálně zavražděnou Vicky, která se věnuje podcastu o skutečných trestných činech. Vicky je na stopě jednoho z pachatelů a možná právě to se ji stane osudným.

Případ se komplikuje, když Erika a její tým zjišťuje souvislosti kolem Vicky a je tu velké riziko, ze vrah zaútočí brzy znovu. Erika musí konat rychle, ale indicií je málo.

@robertbryndza opět mistrně vystavěl případ od základů a já vraha nebyla schopná odkrýt a proto mě příběh velmi bavil.

Erika je moje oblíbená vyšetřovatelka a je se těším se další její příběhy

31.12.2022 4 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Německo má nakročeno na druhou světovou válku a Berlín obchází smrt manželek bohatých nacistických pohlavárů.
Asi tak nějak bych jednou větou shrnula knihu Snoubenky smrti.

Ale teď pořádně….

Jean-Christophe Grangé je mistr popisu mista, činů a postav. Měla jsem pocit, ze s hlavními hrdiny jsem v Berlíně i já.
Tři úplně rozdílní vyšetřovatelé hledají bezcitného vraha a skládají tak děj, který čtenáře jen tak nepustí.

Co je motivem hrůzných činů se dozvíte až na konci, ale věřte, že kniha za to rozuzlení rozhodně stojí .
Já osobně pachatele odhalila chvíli před trojicí vyšetřovatelů a i tak mě motivy, které k vraždám vedou, dost překvapily.

Tento úžasný historický thriller doporučuji všemi deseti.

Za mě je to jedna z nejpropracovanějších knih, které jsem v životě četla

12.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

První kniha ze série romantických útěku mě fakt bavila. Člověk při čtení nakoukne do hygge a zjistí, ze na tom něco opravdu je. Bavilo mě si hledat místa, kde se partička z knihy pohybovala.
Těším se na další knihu od Julie, třeba bude z České republiky

28.09.2022 3 z 5