Madlenka24 Madlenka24 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Upřímně nechápu, jak toto může být bestseller... Žádný z hlavních hrdinů mě ničím neoslovil. Postavy to byly až nereálné a povrchní, takže jsem knihu dočetla se silným sebezapřením. Jak se věci ve skutečnosti mají, jsem tušila zhruba od poloviny knihy, takže žádné velké překvapení se nekonalo. Zkrátka žádný literární zázrak.

16.05.2016 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Emma je naprosto jedinečná postava. Kniha se čte o něco hůře než třeba Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit, protože je trochu zdlouhavější, ale i tak stojí za to. Nadčasové dílo.

16.05.2016 4 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Kniha poskytuje nahlédnutí do lidského nitra a zamyšlení nad tím, zda skutečně existují zlí lidé, nebo jsme všichni "obětí" nepříznivých a krutých podmínek, v nichž se nacházíme? Podrobné vylíčení Stanfordského vězeňského experimentu, den za dnem. Oceňuji propojení s nacistickými zločiny i s týráním vězňů v Abú Ghrajb. Ocení psychologové i laici.

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha poměrně náročná na četbu. Chvíli mi trvalo, než jsem se s hlavním hrdinou sžila a do novely se začetla, ale stálo to rozhodně za to. Kniha je originální, barvitá, drsná... Strhující příběh o zemi, v níž lidský život nemá žádnou hodnotu.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Okouzlující kniha. Srdcovka, ke které se vždy ráda vracím...

Oběti a jejich vrazi Oběti a jejich vrazi Stanislav Motl

Skvělá kniha o tom, jak mnozí nacističtí zločinci unikli trestu za své hanebné činy... Čtivě napsané, a přece nabité zajímavými a cennými informacemi.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Přečetla jsem jedním dechem... Napínavý příběh se silným poselstvím.

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásně smutná, až poetická kniha, v níž se prolíná několik lidských osudů... Ale musím přiznat, že autorova předchozí díla mě do děje dokázala vtáhnout o něco více.

16.05.2016 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Knihy od Torey L. Hayden jednoduše zbožňuji. Jsou čtivé, napsané s optimismem a lehkostí a přitom líčí osudy nevinných dětských dušiček, které se už v raném věku dostaly do spárů nepřízně osudu. Ani Sebranka není výjimkou. Autorka v ní barvitě popisuje nejen řadu užitečných pedagogických technik, ale i svou frustraci a bezmoc, na niž při práci s těmito dětmi často naráží.

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Stejně jako u ostatních knih od Umberta Eca, není to nic jednoduchého ke čtení. Je to ale naprosto kouzelné dílo, které v sobě snoubí historická fakta se záhadnými psychologickými pochody. Obzvláště zajímavé je pak i zamyšlení se nad podřimujícími antisemitskými tendencemi v Evropě v 19. století. Knihu jsem doslova zhltla. Eco byl a pro mě navždy zůstane literárním géniem.

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Výborné novinářské dílo. Oceňuji hlavně autorovu snahu podat čtenářovi co nejobjektivnější informace o kmotru Mrázkovi, jeho životě a tajných operacích. Člověk nestíhá žasnout...