madem madem komentáře u knih

Otčina Otčina Robert Harris

Hitler vyhrál válku a dějiny píšou vítězové, takže nikdo neví o koncentračních táborech.
Pak omylem jeden detektiv začne pátrat víc, než měl a pravda vyplouvá na povrch.

02.04.2018 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

(SPOILER) Ten nápad a začátek je skvostný. Stále přemýšlíte, proč mimino a stařec. Čekáte, kdy se to začne šířit. Cítíte paniku ...
A ono nic.

26.09.2022 4 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Tak krásně popsaná celosvětová epidemie. Jak se zachovají některé státy. Proč někde to jde a jinde převládnou feministky?
Hodně skvělá knížka.

21.08.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Konečně! Moje třetí knížka od autorky a zároveň první, kde je konec, se kterým souzním.

20.05.2022 5 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Jako dítě někoho, kdo sloužil 10x Štědrý den za sebou mám naprosté pochopení pro autora. A taky je to tím, že je to první kniha, co jsem od něj četla.

01.03.2022 4 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

(SPOILER) Knihu jsem se musela donutit dočíst, vůbec to není, co první díl. Stále dokola se opakuje - na každé 5. stránce je znovu a znovu vysvětlení o systému Gaia, každou 10. si připomíná, že hrdinové hledají zemi, co kdybychom to náhodou zapomněli. Dialogy jsou nekonečné a celá kniha zbytečně dlouhá a nudná. Když si vzpomenu na 1. díl, jak to odsýpalo, tak tento je čiré utrpení.

27.09.2021 2 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

(SPOILER) Rozjezd knihy byl skvělý a já se těšila na další jízdu. Přišlo však rozčarování. Tři různé uskupení putují k jedné planetě a děj se opakuje z první strany, z druhé a třetí. A tudíž se děj natahuje a natahuje. A není to za mě ono.

27.09.2021 3 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Nevím, proč jsem tak dlouho dokládala přečtení Asimova. Sehnala jsem první díl a během jednoho večera ho celý smlsla, hned jsem začala shánět další. Skutečně mě kniha vtáhla do děje. Nechce se mi věřit, že kniha je tak stará.

27.09.2021 5 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Za mě nejslabší Forsyth. Dlouhý úvod o původním románu. Pak napínavý román, vyprávěný několika postavami. Konec, trochu zvláštní. A pak dlouhýýýýýý životopis autora.

31.08.2021 3 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Tohle a přirovnat to k Lásce nebeské? Ani náhodou. To je urážka a velká. Tato kniha je tak dlouhá, Alex nudný a Holly divná a vy chcete, aby to skončilo. Bohužel to nekončí a nekončí a nekončí.

28.06.2021 1 z 5

Svátost manželství Svátost manželství Erma Bombeck

První setkání s autorkou. A hned první věta: Mohla to být báječná svatba - kdyby nebyla moje, mě rozesmála. Pak už jsem se smála po celou dobu čtení.
Ano, kniha má i pár vážných chvil, ale ty jsou popisovány lehce a nenuceně.

26.04.2020 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Někdy mě napadá, že knihy bez detektivů jsou od Christie ty nejlepší.

23.03.2020 4 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Od začátku jsem byla zvědavá, jak spolu jednotlivé příběhy souvisí. Kniha mě vtáhla do děje a za jeden den jsem ji "slupla jako malinu."

23.03.2020 5 z 5

Po Zabijákovi jsem si řekla, že žádnou knížku od autora nechci číst, abych si ještě více nezkazila vzpomínku na analfabetku. Nakonec jsem podlehla a dobře udělala.
Stařík se vrátil a je ještě lepší než v prvním díle.
Jeho život je ještě méně uvěřitelný, náhody, které zažívá, jsou neskutečné a vtipné.

22.07.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nevím, ale čekala jsem větší zázrak.
Pokud bych zapomněla na svá očekávání, tak uznávám, že nápad je dobrý, zápletka ujde. Chvílemi však zbytečně natahuje popisy a dialogy a hůře se to čte.

19.06.2019 3 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Autor velmi dobře rozehraje hru. Popíše prostředí, postavy a ještě lépe jejich chování a uvažování.
Pak začne samotný děj. A když už nemůže to být lepší, nabídne čtenáři konec. Po pár stránkách nabídne konec jiný. A ještě zajímavější.
Problémem knihy je občasná rozvleklost.

23.04.2019 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Na knížce se mi líbilo přiblížení se sesterské práce před druhou světovou válkou v Anglii.
Příběhy tří hlavních hrdinek jsou čtivé a vy jim přejete, aby svoje zaškolení do profese zvládly.
Mrzí mě však předvídatelnost jejich soukromého života.

04.02.2019 4 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Hodně pohledu do minulosti, trošku toho, co se děje teď a nakonec pár rad, jak nepodlehnout.
Stačil by mi poloviční počet stran anebo méně očekávání.

27.01.2019 3 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Na svoji dobu to byla hodně kontroverzní kniha o ženě, které si po dlouhé době osamění uvědomí, že miluje ženy a že je nikdy nemůže mít.
Bohužel po docela svižném začátku následuje tááááááák dlouhýýýýýýýý a nudnýýýýýýýý popis Štěpiných pocitů. Můžeme jezdit po celé Evropě, jíst drahá jídla, mít hodně kamarádů, ale vždy bude sama.

07.09.2018 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Moje smůla. Od knihy jsem čekala mnoho. A první polovina to splňovala. Popis konce války a první dny svobody, odsun Němců je velmi silný. Pak však kniha ztrácí dech. Hlavní hrdinka přestává být sympatickou ve srovnání s ostatními odsunutými. Nebojuje a přestává chtít. Více než němci se řeší, jak bohaté statky dostávají přivandrovalci odnikud, nedaří se jim a tak nově získaný majetek postupně předávají do vznikajících JZD.

10.08.2018 4 z 5