madem madem komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Na to, kdy byla kniha napsaná, tak dodnes bere dech.

05.10.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Po každé knize od autora si myslím, že jsem četlo to nejlepší a pak přijde další kniha je je ještě lepší.
Úzkostem bych dala i 6 hvězdiček, kdyby to šlo.
Není to kniha o úzkostech, ale hlavně o lásce a jejích podobách. Milují všichni, jen chvíli trvá, než se jejich láska projeví.

30.06.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec. Ukázka toho, co je člověk schopný obětovat pro svůj sen. Knížka se četla sama.
Film jsem také zkoušela, ale byl mnohem, mnohem slabší.

18.03.2020 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Přečetla jsem staříka a zamilovala se. Po Analfabetce jsem stále byla na obláčku. Po zabijákovi Jsem tvrdě dopadla na zem, druhého staříka jsem měla problém dočíst. Pak se objevila Sladká pomsta a měla dobré ohodnocení, tak jsem za začala zase těšit.
Po přečtení knihy jsem stále rozpačitá. Je to ono nebo je kouzlo pryč? Knížka má humorné momenty, zajímavá propojení, pro autora obvyklé šílené zvraty.
Ale jako celek mi to nesedí.

05.08.2022 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Film patří mezi mé neoblíbenější. Nyní jsem se po letech setkala s knihou a uchvátila mě ještě více než film. Zvlášť díky změnám vypravěček, každá má svůj jazyk a tento vypravování, svůj pohled na věc. A tím je kniha mnohem lepší než film.

31.05.2021 5 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Irák napadne Kuvajt. Veškeré západní mocnosti potřebují vědět, co se chystá. Nikdo tam nemá své lidi. Až se ukáže, že Izraelci tam měli muže jménem Jericho. Najdou ho spojenci a bude spolupracovat? A skutečně dokážete během knihy uhodnout kdo byl Jericho?
Doporučuji vytrvat a překonat trochu delší začátek.

16.05.2019 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Za příběh z války bych dala i hvězdy 4, ale za ten současný stěží jednu. Nevěřím, že může být žena, která tak myslí, mluví a jedná jako Bo. Nevěřím jí, že by jen tak pracovala v realitách a občas i jinde a nikdo si ničeho nevšiml. Nevěřím, že by mohla existovat vila, která od druhé světové války má veškerý nábytek a vybavení, že to komunisti nezabavili.
A tak bych mohla ve výčtu pokračovat. Jediné zajímavé je propojení s minulosti, ale i to nechápu. Proč platit tolik za hlídání vily, když v ní nikdo nebude a její majetek taky nikdo moc nechce.

17.02.2019 3 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Nejlepší kniha autorky.

07.08.2021 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Ten jeden bod je za to, že kniha vás donutí zajímat se o některé věci. Ale je plná polopravd a je psaná velmi manipulujícím stylem. Některé informace jsou překonané, některé výzkumu zastaralé nebo popřené. A pak tam jsou perly typu: "ČR je jednou ze zemí, v nichž mají rodiny těžký život..." Myslím si, že jsou země, kde rodiny mají mnohem těžší život než v ČR, jen nemusíme používat tolik chemie. :)

30.06.2021 1 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Milá a křehká vzpomínka na dětství. Neznám nikoho, kdo na den matek nerecitoval První dopis mamince nebo alespoň Večerní píseň.
Velmi milá sbírka.

16.05.2019 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Skvělá detektivka. Skvěle vše klapalo a četla se téměř sama. A pak… přišli templáři. Nevěřím v templářský poklad a už vůbec ne, že ho hlídal kostelník v Olomouci, který pro vlastní bezpečnost se ztratil po válce na Slovensko.
Kdyby se vynechali templáři, bylo by to dokonalé.

04.08.2018 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Na začátku mi trvalo, než jsem to celé pochopila. Ten název, styl textu a členění. Ale pak to přišlo ...
A já zaplakala. Synovi není ani rok a já už vidím tolik svých chyb. Přitom by stačilo tak málo. Tak to teď u něj doháním. A knihu čte manžel.

15.07.2021 5 z 5

Velmi humorná knížka se skvělou gradací děje. Moment s králem a premiérem a izraelským agentem v důchodu byl jeden z nejlepších vrcholů, co jsem četla.

25.02.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Prásk.
Nečekala jsem, že po Medvědínu může být něco víc dojemného, sportovního, smutného i veselého. Kniha je plná proher, výher, ale hlavně o soudržnosti obyvatel Medvědína.
Prásk. Prásk.
Medvědi serou na mech a všichni ostatní serou na Medvědín.
Prásk. Prásk. Prásk.

27.11.2018 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Moje nejoblíbenější.
Četla jsem ji několikrát a vždy tam najdu něco nového, co mě osloví.

01.04.2018 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

A po přečtení knížky se bojím vzít i paralen :)

22.04.2022 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Tři příběhy: pro mě je nej ten z 50 let. Má spád a Marii držím palce. Pandě palce nedržím, není mi vůbec sympatická. Rodičům to dlouho přeji, aby spolu zůstali (pak po Itálii vůbec nechápu mámu). A konec ne mi nelíbí. Proč se tak spěchalo? Chci vědět víc o Marii.

20.11.2021 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Nejdříve jsem dlouho nechápala a tápala. Autor vzpomíná na minulost, na dětství. Než se dostane k hlavní události, tak to trvá. Pak už je skvělé vyprávěcí tempo a děj knihy odsýpá a je nádherná. Ten jazyk, ty nápady. Skvělé.

05.10.2021 4 z 5

Kniha na téměř 300 stranách popisuje to, co by šlo říci pár větami.
Ten jeden bod je za velmi hezké fotky a ilustrace. Nic zajímavějšího v knize není.

10.08.2018 1 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Skvělá kniha. Nemohla jsem ji odložit, tak moc jsem chtěla vědět, jak kapitán Croizer skončí. 640stran a stačily mi dva večery.

04.08.2018 5 z 5