Luvy Luvy komentáře u knih

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Dûm vypráví. A vypráví moc dobře, stejně, jako jeho autorka. Nemám ráda, když se autor za každou cenu drží pravidel "úspěšného bestselleru" tj. kniha pro Mařku z Lidlu, která chce primitivní stavbu příběhu, moc nepřemýšlet, ale protože si nechce připadat tupě, tak ocení tady trochu historie, tady trochu prolínání dvou časových rovin, zkoušenè ženy, vdovy a nevím co ještě.
Nevidím na tomto textu jedinou chybičku, je plný nenásilných vodítek k zamyšlení nad věcmi, které se opakují i v dnešní společnosti. Doporučuji velice.

Služka Služka Hana Lasicová

Je nemožné zavděčit se všem, ale mně se kniha líbila. Nezdála se mi tupá, naopak velmi osvěžující, a to právě díky skákání v čase, kterému tu někteří spílají. O filmu jsem nevěděla, podívám se.
Je to taková romance, hodně myšlenkových pochodů, k odpolední kávě ideál.

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Tomuto počinu se nedá dát míň než pět hvězd, na to je to moc dobré, procítěné a především - opravdové. Každá emoce i charakter jsou živější než kdy mohly být.
Zdejší výhrady typu "klouže po povrchu" či "nepřináší nic nového" nepovažuju za pravdivé. Opravdu mě styl i zpracování uhranulo a mezi všemi podobnými díly z této doby vyniká.

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

Nápadité a vlastně i drzé, vzhledem k tomu, že dohady nad Rukopisy byly ve své době dost nebezpečné... Příběh neotřelý, na mě místy až mic chytrý a rychlý, musela jsem zastavovat a zpomalovat, ale jinak to bylo prima čtení.

Bratři Karamazovovi Bratři Karamazovovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Bratři Karamozovi jsou láska. Když člověk vydrží a nenechá se odradit tím, jak obtížné je ten text číst a vstřebávat, dostaví se odměna. Kniha je tak mnohovrstevnatá a hluboká, že z jejích příběhu, a to i z těch mezi řádky, člověk může čerpat celý život.
A proto stojí za to ji číst.

25.02.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nikdy mi nešlo na rozum, koho ty cancy omračují. Na mě to nefunguje ani trochu.

25.02.2024 1 z 5

Paměť dívky Paměť dívky Annie Ernaux

Důležitost těch věcí v textu vnímám, ale neoslovila mě forma. Způsob psaní autorky na mě působil toporně, jako čtenáře mě nevtáhnul. Ale je nutné si uvědomit, že nejde o klasický román, který okolo vás vystaví příběh, aby vás pohltil. Tohle je něco jiného a hodnota textu spočívá v jeho surovosti.

25.02.2024 2 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Na me je to asi az prilis primitivni.

17.12.2023 3 z 5

Hra na spoustu bubínků Hra na spoustu bubínků Olga Tokarczuk

Jedny z nejlepsich povidek, ktere jsem kdy cetla.

17.12.2023 5 z 5

Posílám to dál Posílám to dál Lucie Bílá

Připadá mi taková ryzí. Neumí používat vzletné výrazy nebo cizí slova, mluví úplně obyčejně a přitom poměrně hluboce.
Vím, spousta lidí si řekne, že Bílá ztělesňuje afekt, ale mně se ta její životní filozofie - šířit pozitivno (ale ne za každou cenu) líbí, a proto mi to její diblíkovství, které se k jejímu věku nehodí, nevadí.
Kniha je velmi milá.

30.11.2023 5 z 5

Tíha lží Tíha lží Emily Carpenter

Skvělé a napínavé, přečteni za tři večery, od knihy se nešlo odtrhnout. Líbil se mi rytmus děje, místy napínavé, jindy klidné, takové bezčasí. Rozhodně je to odpočinková četba, nic světoborného, ale dobré.

30.11.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Ta kniha není špatná, ale nedařilo se mi do ní ponořit, prožívat s postavami to, co prožívaly ony. Příběh mě nestrhl.

30.11.2023 1 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tu hloubku v knize nevidím. Jen plochý příběh o málo stranàch.

29.11.2023 1 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tohle mě teda vůbec nebavilo. Děj, postavy i jazyk byly nezajímavé až nudné, žádná hloubka. Jen určitá poplatnost heslům ze sociálních sítí. Doporučit ji nemohu.

29.11.2023 1 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Bavilo mě to. Jednoduchý příběh, vstřebatelný jazyk, vltavíny, trocha napětí. Čtení na deku.

29.11.2023 5 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Ruth Seydewitz

Viděla jsem film, ale kniha mě absolutně nechytla.

20.11.2023 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Podle mě by to mohlo být kratší, ale i tak příběh hodnotím kladně. Byl napínavý.

20.11.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dočetla jsem druhý díl s odstupem. Chytl mě víc než první díl. Je to má srdcovka.

20.11.2023 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Hotel, pokojská a spousta tajemství různých lidí. Skvělý námět, ve zpracování by šlo najít pár mezer, ale pozitiva převažují.
Líbilo se mi netradiční uvažování hrdinky, její přístup k životu a problémům, bylo to jak z jiného světa, trochu.

19.06.2023 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Skvěle zpracované historické téma, od knihy se mi nedařilo odlepit. Dočteno na jeden zátah.

19.06.2023 5 z 5