Luvy Luvy komentáře u knih

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Příběh mě bavil, zajímavé vyprávění.

12.11.2021 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Klasika, plná tísně, která spěje k beznaději. Moc dobře napsaná kniha o člověku s duševní poruchou.

12.11.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jedna z mych nejoblibenejsich knih! Krasne napsany pribeh.

10.01.2021 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

To je síla. Hned od první stránky, pak je z textu cítit jen smutek, bezmoc, beznaděj a ta strašná chudoba, která determinuje životy zúčastněných, pro které by možná bylo lepší umřít.

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha je psana velmi jednoduchym jazykem, coz ale neni na skodu. Bavila me, autorcin styl je vybrouseny.

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Dûm vypráví. A vypráví moc dobře, stejně, jako jeho autorka. Nemám ráda, když se autor za každou cenu drží pravidel "úspěšného bestselleru" tj. kniha pro Mařku z Lidlu, která chce primitivní stavbu příběhu, moc nepřemýšlet, ale protože si nechce připadat tupě, tak ocení tady trochu historie, tady trochu prolínání dvou časových rovin, zkoušenè ženy, vdovy a nevím co ještě.
Nevidím na tomto textu jedinou chybičku, je plný nenásilných vodítek k zamyšlení nad věcmi, které se opakují i v dnešní společnosti. Doporučuji velice.

19.03.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nikdy mi nešlo na rozum, koho ty cancy omračují. Na mě to nefunguje ani trochu.

25.02.2024 1 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Krasna kniha, krasne kresby, nezapomenutelne.

13.01.2021 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Hrabal je spisovatelsky buh, co kniha, to perla.

09.01.2021 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Nikdy bych podle podobne anotace nerekla, ze me kniha bude bavit, ale byla jsem z ni zcela unesena. Cist ji bylo, jako se divat na nejaky strhujici bijak.

08.01.2021 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Zvlast ta posledni slova slavnych me bavila. Stejne jako cela kniha! Doporucuju!

Cop Cop Lætitia Colombani

Kniha má lehce předvídatelný děj, ale i tam mě bavila, hlavně svým jazykem a postavami.

05.01.2021 5 z 5

Překrásná kniha plná silných fotografií.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipne, dojemne, roztomile a hlavne - psane s nadhledem. Obdivuju autorku a jeji schopnost, nedelat si s nicim hlavu, stejne jako hlavni postavu v knize.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Prekrasna kniha, talentovany autor!

04.01.2021 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Je to slatanina, klise nad klise. Kdyz se clovek zepta lidi z narodni baletu na utrpeni, tak vam o nem nic nereknou, protoze nikdy neztrpeli. Ptat se ale samozrejme musite tech nejlepsich.
Mirenka Cechova se da prirovnat k lesanam. Kdyz se jich zeptate, co si mysli o vychove deti lidmi, kteri obcas odlozi deti v hracim koutku v obchodnim centru, protoze potrebuji nakoupit, lidi, kteri lidi krmi cukrem a moukou atp. taky vam o tom dokazi napsat horor. Ne, takhle to v baletu nechodi. Nekteri obcas trpi, ale vetsinou jde o slabsi povahy, ktere by trpeli i na ucnaku nebo gymnaziu. Trpitele si duvod k utrpeni najdou vzdy. A krome toho je to blbe napsany... asi jako kdyby spisovatel zacal tancit.

29.12.2020 1 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Spojení detektivky a humoru mi bylo víc než příjemné a čtení taky.

20.03.2024 5 z 5

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

Nápadité a vlastně i drzé, vzhledem k tomu, že dohady nad Rukopisy byly ve své době dost nebezpečné... Příběh neotřelý, na mě místy až mic chytrý a rychlý, musela jsem zastavovat a zpomalovat, ale jinak to bylo prima čtení.

19.03.2024 5 z 5

Bratři Karamazovovi Bratři Karamazovovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Bratři Karamozovi jsou láska. Když člověk vydrží a nenechá se odradit tím, jak obtížné je ten text číst a vstřebávat, dostaví se odměna. Kniha je tak mnohovrstevnatá a hluboká, že z jejích příběhu, a to i z těch mezi řádky, člověk může čerpat celý život.
A proto stojí za to ji číst.

25.02.2024 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Podle mě by to mohlo být kratší, ale i tak příběh hodnotím kladně. Byl napínavý.

20.11.2023 5 z 5