Luque17 Luque17 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak dziewczyna moze dobrze pisač. 100% černějších než uhlí.

17.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Informačně bohatá a přitom emocionálně naléhavá, stylisticky vybroušená kniha. Na pozadí velkých dějinných událostí popisuje každodennost tehdejšího života několika rodin a dalších hrdinů na území bouřlivého česko-polského pomezí. Velmi umně kombinuje globální společensko-politická témata s příhodami a niternými prožitky a reflexemi jednotlivých postav. Jednoznačně plný počet.

23.11.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za prvních 70% knihy bych i dal pětku, pak už přefantazírováno, konec úplně zbytečná hra na city, asi jako bych si umanul, že na konci spadne meteorit. Začátek slušná detektivka, konec hloupý psychothriller. Určitě ale dám autorce další šanci.

16.09.2020 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

S Murakamim souzním, nesnesitelná lehkost čtení. Skvělá atmosféra, velmi uvěřitelné (byť vyhraněné) charaktery, neostrá hranice mezi realitou a snem. Způsob vyprávění klasicky murakamovský - více časových a dějových pásem, která jsou logicky provázaná.

29.08.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moudré, chytré, vtipné, brutální - vše dohromady. Četl jsme dlouho a po kouscích, ale rozhodně stojí za to.

14.11.2022 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Nejintelektuálnější erotická kniha všech dob ;) Kouzelná, skoro všechny hlavní postavy románu jsem si oblíbil. A se Sakurou se snad ještě uvidím (read: zase k ní vlezu do postel).

08.11.2020 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Četl jsem v originále, český překlad knihy je naprosto nedůstojný. V mnohém překonané, ale v mnohém taky nadčasové. Huxley se musel při psaní bavit - narážky na skutečné postavy a charaktery (Henry Ford jako Bůh, Bertrand Russell, Helmholtz atp.), já se bavil také.

With regards,
Bernard Marx

10.08.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Pohádka pro dospělé. Děj velmi lehce plyne, krása!

15.04.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Řekl bych, ostré jako břitva...i ta Occamova, nic moc zbytečného navíc, ale zároveň tomu nic nechybí. Výborné řemeslo.

14.11.2019 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Nejzábavnější kniha, kterou jsem kdy přečetl. Všechna ta "magická bizarnost" má tak geniálně realistickou atmosféru. Skvost.

30.10.2020 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Ke knize můžu říct jediné (abych nebyl sprostý): totální odpad.

02.09.2020 odpad!

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Základní škola faktografie (demografie, epidemiologie, statistiky). Poučné a zábavné čtení o stavu světa pro úplně každého. Lepší zakoupit v anglickém jazyce, jednoduchá angličtina.

14.08.2020 5 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Jako by mi četl myšlenky...zejména co se týče vědy a sociálního klimatu.

01.10.2019 4 z 5

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Psychologicky brilantní a velmi živý popis Goyovy osobnosti, vztahů s nejbližším okolím a k době, ve které žil.

06.08.2019 5 z 5

Já jsem velmi spokojen. Pobavil jsem se. Čtivá, humorná kniha, dějová linka od Stoletého staříka ustoupila do pozadí, ale o to instantnější politické satira to je. Nebudu spoilerovat vypisováním nejlepších momentů, ale můžete se těšit třeba na "příhodu" v taxi Kim Jong-una, chemickou formuli k potenciaci atomové bomby :D nebo třeba epický pohřeb místního politického nácka...

15.07.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Živě a hutně napsaný příběh. Sice vyjadřuje určitý nihilismus poválečné doby a neutěšené životní podmínky Neapolské chudší vrstvy, na druhou stranu je to příběh "pěkný". Výborně zobrazená psychologie hlavních postav, které dává odpověď na to, proč hl hrdinky udržují dlouhodobý, leč disharmonický, vztah.

29.01.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dobré, bavilo, jen jsem očekával ještě o kousek více. Po přečtení některých komentářů jsem byl little bit hyped - nikoli brilantní, ale dost dobré;) 90%

03.11.2019 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Primitivní příběh o nešťastné lásce, jinak k tomu nemám co říct. Dějově banální příběh desetkrát delší, než by mohl být. Příliš nechápu, jak to někoho v dnešní době může bavit - tím myslím nejpozději od počátku 20. století.

21.07.2019 1 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Fitzek je v poslední době hojně diskutovaný autor, tak jsem to zkusil. Hmm, není to můj šálek kávy, příběh na hranici duchařiny. Nejsem člověka, který by prostě přistoupil na jeho hru a nechal se unášet její mystickou atmosférou. Kvalita v rámci žánru ale nemusí být špatná, neumím to posoudit.

02.07.2019 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Klasika, bez debat plný počet.

15.06.2019 5 z 5