LunaL. LunaL. komentáře u knih

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Nejkrasnejsi kniha za posledni dobu!!!

16.01.2024 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Prvni kniha, co jsem od Lucky cetla. A urcite ne posledni! Ctiva, vtipna, uprimna. Hned mam chut vyrazit na cestu :) Jen by mohla mit vic popisu okoli a mene jidla :D Ke konci jsem byla osklive rada za komplikaci s myslivcem, po ktere se musela nutit do pokracovani. V zivote dost neprijemny zazitek, knizku to ale trochu zpestrilo ;) Asi jsem od Lucky prevzala jeji uprimnost :D
Libilo se mi, jak cestu a podstate knizku venovala pamatce na svoji babicku.
Kladne hodnotim napad, napsat na konci knihy par slov o lidech, ktere cestou potkala - hlavne si clovek uvedomil, ze duvodu proc a zpusobu jak projit Stezku ceskem, je spoustu! A ze se psem je cesta veselejsi :)
Kniha pro me ma navic i osobni hodnotu - mela jsem ji s sebou, kdyz jsem si plnila sen, navic v ni mam vzkazy od skvelych lidi! Navzdy ji budu mit spojenou se splnenymi sny :)

25.06.2023 5 z 5

Tarzan z rodu Opů Tarzan z rodu Opů Edgar Rice Burroughs

Byla jsem na zakladce, když jsem v knihovně objevila původní sérii o Tarzanovi. Tak se mi líbila, že jsem přečetla všech 24 dílů. Sice mi to trvalo, ale stálo to za to k prvnímu se ráda vracím, ostatní už mi splývají..

01.01.2023 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Pro mě asi jeden z nejlepších dílů! Will dostane své léno, v brzké době i tajný úkol, při kterém ze sebe dělá kejklíře. Líbilo se mi, jak se do role vžil, jak si v ní v podstatě užíval věci, které jsou mu jako hraničáři odepřeny. Byla jsem nadšená za nového čtyřnohého kamaráda, který jako by k němu patřil odjakživa! Ale i za staré kamarády - Alyss, ke konci i Horáce. Moc se mi líbilo, jak tam bylo vidět pouto s Haltem, které se nevytratilo tím, že Wil přestal být jeho učněm.
Magie, která se v díle objevuje, je sladkou tečkou! :)

19.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Jak už jsem psala jednou, člověk nesmí mít velká očekávání a pak se mu kniha líbí..
Překvapilo mě, že jsem knihu četla už počtvrté. Na to, že mi vadí, kolik věcí nesedí (hlavně mě štvou komentáře L.Pytlouna, které vůbec nesedí s komentáři v Ohnivým poháru, a pod.),se ke knize ráda vracím. Zjišťovala jsem, kdy a proč to tak je: šáhnu po ní, když mám chuť na svět HP, ale nemám na čtení moc čas - tahle kniha je přečtená za chvilku a dokáže do kouzelného světa přenést. A nebo po ní šáhnu, když přečtu sedmý díl a nechce se mi opustit svět Harryho Pottera, ale ani mě neláká šáhnout po prvním díle. Pak je Prokleté dítě skvělá volba. Nevadilo mi, že se tady Harry ukáže jako hrozný otec - spíš se mi to zdá reálné, že jednomu ze svých tří dětí nerozumí, neví, jak si k němu najít cestu. Bojí se, že udělá chybu a tím víc jich dělá - kolikrát jsem to už ve svém okolí viděla?
Nikdy jsem nemusela Malfoye, tady jsem si ho docela oblíbila, hlavně pak jeho syna! A Delphi se mi zdá skvěle zpracovaná (radši nepřemýšlím, proč by chtěl mít Voldík potomka), věřím, že by ke svému tátovi tak vzhlížela, že by udělala cokoliv, aby ho zase oživila,že by jejím největším snem bylo se s ním setkat.
Hodně lidí kritizuje postavu Albuse, ale proč ne? Syn, který není nadšený, že je jeho táta známý hrdina a bojí se, že se mu nikdy nevyrovná, že ani nemá šanci se o to snažit.. A přeci v něm něco hlodá, co ho dovede na šílený nápad, napravit, co jeho táta pokazil..
Takže za mě - za přečtení to určitě stojí, nádech z původních knih to má. Ale beru to jen jako volné pokračování, jak by to mohlo být. A klidně si dovymýšlím sama, jak to po Boji o Bradavice pokračovalo dál, bez ohledu na Prokleté dítě :)

19.08.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) Četla jsem všechny knihy autora, nějaká se mi líbila více, jiná méně. A tahle asi nejvíc!
Jako vždy je kniha čtivá, veselá i smutná a hlavně je o životě, o věcech a situací, které se mohou stát nám všem.
A proč mně právě tahle kniha tak nadchla? Protože mám doma dvouletá dvojčátka - holky, tak mi příběh byl blízký :) U situací, co mám s holkama za sebou, jsem se smála, u těch, co na mě čekají, lehce děsila.. :D Bylo skvělé, jak si hlavní hrdina s rolí táty poradil :) Celkově mi byli postavy dost sympatické- jak Aleš, holky, Kišmo (jak lehce může přezdívka vzniknout!), tak sousedka nebo Sova..
Sice jsem knížku dostala k Vánocům, schválně jsem ji ale nechala na později - jako u všech Hartlových knih je plná vulgarismů, nevěr, životních proher a depresí. Kolem Vánoc bych na to neměla náladu, teď mi tahle knížka skvěle sedla :) Ani se mi nezdála zdlouhavá, jak si hodně lidí stěžovalo. Je ale pravda, že jsem se tak začetla, že jsem ji měla během pár dnů přečtenou :)
Snad budou další knížky autora takhle povedený!

21.03.2022 5 z 5

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Tuhle knížku čteme se synem (co se týče leporel) asi nejčastěji. Syn Krtečka má rád od mala, tady se mu líbí, jak společně staví dům. Už si i plánoval, jak jednou postaví dům mě, tak proč bych mu ji nečetla dokola? :)
Hezké jak obrázky, tak dějem.

16.01.2022 5 z 5

Krtek a rybka Krtek a rybka Zdeněk Miler

Poslední velký knižní příběh o krtkovi, který nám chyběl v knihovničce. Děti ho dostaly k Vánocům a všichni byly nadšené :) Krásný, pro mě méně známý příběh o Krtečkovi, který se skamarádí s rybkou a chvíli na to ji zachrání před štikou. Milá pohádka o přátelství a o tom, jak si mají kamarádi pomáhat. A že se nemusí zlo oplácet zlem, že to jde i jinak (vím, že štika taky musí jíst, ale je to pohádka!). K tomu krásné, velké a barevné obrázky :)

02.01.2022 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Nádherná knížka!! Přečtete ji sice dětem během chvilky, ale děj a ilustrace stojí za to! :) Synovi se tak líbila, že jsme ji za jeden den četli dvakrát. Milé, vtipné, originální.
Určitě doporučuji, bude se líbit dětem i rodičům :)

30.09.2021 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

(SPOILER) Pro mě jeden z nejlepších dílů! Líbilo se mi, že Halt věřil Willovi a nebál se mu přenechat část vedení. A Will se nebál do boje vzít i princeznu, což chtělo hodně odvahy! Celkově to byl díl plný opětovného setkání a nových (často i nečekaných) přátelství. Dost jsem si oblíbila i postavu Eraka.

28.04.2021 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Neskutečně zajímavý příběh o neskutečně zajímavém člověku. Škoda, že jeho život skončil tak tragicky. A zrovna ve chvíli, kdy se chtěl vrátit. Co by asi dělal, kdyby se z divočiny dostal?
Skvělé zpracování, je vidět, že autor do toho dal všechno, stejně tak, jak by to udělal sám Alex.
Nedávám plný počet hvězdiček jen proto, že mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Pak už jsem ale knihu doslova hltala :)

14.04.2020 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Když jsem tenhle díl četla poprvé, nebyla jsem z něj moc nadšená a dlouho se k němu nevracela. Pak jsem knihu zkusila znova - a teď ji beru jako jednu z nejlepších! Člověk musí prostě mít tu správnou náladu! :) A pátý díl ve filmu je snad nejlepší!

14.03.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Úžasná kniha, která vás dostane. Už jen svými ilustracemi, natož dějem! Čteno jedním dechem, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Příběh, který se člověka dotkne a zanechá v něm stopu..

23.02.2020 5 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

O tom, ze nekdy muzeme byt bezduvodne nastvany. A i kdyz nas chteji ostatni rozveselit, nejvic nam pomuze, kdyz nekdo pochopi, ze proste potrebujeme byt nastvany :)
Hezky udelana knizka!

14.11.2023 4 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Syn Medvídka Pú miluje, sice ho poznal v knížkách od Disneye, ale tuhle jsme nemohli vynechat. Myslím si, že číst ji jako první, tak se do kamarádů že Stokorcového lesa tolik nezamiluje. Přeci je v knize o tolik víc textu a méně obrázků. Takhle se mu líbila, i když trvalo, než jsme ji dočetli. Myslím, že kdo zná Medvídka Pú, měl by znát i/hlavně tuto knihu

01.01.2023 4 z 5

Krtek a zelená hvězda Krtek a zelená hvězda Hana Doskočilová

Tenhle díl se nám líbí víc jako knížka, než minifilm. Příběh je hodně pohádkový, moc se nám s dětmi líbí část, jak Krteček pluje na měsíci noční oblohou.

18.11.2022 5 z 5

Krtek a maminka Krtek a maminka Hana Doskočilová

Slyšela jsem na tuhle knihu dost stížností, dokonce i od učitelek ze školky. Že to není téma pro děti, že se nehodí, aby bylo početí a hlavně porod tak popsané a zobrazené. Mě se to naopak zdá ideální! Když jsem byla těhotná, četla jsem ji synovi ( tenkrát necelé 3roky). Víc chápal, co se děje, často jsme si potom povídali o miminkách v bříšku (podobně jako Zajdulka v pohádce, i já čekala víc než jedno miminko :) ). A podobně jako Zajdulka od Zajánka, i já od syna jsem slyšela otázku: "jak se ale dostanou ven?" Stačilo pak šáhnout po knížce, ukázat mu obrázek - a syn si to nějak přebral a víc se nevyptával :)
Teď chtějí často knížku číst i holky, syn doteď nadšeně poslouchá s nimi.
Pro ty, co chtějí s dětmi mluvit na rovinu, ale po "dětským", ideální knížka!

19.10.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

(SPOILER) Začala jsem číst po měsících přemlouvání od svého manžela, že se mi bude určitě líbit. Prý je to takový jiný cestopis :) Ze začátku jsem se nemohla začíst, téma mě zaujalo, ale nelíbily se mi podrobné popisy. Víc mě kniha zaujala, když začaly kapitoly "se Zemí", natož pak s posádkou. Přiznám se, že bych to bez nich vůbec nedočetla. Nějaké kapitoly z Marsu jsem rychle prolítla, sem tam přeskočila. Byla jsem zvědavá, jak to skončí a děsilo mě, kolik stran mi ještě zbývá. Poslední část, v podstatě od písečné bouře, mě už opravdu chytla :) Takže kniha není špatná, jen to není můj žánr. Jiný čtenář ji určitě ocení víc.

26.09.2022 3 z 5

Krtek a paraplíčko Krtek a paraplíčko Hana Doskočilová

Jako malá jsem milovala Krtečka, lásku k němu "podědily" i moje děti - a k tomu velkou sbírku jeho knížek, které se nadále rozšiřuje :) Syn kolem dvou let si tenhle díl tak zamiloval, že jsem knížku znala doslova, jak často jsem mu ji četla - a to nepřeháním! Dnes jsem ji četla mladším dětem a myslím, že ji budeme číst brzo zas :)
Milý příběh Krtečka, který ukazuje, že si máme vážit věcí. A že pro kousek melounu stojí za to riskovat :)

Knížka se mi líbí rozhodně víc než televizní zpracování. Nevím proč, ale ve Večerníčku je Krteček zákeřnější, není tak hodný jako v knihách. V tomhle díle meloun ukradne, pak se ještě prodavači směje, když mu vítr odfoukne stánek do řeky. Je to škoda, že se víc nedrží knižní předlohy.

27.04.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechová, pohodová knížka. Sice dost čitelná - od začátku odhadnete nejen konec, ale i průběh děje - moc překvapení se tam nekoná. Co se mi ale líbilo, bylo vykreslení atmosféry v Dánsku, hygge a hlavně kavárny. Díky tomu hodnotím kladně +za vtipné momenty s novináři. Jinak část v Londýně mě doslova nebavila, což je škoda.
Hezké čtení, ale nenaláká mě to na další díl. Nebo možná až časem.

15.03.2022 3 z 5