Krtek a paraplíčko

Krtek a paraplíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18363/bmid_krtek-a-paraplicko-fvb-18363.jpg 5 106 18

Krtek najde na smetišti polámané, rozbité paraplíčko. Libí se mu, a proto ho opraví. Paraplíčko se mu za to odmění a Krtek si s ním užije hodně legrace a dobrodružství. Paraplíčko se s ním proletí jako vzducholoď, poslouží jako padák, promění se v lodičku, v houpačku, ukryje ho i s kamarády před rozzlobeným pejskem a nakonec všechny schová před deštěm... celý text

Naďa2411
14.11.2023 5 z 5

Protože rozbité pruhované paraplíčko krtek opraví, poslouží mu i jeho kamarádům. Takové paraple má vícero využití, to víme z této krásné pohádky. Akniha nezklamala jako v dětství při listování knížky.

Atlantis
03.05.2023 4 z 5

Příjemné. Krtka obecně moc nemusím, ale tohle nebylo nijak přeslazené, nikde jsme se nezdržovali, brzy bylo hotovo. Proč ne.

LunaL.
27.04.2022 5 z 5

Jako malá jsem milovala Krtečka, lásku k němu "podědily" i moje děti - a k tomu velkou sbírku jeho knížek, které se nadále rozšiřuje :) Syn kolem dvou let si tenhle díl tak zamiloval, že jsem knížku znala doslova, jak často jsem mu ji četla - a to nepřeháním! Dnes jsem ji četla mladším dětem a myslím, že ji budeme číst brzo zas :)
Milý příběh Krtečka, který ukazuje, že si máme vážit věcí. A že pro kousek melounu stojí za to riskovat :)

Knížka se mi líbí rozhodně víc než televizní zpracování. Nevím proč, ale ve Večerníčku je Krteček zákeřnější, není tak hodný jako v knihách. V tomhle díle meloun ukradne, pak se ještě prodavači směje, když mu vítr odfoukne stánek do řeky. Je to škoda, že se víc nedrží knižní předlohy.

jarkaska
12.04.2022 5 z 5

Další příběh krtečka, tentokrát jak našel paraplíčko.

Bustedka
31.03.2022 4 z 5

Klasický příběh Krtečka. Já tyhle knihy hodnotím hlavně z pohledu toho, jak se líbí dětem. A tady opravdu nemám co vytknout.

jarkaska
03.01.2022 5 z 5

Snad není nikdo, kdo by neznal příběhy krtečka. Toto byly pohádky z mého dětství, dnes je čtu vnoučatům.

hippiesak
13.10.2021 4 z 5

Klasika s Krtečkem. U nás asi vede autíčko a kalhotky, ale paraplíčko taky není špatný ;)

EvikU.
28.11.2019 5 z 5

Knihy o krtkovi nikdy neomrzí. Baví děti i dospělé. A ani nevadí ji číst vícekrát.

Sumeček
17.03.2019 5 z 5

moc se mi to líbilo myslím si že jsem přečetl všechny krtky

Lucissia
09.10.2017 5 z 5

Krtek nikdy nezklame. Prostě milá knížka na jeden pohádkový večer. :-)

veronie
20.02.2017 5 z 5

Tato knížka se od zfilmované pohádky liší, ale je stejně krásná. Všechny krtčí příběhy jsou super.

jitka7
25.10.2016 5 z 5

Všechny knihy o Krtkovi jsou krásné.

Anaš44
02.12.2015 2 z 5

jo docela dobrý jako malé se mi líbila

Monssiel
25.06.2013 5 z 5

K téhle knížce mám srdcový vztah-dostala jsem jí od své milované kmotry a byla to moje úplně první knížka. Proto ji mám tolik ráda a naplňuje mě nostalgickým pocitem...A k tomu je Krteček úžasná dětská postavička, která nikdy nezklame :-)

čohynka
10.03.2013 5 z 5

Krteček prostě nikdy nezklame....

kika 13
02.03.2013 4 z 5

Takový paraplíčko a krtek to je něco.

lady
05.12.2011 5 z 5

Přečetla jsem si tuto knihu kvůli Milerovi.Už není mezi živími.nedavno zemřel.

WEIL
13.11.2011 3 z 5

Co vše se dá zažít s paraplíčkem a přitom diváka nenudit? Z. Miller si i s tímhle úkolem poradil dobře.

krtek

Autoři knihy

Hana Doskočilová
česká, 1936 - 2019
Zdeněk Miler
česká, 1921 - 2011

Kniha Krtek a paraplíčko je v