LunaL. LunaL. komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Cteno v originale
Tvrdi se, ze HP pritahl deti ke cteni. Ja k tomu pridavam, ze pritahl lidi i k anglictine! Neznam jine knihy, ktere by cetli v originale i lide, co jinak ctou jen v cestine.
Diky HP si zlepsuju anglictinu ( moje ne-vyhoda je, ze znam knihy zpameti:)) a hlavne poslech. U cteni totoz posloucham audio :) Skvely a hlavne zabavny zpusob uceni se! :))

19.04.2024

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krasne psana kniha. A na tak vazne tema napsana lehce, dokonce vtipne.
Prvni jsem videla film a ted se divila, jak se drzel knizni predlohy.
Hodne lidi si ji davaji do CV. Ja bych si pod milovnikem kocek predstavila nekoho jineho! :D

02.03.2024 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Někdy i málo slov poví tak mnoho..

10.01.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Ctivy, hezky. O tom, ze i kdyz se nam v zivote vse nevede, tak nejdulezitejsi je, ze je nas :)

06.02.2024 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Krasna, pohodova, ctiva kniha. Na podzimni podvecerni cteni idealni. Libilo se mi misto, dej i hlavni (i psi) postavy. A jak se z mestske holky stala vesnicanka :)
Nenarocne, hezke cteni!

29.10.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Stejně krásná, čtivá, romantická jako předchozí díly :)

18.03.2023 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihy od Čapka mám ráda. Jak už tu psali lidé dříve, jsou nadčasové. Hlavně v téhle době je čtení Bílé nemoci skoro až děsivé...

28.02.2022 4 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Knížka mého dětství, která nadchla i syna :) Synovi ji čtu od jeho dvou let, moc se mu příběhy štěňátka líbí a vůbec mu nevadí, že knihu četlo tolik dětí, že je to na ní znát..
Díky štěňátku ho začali dost zajímat včelky :)
Nedávno jsme ji kupovali jako dárek pro právě narozeného bratránka :)
Podle mě je to knížka, která má krásné ilustrace, nádherný děj a nějaké poslání - mělo by ji znát každé dítě!

16.01.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nádherná kniha, jako celá série. A vlastně celý svět Harryho Pottera. To jen tak nějaký spisovatel nepřekoná!
Kdybych měla popsat děj knihy jednou větou, tak by zněla takto: Díl je o hledání pravdy a hledání sebe samých.

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Začala jsem číst ráno, dočetla ve tři ráno! Od knihy se nedalo odtrhnout. Je romantická, odechová, napínavá, smutná i veselá. Plná beznaděje i samoty, přitom plná lásky, naděje a přátelství. A hlavně je úžasná!

04.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Rok jsem po knizce pokukovala, pak uz jsem neodolala a koupila si ji. Rychle jsem docitala rozectenou knihu, abych tuhle hned rano mohla zacit cist. A zrovna to rano svet obletela zprava o umrti Matthhewa..
Predmluva od Lisy K.me tim vic dojala.. Cela knizka se mi cetla moc hezky, na to, o jak zavaznym tematu psala.. Nevadilo mi, ze se skace z doby do doby.. Ano, bylo to chaoticke, to ale mysl Perryho urcite taky! Obdivuju, jak neustale zkousel sr zavislosti bojovat, i kdyz casto ne nejlepsim zpusobem. A hlavne obdivuju, ze pomoc druhym byla pro nej zasadnejsi nez rolev Pratelich. I kdyz diky nim si mohl zahrat sam sebe v lepsi verzi, jak sam napsal.

08.11.2023 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Tahle basnicka dcerku zaujala az s knizkou od Zdenka Millera :) uz jsem se bala, ze ji tahle klasika mine!

27.10.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jestli hledate odpocinkove cteni, u ktereho se hodne zasmejete, sahnete po tehle knizce! Vtipne, legracni a humorne :D a dost ctive a trochu bizardni. Tri ctvrte pribehu jsem si uzivala,posledni cast byla trochu slabsi, konec az moc... ale asi nic jinyho se od toho ani cekat nedalo.
Urcite zkusim i dalsi knihy autorky.

02.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku dost depresivní kniha, která detailně ukazuje, jak (zbytečně) ničíme přírodu a svět kolem nás. Když jsem to četla, připadalo mi, že sedíme na větvi, kterou řežeme! Děsivé bylo i popsání budoucnosti, co by se mohlo stát ne za sto let, ale už za necelých deset. Jen ten letopočet vyděsil. Předposlední kapitola ukazovala, v jakých oblastech se má co změnit, abychom se zachránili před zkázou. Ze začátku se mi to zdálo jako utopie, proto mě nadchly texty o určitých zemích, co už se změnou začaly, a to ve velkém. Nemluvě o vědcích, kteří neustále vymýšlejí jiné, ekologičtější řešení různých situacích. V knize bylo spoustu zajímavostí, hodně jsem se dozvěděla i díky vysvětlivkám na konci knihy.
Snad někdy uvidím i film, který knihu doprovází.

11.01.2022 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Hezká dětská kniha, která nezestárne :)

08.12.2021 4 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

(SPOILER) Kniha mě dost zaujala, jak tématem, tak zpracováním.
Nestárnoucí téma, popis života jak hlavních postav, tak vedlejších. Dost se mi líbilo, že spisovatel nezasadil do knihy "literárního hrdinu", ale skutečného člověka, který se pod tíhou pravdy zhroutí, uteče.. a naštěstí se zase vrátí.

Po přečtení jsem si pustila i film a také se mi líbil. Ve filmu jsem víc ocenila začátek, kdy dali důraz na vztah dcery s otcem. Naopak se mi nelíbilo, že se ve filmu zdálo, že Dušan dovedl svými výčitky svoji manželku k pokusu o sebevraždu - v knize s ní nemluvil, byl to jen její pokus zachránit dceru.
Četla jsem od Rudolfa víc knížek, ale tahle se mi líbila nejvíce - a obdivuji, že něco takového dokázal tak věrohodně napsat!

24.08.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Nejdřív jsem byla zaskočená, že autorka necestovala sama - a co víc, stěžovala si na každý puchýř,.. a vše za ní zařizoval její kamarád. Pak, co se od ní kamarád oddělil ( popravdě, divím se, že s ní vydržel tak dlouho), začala její pravá cesta - a s tím i "osobní růst". Z rozmazlené holky ( jak sama sebe nazvala), se stala dospělou, soběstačnou holkou. Klobouk dolů, i že prošla celou trasu!
Celkově se mi knížka četla moc hezky! Určitě se k ní zase někdy vrátím.

24.07.2020 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Miluju celou sérii! Nechybí napětí, přátelství, humor a vždy nová zápletka nebo nečekaná situace. K prvnímu dílu se ale vracím nejčastěji - je hezké se vrátit do doby, kdy to neskutečné dobrodružství začalo :) A co je na této sérii nejlepší? Že se dá číst v každém věku! :)

12.05.2020 5 z 5

Pro mně dlouho nejlepší z dílů, mohla jsem ho číst pořád dokola. Asi díky tolika novinkám - od mozkomorů po tajné chodby školy - a taky kvůli Lupinovi! Snad nejlepší postavě série!!

14.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tenhle díl jsem si zamilovala hlavně kvůli Dobbymu - skřítkovi, který se snaží Harryho zachránit takovým způsobem, že mu nechtíc připraví nejednu prekérní situaci!