Lumine Lumine komentáře u knih

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Já vím, že jsem dospělá (technicky vzato) a vím, že nejsem cílová skupina, ale wow. Ten příběh mě doopravdy uchvátil a řádky jsem jen hltala.
Příběh Zrzka/Ohniváka/ToSeDozvíte byl naprosto úžasný. Protkaný tajemstvím, přátelstvím, dobrodružstvím, loajalitou a boji. Hromový klan je skvělé místo, kde se příběhy objevují jedna radost. Zamilovala jsem si všechny kočky a musím uznat, že jsem velmi zvědavá na další díl.
Jediné, co mě snad mrzí, že jednu z hlavních dějových linek a zápletku, kterou hlavní hrdina řeší skoro polovinu knihy, si autorka nechala pro další díl. Na druhou stranu... o to to možná bude lepší! Sem s dalším dílem.

21.10.2016 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Kniha se skvěle četla a stránky rychle mizely pod rukama (a to nejen díky typicky CooBoo velkým okrajům stránek).

12.10.2016 4 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Poutavé téma se zajímavými prvky, ale jazyk je velmi, velmi jednoduchý a to i na YA. Někdy se postavy chovají velmi divně.

06.04.2016 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Dost průměrné. Kniha neurazí, ale ani nepřekvapí.
Je to jak kdyby někdo napsal osnovu pro YA a poslal ji tady spisovatelce.
- Hlavní hrdina je pěkná rebelka, které se každou vteřinu za něco lituje a má jednu vadu, na kterou odkazuje celou knihu.
- Milostný trojúhelník.
- Kamarád gay.
- Zlá vláda.
- Trilogie.

Všechno jak přes kopírák. Styl psaní je ovšem pěkný a délka (i když by snesla o pár stránek méně), ale také v pořádku.

21.03.2016 3 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Pěkné, rychle odsýpají, ale něco tomu chybělo. :/

22.02.2016 3 z 5

Wow. To bylo krásné. A zajímavé.

Od CooBoo knížky jsem čekala obvyklé a už nudné ruzebírání těch samých pocitů a to samé procítění lásky, ale tohle. Tohle byl zcela něco jiného. Vážně se mi to líbilo. Začátek, prostředek a také konec. Hlavně konec.

Děkuji za tento příběh.

21.02.2016 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Wow. Teda jako... wow.
A ten konec.
A ten prostředek.
A ten začátek.

Musím si najít, kdy a kde se to bude hrát. Já to chci vidět. *w*

17.02.2016 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Wow.
Chci napsat.
Woow.

Kniha by se dala nazvat jako ,,Zrození Velkého bratra". Stále pořádně nevím, co si myslet. Ty představy byly děsivé, ale ještě děsivější bylo, jak málo jsem měla argumentů, kterými bych to poslala k zemi. Děsivé bylo, jak skutečně to vypadalo. Stále věřím, že bychom něco takového nedopustili a upřimně doufám, že se něčeho takového nedožiji. Zlatý Facebook. ._.
A ten konec. Špica! Celou tu dobu, už od začátku knihy si člověk říká, jak předvídatelný konec to bude mít, ale pak přijde konec a vy jenom udiveně koukáte na knihu, která končí příliš brzo.
Za mě 5*. Skvělý příběh.

14.02.2016 5 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Jů to byla pěkná jízda.
Pěkný detektivní příběh s kouzelnými (doslova kouzelnými) bytostmi. A ten příběh vzadu navíc? Wow. Co víc si přát?

08.02.2016 5 z 5

Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Oskar Ekman

Odhlédnu od toho, k čemu byl komiks stvořen.
Odhlédnu od toho, jak je to s migranty teď.
A vůbec zahodím předsudky. Je to komiksová kniha a tak by se měla i soudit.

Kresba si u mě získává 3*, je pěkná, příjemné barvy, ale žádné úžasné umělecké dílo.
Příběh. Příběh je podle mě velmi pěkný. Je o cestě. Je o rodině. Je o přátelství. Spousta knih je o těchto věcech. Za příběh bych dala 4*, takže to zprůměrujeme a zaokrouhlíme. :)

06.02.2016 4 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Celé je to takové... mno... jako je to zajímavé. Konec je zábavný, ale je tam až příliš příliš podivných náhod.

04.02.2016 2 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Celé je to psáno lehce a svižně. Příběh rychle odsýpá (a nebojte se té "tloušťky", kdyby použili normální font a nedělali ty obří okraje, tak by byla tak dvoutřetinová :D).
Většinu času je to jen čekání na Finnovu část a trpění nemožné, divné a nepřirozené lásky mezi Callou a Dareem.

Ovšem pak je tu posledních cca 40 stránek, které vám promarněný čas vynahradí.

03.02.2016 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Mno... pobavila jsem se, ne že ne. Není nad to přečíst si, že za zkázu lidstva může v podstatě tupá pěkná tvářička jménem Helena. Konec je divný a laděný jako šťastný, i přesto že dva lidé prostě nedokáží zachránit celou civilizaci.
Aspoň vím, kde se vzalo slovo robot.

01.02.2016 4 z 5

Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět Peter J. Bentley

Tahle knížka je úžasná. Moc se mi líbí, jak se sepsaná poutavě a pro naprosté matematické neználky, ale zároveň nutí zamýšlet se na matematickými problémy a ukazuje spoustu zajímavého.
K tomu je krásně zpracovaná po grafické stránce.

18.01.2016 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Wow! Knihu jsem přečetla za jeden jediný večer. Skvělý příběh! :)

16.12.2015 5 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Jako příběh pěkný. Nejvíc mě tam dostal příběh Erny, ale nevadí.
Ale.
Já chápu, kdy to bylo napsáno a kdo to napsal, ale z té knížky by to řvalo víc jedině, pokud by byla obálka knihy červená s hvězdou místo názvu. :D (Především ten konec byl tak rudý, až se papír styděl, že je bílý).
Mno... říkali mi Leni bylo lepší. Není debat.

15.12.2015 3 z 5

Vlčí princezna Vlčí princezna Cathryn Constable

Pro opravdu mladší čtenářky. Jako nápad super, ale naivita a s prominutím hodně dlouhé vedení hlavní hrdinky je doopravdy překvapující. :D
Jinak pěkné.

12.12.2015 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jsou to tři krásné a vánoční povídky. Rychlé, milé, zábavné.

Začnu od začátku. Zasněžený expres.
Za mě 5*. Moje nejoblíbenější povídka z knihy. Je tak miloučká, hřejivá a není zas až tak předvídatelná (dobře, od konce první třetiny je jasné, co se bude dít, ale i tak).

Vánoční zázrak
Ehm... 3,25* Vážně. Na to, že jméno autora propaguje a je propagováno s knihou nejvíc, tak se mi jeho povídka líbila nejméně. Konec jasný už od první stránky a tak mi moc nelahodil ten styl. Postavy byly možná trochu nedotažené, ale nakonec jsem se i bavila.

Archanděl prasátek
4* Pěkné. Hlavní postava mi sice přišla děsná (aspoň ze začátku), ale o to šlo. Tahle povídka se mi celkem dost líbila. A navíc ten úžasný konec, kde se všechny příběhy střetly a vyvrcholilo to v prakticky nervové zhroucení Christ. Bylo mi jí vážně líto. :D

Takže podtrženo sečteno 4*. Skvělá kniha ke kávě a něčemu dobrému, zatím co venku fouká studený vítr. Líbilo se mi to a proto hlásám: "Více vánočních příběhů!" :)

28.11.2015 4 z 5

Anna a Anna Anna a Anna Charlotte Inden

Líbilo se mi to. Fakt jo. Bylo to takové milé, ale hrozivě předvídatelné. Už na 20 straně jsem věděla, jak to skonči. S každou postavou, o které jsem se zatím dozvěděla.
Styl psaný místy dopisy a místy ne je zajímavý, ale dost z něj uteklo. Třeba často odpovědi. Ale jinak to bylo pěkné. Takové roztomilé, ale zapomenutelné.
Hodnocení: nugátová kulička průměrné značky.

16.11.2015 3 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Tak jako... jo... super... ale... U NEBESKÝHO THORA nechmatejte mi na Matta. :D

Hvězdička dolů za tu Zoo. To, co tam předvedl by se nestalo. Fakt ne. (A možná i tročku za Matta. Použít ten zvuk bylo fakt podlý).

13.11.2015 4 z 5