Luluhappy Luluhappy komentáře u knih

Všechny za jednu Všechny za jednu * antologie

Tyhle antologie jsou jako bonboniera, nikdy nevíš, jakou povídku "ochutnáš"...
Nejlepší: křidýlka, o Davidovi, černá karavela
Nejslabší: loučení se šabachem
Zbytek průměr, ale nevzpomenu si na ně.

30.08.2023 3 z 5

Hedvábnou stezkou Hedvábnou stezkou Lucie Drbohlavová

Bylo to velmi poučné, ale místy trochu zdlouhavé popisy a musím uznat, že jsem knížku četla dlouho.
Jak už tu někdo psal, taky se mi zdá, že Lucie popisuje jejich způsob cestování jako ten nejlepší a kritizuje ty ostatní.

17.04.2023 4 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Krásná kniha plná pravdy. Po absolvování 12 šamanských meditací jsem nadšená o tom i číst. Příběh před každou kapitolou je perla. Moc hezké. Don Jose Ruiz jde ve šlépějích svého otce a jde mu to skvěle.

07.09.2022 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Nevím, zda dát 3 nebo 4, ale zvednu knize průměr. Myslím, že stojí za přečtení. Já si ji koupila před cestou vlakem a za dvě hodinky jsem ji zhltla.
Každá povídka od jiného autora- tyhle sbírky mě moc baví.
Ale taky každou z nich vnímáte jinak. U některé se těšíte, že skončí a u některých si říkáte, že byste brali celou knihu...
Tak já teda vypichnu ty, kde bych se ráda dozvěděla, jak to pokračovalo:
Alena Morstajnova - pohádky - nejsmutnější, ale i nejlépe napsaná povídka o mamince samoživitelce a o tom, jak to mají těžké.
Jaroslav Rudiš - samochlapskej večer - hodně vtipná povídka v jedné větě. Rudiš pobavil.
Petra Dvořáková - umaúúú - milé a vtipné!

26.07.2022 4 z 5

Milý Bene Milý Bene Halina Pawlowská

(SPOILER) Takových 3,5 hvězdy.
Je to oddechovka, kterou máte přečtenou velmi rychle.
Kniha je psaná formou dopisů, ale čteme je jen od hlavní hrdinky, musíme si tedy domýšlet, co napsal Ben. Ben je bratr její první lásky. Něco mezi nimi kdysi málem bylo a teď si zase dopisují. Hlavní hrdinka mu popisuje, jak je na dovolené v Německu a pak v Itálii se svým vzdáleným bratrancem, dcerou a vnukem. Odehraje se tam spousta vtipných momentů.
Nicméně mě nemile překvapil závěr, kdy se hrdinka měla s Benem konečně sejít, vždycky ji do toho něco vlezlo a v posledním mailu mu napsala, že se vlastně vdala. No... To mě naštvalo :D zvlášť když vím, kdo je její nastávající...

15.03.2022 3 z 5

Umění najít pravou míru Umění najít pravou míru Anselm Grün

Mně se to dost líbilo. Myšlenka knihy je jasná a tak nějak vám otevře oči. Občas čtení bylo náročnější, hlavně když psal o náboženství, ale jinak super.

18.10.2021 5 z 5

Lidé Lidé Matt Haig

Krásná kniha. Je to oddychovka, zároveň se u ní ale musí člověk zamyslet, děj je velmi zajímavý - sci-fi, filozofie, láska... Ten příběh se mi moc líbil. Kapitoly jsou krátké a čte se to opravdu dobře. Víc takovýchto :)

05.06.2021 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha mě pobavila. Obě povídky mi přišly zajímavé, scifi a vtipné. Dost jsem se zasmála. Ano, bylo tam hodně vulgarit a ano, bylo tam hodně sexu. Přijde mi, že to k autorovým knihám tak nějak už patří. Bylo to čtivé, už jsem od něj četla opravdu hodně knih a tahle je podle mě z jeho novějších děl dobrá. Vložená povídka skvělá. Jen co mě trochu mrzelo byl návrat k Oskarovi na konci druhého příběhu.

26.02.2021 5 z 5

Ze začátku se autorka opravdu hodně opakuje. A jak už někdo zmínil, vadil mi až příliš západní styl psaní, ale možná se s tím u knih tohoto typu počítá.
Myslím, že by kniha mohla být o hodně zkrácená. Je tam hodně dobrých myšlenek a jsem přesvědčená, že to sedí, ale například ten kalendář cyklicky a co dělat každý den.. nevím, jestli se tím někdo řídil, ale na mě je to opravdu už moc.

24.01.2021 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Premyslim, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Strhavam za (podle mě) úplně zbytečné prolínající se příběhy, které bych vynechala. Méně je někdy více.
Příběh hlavní postavy byl poutavý, dobře se četl a člověk si z toho odnese i hezký pocit a jakési nutkání být lepši verzi sebe samotného. Takže účel kniha asi splnila :)

17.12.2020 4 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Tak tato kniha mě nadchla. Poutavý příběh a drsné dilema. Hodně filozofické, ale takové jeho knihy už jsou. Najdete v nich odpovědi na nezodpovězené otázky.

27.11.2020 5 z 5

Mým vrstevníkům a jiné fejetony Mým vrstevníkům a jiné fejetony Michal Viewegh

Další z těch méně povedených knih. Sbírka fejetonů, které autor psal pro magazín. Viewegh se tolik opakuje, že si tak stokrát přečteme o tom, jaké měl zdravotní problémy a nevelmi dobrém vztahu s jeho bývalou ženou. Za mě ne..

27.11.2020 1 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Fejetony o tom, jak každý druhý podvádí. Autorka očividně muže odsuzuje (alespoň tak to na mě působilo) a taktéž se vztahy zřejmě nemá dobré zkušenosti. Je opravdu hodně skeptická. Kniha mě nenadchla.

27.11.2020 1 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Mně se kniha moc líbila. Šlehačková oblaka jsem kdysi také četla, ale tato kniha byla opravdovější. Příběh čtivý. Autorka má můj respekt, protože to, co vše se čtenáři sdílí, chce notnou dávku odvahy.

27.11.2020 5 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

(SPOILER) Musím říct, že první díl mě zaujal mnohem víc. Byl čtivější, zakázaná hora nastražila spousty zajímavých úkolů (dodnes si vzpomínám na upracovane muzicky, na Medu, co naučila Agnes o sebe pečovat nebo na požírače, který sežral vše, co měla agnes ráda..).
U ostrova stínů byly úkoly méně zajímavé, i když dávaly smysl. U jedničky mi teda vadilo, že gorm dává úkoly i čtenářům, což se tady naštěstí neopakuje.

Jsem ráda, že Agnes a její nejlepší kámoš to konečně dají dohromady, ale v knize mi chybělo nějaké ukončení s Adrianem.

Pořád mi nějak nesedí v knize ty stíny.. stínem se totiž stane někdo, kdo do svých 12 let neobjeví svůj dar. A že stínů bylo dost. Dřív to byly děti jako takové a dnes to jsou příšerné stíny, které chtějí pohltit ostatní. Asi jsem od názvu knihy čekala, že agnes pomůže stínům, kteří kdysi bývali lidmi..

Ezruv odchod byl dojemný a znovu setkání se smrtí taky. Ten konec byl moc hezký, jinak musím souhlasit s komentářem pod, že prvních 300 stran nebylo moc čtivých.

30.11.2023 3 z 5

Kanadské bloudění Kanadské bloudění Václav Jim Šťastný

Je to bratranec mojí babičky a tak jsme knihu četli celá rodina. Rozhodně Vaclav neměl jednoduchou cestu. Vše hezky popsal. Rádi bychom ho nekdy navštívili

23.09.2023 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Kniha mě dostala obálkou, pak jsem přečetla anotaci - Praha, Melbourne a dvě sestry.
Musela jsem si ji pořídit.
Taky jsem rok žila v Melbourne a neskutečně se mi stýskalo po domovině a hlavně mé sestře.
Tolik o mně.
Četlo se to samo, příběh vypráví několik členů jedné rodiny, převážně Luděk, malý kluk z Prahy, který úplně nerozumí tomu, co se děje a jen chce svou maminku zpatky. Ta ale jezdí s divadlem po celém světě.
Je to moc dojemný příběh osudu jedné rodiny, dvou sester, které nešťastná náhoda během těžkého období navždy rozdělila na tisíce kilometrů.
Snad jen škoda, že nevíme víc o malé lišce..

01.07.2023 4 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

(SPOILER) Bylo to čtivý, to jo.
Ale taky mám několik vyhrad. Několik rádoby vtipných přirovnání na jedné stránce působí strašně šroubovane.
Ti hlavní hrdinové jsou oba nesympaticti, on je neskutečný prasák, co pojede vše, co se hýbe a ona si začne s manželem své nejlepší kámošky, co jí ještě dá práci.. a pak se do sebe šílene zamilují, i když moc nechápu na základě čeho...
Na mě to působí tak, že se snazili napsat něco hrozně světovýho - drsný krimi, hodně hodně sexu a vulgarit, drogy, gangsteři, drogy, new York, prostituce, korupce... Všechno dohromady.
A konec jsem tedy čekala o něco lepší, ale nebylo to nejhorší.

24.04.2023 3 z 5

Bohem zapomenutá láska Bohem zapomenutá láska Jiří Hnilička

(SPOILER) Bohem zapomenutá láska.. kniha, kterou jsem zhltla během jednoho dne. Velmi citlivě napsané. Bude mít pro Matyáše otec pochopení? Matyáš se zamiluje do kluka na internátu a je neskutečně šťastný. Doma to bohužel sdílet nemůže, protože je z křesťanské rodiny, jeho otec je až fanatik a dokonce do škol rozesílá knihy s titulem "terapie homosexuality". Matyáš se tedy svěří u zpovědi, ale farář poruší zpovědní tajemství a prozradí to otci Matyáše. Ten se rozhodne Matyáše do školy poslední 3 týdny nepustit, zabaví mu telefon, aby nemohl být se svým milým v kontaktu a rozhodně se ho léčit.. léčení obnáší denně ledové sprchy, těžké fyzické práce a když to nezabírá, nechá na vlastním synovi vykonat exorcismus.
Vše končí dost smutně, když se Matyáš vrací na internát, potkává Oskara, políbí se a pak ho odstrčí. Má hlavě guláš. Neví, co je správné a je zmatený...
Tahle kniha je trochu školácky napsaná, ale je to prostě krásné.. určitě doporučuji.
Asi nepochopím, jak rodič může takhle vlastní dítě trápit. Vývoj postavy otce od nejlepšího kamaráda ve fanatika, co nenávidí vlastního syna za to, co je.

28.12.2022 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

(SPOILER) Četla jsem knihu v angličtině, tak mi to trvalo ještě o něco víc, než kdybych četla v češtině. Příběh byl zajímavý, ale trochu mě mrazilo, když Claire znala Henryho už od 8 let a že kvůli jeho cestování časem tam někdy vznikal veliký věkový rozdíl - 12 let Claire, Henry 40.. to mi až zavánělo lolitou, i když chápu, že on v přítomnosti už s ní byl dávno ženatý...
Jak už někteří psali, knize by prospělo, kdyby byla kratší. Některé pasáže byly hrozně zdlouhavé.
A teda Claire je fakt super kámoška, když se dokonce dvakrát vyspí s manželem své nejlepší kamarádky..
Škoda, že nebylo víc popsané, jak si Claire vedla v životě po tom, co Henry odešel.
nicméně jsem zvědavá na seriál a film, na to určitě mrknu :)

30.10.2022 3 z 5