lukyli154 lukyli154 komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Čtivá knížka, která zpracovává zajímavým způsobem klasický příběh Popelky. Předvídatelné to celkem bylo, ale mě to nevadilo. Dost mě překvapil závěr, pořád jsem čekala ten "happyend" a stránky ubývaly. Každopádně se moc těšim na pokračování - tedy na Scarlet. :-)

06.02.2014 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Skvělé, čtivé. Doufám, že si brzy přečtu další díl. Jsem strašně zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne.

14.01.2014 5 z 5

Jarní měsíc Jarní měsíc Sophie Audouin-Mamikonian

Začátek knihy mě moc nebavil, i když bylo zajímavé se dozvědět o všech náležitostech smečky. Kniha se začne rozjíždět, až tak v polovině, ale pak už se to čte mnohem lépe. Někdy mě mátla názvosloví- vlk, vlkodlak, vlkoun- ale nakonec jsem se zorientovala. Co se týče zápletky, je to jasné celkem brzy. Docela jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

01.01.2014 4 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Pani Lanczová nezklamala. Mám ráda její knížky - vyhovuje mi ich forma, je to vtipný, reálný a čtivý. Příběh byl zajímavý, hlavní hrdinka rebelka a celkově se to podařilo. Konec jako obvykle zůstal lehce otevřený, ale to už si každý domyslí sám, tak jak by chtěl, aby to dopadlo :-)

22.12.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Třetí díl je dost velká deprese. Ani už nevím, jak jsem si představovala, jak povstání nakonec dopadne. Katniss je trochu jako terminátor, protože toho přežije tolik, že to snad ani není možné, ale je pravda, že je možné jí "spravit", díky kapitolským vymoženostem. Na druhou stranu se mi líbí, jak autorka vylíčila její psychické rozpoložení. A co se týče toho, koho si Katniss vybere, tak jsem si to tipla správně a souhlasím s tím. Jinak hodnotím celou sérii Hunger Games velice kladně. Četlo se to dobře, byl to dobrý nápad a autorka to měla propracované.

02.12.2013 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Mně se to líbilo. Sice další upíří téma, ale originálně zpracované. Konečně jsem upíři představeni jako bad gayové, což skutečně jsou - zabíjí lidi, pro jejich krev i pro zábavu a tesáky používají i při milotných hrátkách ;-) Těším se na další díl a budu Violet a Kasparovi držet palce :-)

22.10.2013 5 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Lisa Jane Smith

Mně to nudné nepřišlo. Čte se to celkem dobře a je zajímavé se podívat do minulosti bratrů Salvatorových. A navíc teď začala běžet 5. série The Vampire Diaries, takže o to víc má člověk chuť si něco z tohoto prostředí přečíst. ;-)

05.10.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nakonec jsem ráda, že jsem si druhý díl přečetla, aspoň teď vím, že třetí díl nemá cenu číst, páč si v živých barvách dovedu představit, co bude hlavní zápletka. Souhlasím s názory ostatních, že by tento díl mohl být konečný - bylo by to docela romantické zakončení, ani by mi pompézní svatba apod. nechyběla.

01.10.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak i já jsem podlehla a chtěla jsem si udělat vlastní názor. Souhlasím, že 600 stran je zbytečných, ale je pravda, že kniha je čtivá, tak to zas tak nevadí. Román je ze začátku dost podobný klasickým romancím typu:on je bohatý/ona je chudá, on je nádherný/ona hezká, ale neví to o sobě, on je zkušený/ona nezkušená panna, on toho hodně prožil/ona zatím ne - prostě klasika, jo a málem se zapoměla, ve všech těhle romanech se vždycky při prvím a vlastně každym dalšim styku dostaví orgasmus :-) Autorka ale děj zasadila do současné doby a použila dost netradiční sexuální praktiky, které řada lidí nepoužívá, tak možná proto je ta kniha tak čtěná :-) a možná proto je to i bestseller, jinak si to nedovedu vysvětlit. No možná i téma luxusního života je lákavé. Co mi vadilo byla věta: "zase si koušeš ret" a její obměny, to tam zaznělo snad 50x. A také neustálé opákování jmen. A někomu možná vadí neustálé soustředění na ústřední dvojici, ale dá se to snést. Pořád jsem čekala, co bude až tu smlouvu podepíše a ejhle ono nic. Závěr mě překvapil, proto se asi jednou pustím do pokračování, protože by mě dost zajímalo, o čem tak dál může autorka psát, co asi tak pro ústřední dvojici připravila. Jinak v rámci svého žánru, to není až zas tak špatné.

15.09.2013

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Mně se to líbilo. Je to netradiční. Opravdu je to další fantasy a napsat něco odlišného je těžké, ale myslím, že se to autorce podařilo, protože v některých ohledech je to odlišné než jiné knihy. Tématika krve je sice místy až nechutná, ale ten nápad je dobrý a dá se z něj dost vytěžit. Ani hrdinové nejsou tak typičtí a v některých momentech víte, že takhle by asi reagovali v reálném světě. Jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat dál. Snad to bude mít logiku a nebude to postrádat nápad.

27.08.2013 4 z 5

Angelika, markýza andělů – 1. část Angelika, markýza andělů – 1. část Anne Golon (p)

Mám ráda filmy o Angelice, proto mě lákalo si přečíst knižní předlohu. A zatím je to jiné a to je dobře. Člověk se aspoň blíže seznámí se životem Angeliky podstatně detajlněji než nabízí filmové zpracování. Poznáme Angeličino dětství a dospívání. Jinak s Joffreyem se potká asi tak v půlce knihy. Překvapilo mě, že si k němu nalezne cestu o poznání déle než ve filmu, ale přijde mi to tak reálnější. Nevím za jak dlouho bych se já sama zžila s přestavou kulhavého a zjizveného muže. Ale musím se přiznat, že filmový představitel se mi líbí o torchu víc než ten knižní :-) Tak snad se co nejdřív dostanu k pokračování :-)

08.08.2013 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Na knížku jsem se těšila dlouho, už jen proto, že Pýcha a předsudek se mi líbila a představa pana Darcyho v současnosti byla lákavá. Bohužel mě kniha zklamala. Hlavní hrdinka mě místy doslova vytáčela, její "halucinace" s panem Darcym byly zvláštní a autorka je vůbec nevysvětlila (ač mě napadlo, že to asi byl vždy jen sen), no a prostor Emily se Spikem opravdu moc neměli, ale hlavně, že si pak Emily uvědomila koho vlastně miluje. No a postava paní Steanové, která je vlastně Jane Austenová, je taky zvlaštní. Vybrala si zrovna nějakou Američanku, aby jí pomohla najít pravou lásku. Tohle bylo trochu přitažené za vlasy,ale jinak musím říct, že je to kniha velice čtivá a některé momenty mě opravdu rozesmály. Chvilkama jsem Emily záviděla, že může vidět všechna ta krásná místa v Anglii.

21.07.2013 3 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula

Vskutku originální :-)

02.01.2013 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Přiznám se bez mučení - obrečela jsem to. Zkrátka mě to dojalo. Je pravda, že tam zůstávájí věci, které jsou nedořešené, ale když si to tak člověk vezme, tak vždycky šlo jen o lásku Luce a Daniela - takže holt nebyl prostor pro dořešení věcí okolo. A autorka podle mě, chtěla tím, že z nich udělala smrtelníky bez paměti na předešlý život, demonstrovat to, že i přes toto omezení se ti dva stejně našli. Ostatně jako pokaždé ;-)

31.12.2012 4 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Přiznám se bez mučení, že jsem knihu četla z toho důvodu, protože jako dítě jsem milovala stejnojmený film (rok výroby 1976). Pro vás, kteří to budete číst ze stejného podmětu jako já, to možná bude zklamání, protože se scénáristi knižní předlohy moc nedrželi. Ale tak jako tak je to skvělá dobrodružná kniha, určená zejména pro mládež.

09.09.2012 4 z 5

Špatné způsoby Špatné způsoby Justin Gustainis

Stejně jako předchozí díl, i tento byl velice čtivý a napínavý. V budoucnu se chystám i na další pokračování :-)

24.08.2012 4 z 5

Žena černé magie Žena černé magie Justin Gustainis

Čtivá, napínavá kniha se zajimavým tématem.

16.08.2012 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Libí se mi styl, jakým autorka píše - lyrické popisy a obraty - krása. A aby zachovala věrnost svému stylu psaní, tak jako každý díl i ten poslední zůstal lehce otevřený. A tady se dostává do popředí čtenářova představivost, aby si sám dokončil příběh, tak jak chce, aby skončil či tak jak si myslí, že by bylo správné, aby skončil. :-)

10.08.2012 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Praha mě taky nadchla, je pro fantasy přímo stvořená :-) Příbeh zajímavý, čtivý. Docela jsem zvědavá na pokračování.

02.08.2012 4 z 5

Zamilovaný duch Zamilovaný duch Barbara Cartland

Útlá knížečka, která se dá přečíst za chvilku. Je škoda, že autorka poněkud přeskočila část, kdy se Demelza s lordem Trevarnonem (bože, to jsou jména) svěřují všem okolo o své lásce, takže vůbec nevíme, jak na to reagoval její bratr, který jí před Trevarnonem tak strašně schovával. To docela autorka "odflákla". A ta poslední kapitola...sladká jako med....Když mi bylo 15, tak jsem to žrala, ale teď mi to přišlo spíš k smíchu. Jo a pokud někdo čeká bohatě popsanou milostnou scénu, tak se nedočká ;-) Jinak přeji překné počtení.

31.07.2012 3 z 5