lukyli154 lukyli154 komentáře u knih

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Skvélá kniha, která mě svým dějem úplně pohltila. Jsem zvědavá na další dva díly. Těším se.

30.07.2012 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi líbila, četla jsem ji již několikrát. Zajímavé dějové zvraty. Skvělě se čte.

24.06.2012

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvělý román. Oproti Rozumu a citu nikde nejsou nudné pasáže a děj svižně ubíhá. Ironická a vtipná Líza je bezvadná a pan Darcy je prostě pan Darcy . Ach. :-)

22.06.2012 5 z 5

V úterý bude válka V úterý bude válka Jáchym Topol

Tato poezie není můj šálek kávy, ale řada lidí jí jistě bude umět ocenit.

14.06.2012

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha mě, bohužel, nebavila, tak jak bych chtěla. Některé pasáže se mi zdály přehnaně zdlouhavé. Přeste oceňuji autorky vytříbený styl psaní. Popis tehdejší společnosti a situace v ní, je velkým přínosem. Taktéž jsem postrádala, jak zde již bylo řečeno, trochu více romantiky ve vztahu Elinor a Edwarda. Důstojným zpracováním tohoho příběhu je film z roku 1995. Děj je zde vykreslen svižněji a na pár detailů je příběh totožný s knižní předlohou.

03.06.2012

Hanče Hanče Jindřich Šimon Baar

Ač jsem to nečekala, kniha se mi docela líbila. Autor znal velice dobře chodskou historii a tradici. Ústřední dvoje - Hanče a Vondra, trošku mě mrzí, že i přes lásku, kterou k sobě chovali, to pro ně nedopadlo dobře. Je škoda, že autor trochu více nepropracoval jejich vzájemnou lásku, protože takhle čtenář Hance opravdu nepřeje. Až po tragických událostech je nám jasné, že i ona Vondru velice milovala. Škoda toho konce, čekala jsem něco jiného.

17.05.2012 4 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Ale je fakt, že život není jednoduchý a kolirát si to člověk pěkně zavaří. Docea dost deprese, ale to je holt život.

02.02.2012

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Tuto knihu vlastně napsali scénaristi seriálů The Vampire Diaries (momentálně běží v Americe již třetí série.) Kniha vyprávi o tom, co vlastně předcházelo seriálu. Tedy době, než Stefan potkal Elenu. Jeho příběh začíná v době války severu proti jihu.

20.10.2011 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

"Nejmenuji se; jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař." - již tato samotná slova zamrazí, stejně tak jako celý příběh o krysařovi a jeho lásce k Agnes.

04.10.2011

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Silný příběh, který mě dohnal k slzám.

01.10.2011 4 z 5

Černá denice Černá denice František Hrubín

Krásné a tolik smutné. Každá báseň je prostoupena smrtí.

Můj Myslív Můj Myslív Ladislav Stehlík

Z autorových knih, mě tato krátká próza zatím zaujala nejvíc. Velmi dobře se čte a zachycuje velice zajímavé vypravování.

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásná kniha, která mě opravdu dostala. Dojemný romantický příběh.

28.09.2011 5 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Souhlasím s ostatními, ani mě se tato kniha nelíbila. Četla jsem jí jen proto, že jsem od autora četla jeho slavného Drákulu, Kniha se mi zdála nezájimavá, postrádala tajemno, děs, napětí. Vše vyběhlo na povrch hrozně snadno. Závěr moc nepřkvapil.

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

První knížka od paní Lenky, kterou jsem měla možnost číst. Stala se mou oblíbenou a již několikrát jsem se k ní vrátila. Knížka nepostrádá vtip a zobrazuje zajímavý příběh, který se může stát i vám.

28.09.2011 5 z 5