lukazsss lukazsss komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dobrou knížku poznám tak, že ve mě vzbuzuje nějaké pocity. Tahle tomu opravdu dostála a celé ty tři dny, kdy jsem ji četl, jsem ležel v naprosté depresi, izolovaný od okolního světa a nic si nedovedl užívat a přece jsem chtěl číst dál a dál a padnout do toho příběhu.
Ani tahle nálada ve mě ale nepotlačila chtivost po přečtení dalších jeho knih.

23.08.2015 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Nádherná tečka za krásnou Narnií :)

02.09.2013 5 z 5

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Mácha, romantik srdcem, duší i nohama neboť to tak prožíval, cítil, miloval a nohama chodil po místech jež s neobvyklým talentem popsal. Příběh ,ač smutný a tak zamilovaný, napsal přímo překrásně.

10.08.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvost

08.06.2015 5 z 5

Další příhody z černého kufříku Další příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Krásné pokračování, jen škoda, že není ještě další :) zajímalo by mě jak to s doktorem Finlayem a tou sestrou dopadlo dál :)

06.09.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Celou trilogii nelze brát jako další moderní fantasy, které budete číst s otevřenou pusou a hltat jedno slovo za druhým, ale spíš jako historii války o prsten, kdy se ve Vás budou mísit v průběhu čtení různé pocity a myšlenky a pokud dočtete poslední díl, tak Vás kniha změní. Je to úchvatné dílo, plné životních rad a činnů.... :) Nevím co víc psát. Chvílemi Vám běhá mráz po zádech, jindy máte chuť brečet nebo se zase smát a neboť "Ne každý, kdo bloudí, je ztracen" tak i já doufám, že tohle dílo, nikdy nebude.

05.08.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Utopie a realita v jednom.

21.01.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Čekal sem prostě víc, ač příběh je to krásný, zamilovaný a vtipný, tak styl jakým je to psané (nebo překlad) má k dokonalosti daleko, dalo by se to krásně rozvést a ne z toho udělat obyč. knížku pro puberťáky, která mi přijde jako by prošla rukou editora, který smazal všechny nedůležité věty navíc. :)

09.09.2014 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Velmi poutave povidky, ac zrovna povidky nemusi m, tak tyto me velmi bavily, originalni napady, poutave a zajimave prostredi ruznych koutu sveta i vesmiru, a velmi tajimave zapletky. Nejvice musim vyzdvihnout to, jak autor premysly nad tremi taklady robotiky a oklikami jak a pri jake prilezitosti je muze robot porusit. Doporucuji precist :) je to takove oddychove a pohodlne cteni.

21.03.2013 4 z 5

Takže kde bych začal, první díl mi přišel nic moc, poněkud lajcky napsaný, což se postupem knihou zlepšovalo, druhý díl nuda, nuda a až na konci začal být zajímavý a třetí díl bomba i když konec mě trochu zklamal, hlavně tím, že si nevybrala Hurikána. Autorce musím poblahopřát k tomu jak zajímavé intriky, vztahy mezi postavami a jednotlivými kraji, kapitolem vymyslela. Trochu mi vadilo, že se v 1. a 2. dílu opakovali některé věci. Co mi na knize ale vadilo nejvíce byla hlavní hrdinka, chvílemi mě až neskutečně moc štvala tím jak smýšlela a taky mě naštvala spousta dalších drobností, třeba Hladové hry pro kapitolské děti? Copak ony za to mohou? A ta smrt Snowa, čekal jsem nějaké epické vyvrcholení, které se bohužel nekonalo Celkově dávám 4 hvězdy, ale bylo to tak na 3,5, kdyby byla 1. kniha lepší tak bych dal i 5.

11.03.2013 4 z 5

Nic se nestane náhodou Nic se nestane náhodou Richard David Bach

Treti kniha od Richarda a nelituju jedine vteriny, kterou jsem s nim stravil. Jeho knihy jsou psany tak uzasne lehkym tonem, mezi radky se skryva takove mnozstvy pocitu a myslenek, az se to zda cele neskutecne. Je to jako vylet do snu a fantazie, nekam kde je dobre, i kdyz okolni svet je zkazenejsi cim dal vic. Ale prece jen nakonec, po podstoupenem hledani, se najde neco krasneho a hlavne, hlavne se nic nestane nahodou.

16.02.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tragická, dojemná, se spoustou hlubokých procítěných chvil. Prostě skvělá po všech směrech.

11.09.2015 5 z 5

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Je vidět, že Da Vinci si v té době nebral servítky s církví a dalšími, na tehdejší dobu, neotřesitelnými pravdami.

30.03.2014 4 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Poutavé, humorné, dmutné, skvostně napsané... :)

10.08.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien je opravdu úžasný vypravěč, což dokázal už v Hobitovi, ale tohle je ještě lepší :) Jako by vyprávěl historii skutečného světa, opravdu neuvěřitelné, plné emocí, krásných propracovaných bytostí a nádherných veršů, životních mouder, podle kterých se lze řídit v běžném životě. Kdyby šlo více jak 5* dám víc :)

03.07.2013 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Lepší knihu, při které se mi do žil vlilo vlastenectví, nenávist vůči těm co zabíjí nevinné a utlačují slabší, kteří se stejně brání ač s mizivou šancí na úspěch a často ztrátou vlastního života, jsem už dlouho nečetl. Doporučuji přečíst každému! :)

21.04.2013 5 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Další nádhera od Richarda, pomalu si začínám myslet, že od něj vše je krásné, úžasné.

09.07.2015 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Patří do mých TOP 3 knih :)

27.02.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Celkem dobrá kniha, i když s poněkud divnou zápletkou, nevěru moc nemusím...

23.10.2014 3 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Skvělá kniha, jen ten fond pisma v tech poznamkach me vytacel a hrozne blbe de lustil. Ale za obsah davam 5* a doporucuju kazdemu precist :)

24.06.2014 5 z 5