Iluze

Tato kniha bude znamenat pro každého něco jiného: zábavný příběh o zázracích na mihotavém plátně tohoto světa... znepokojující kniha o skutečnosti a zdání skutečného... zvláštní pohled na to, jak by mnozí z nás mohli žít a jak někteří z nás žijí. Kniha, která následovala po Jonathanu Livingstonovi Rackovi, je příběhem myst... celý text

Kniha, která následovala po Jonathanu Livingstonovi Rackovi, je příběhem mystického dobrodružství dvou letců, kteří se setkali na jednom z polí amerického středozápadu. Připomíná-li vám to okamžik, ve kterém skončil Racek, může to být pravda, neboť Iluze odrážejí, co se odehrávalo v autorově hlavě od mimořádného úspěchu Racka, jenž změnil jeho život. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5821/iluze-Qeg-5821.jpg 4.4216

Illusions: The Adventures of a Reluctant Messiah (1977)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Synergie

ziriant

... A co jako? Nepochopit knihu mi nevadí, i tak si člověk může odnést estetický/citový zážitek. Zde ale absolutně nic. Zbytečná slova.

Knišíl

Přečteno za jedno odpoledne. To asi není žádné překvapení vzhledem k počtu stran a čtivé formě, ale pochopeno? To asi ne. Možná je potřeba číst knihu postupně, každý den jenom pár stránek a přemýšlet nad nimi. Osobně nemám příliš v lásce tento typ literatury (New Age), raději čtu román, kde pochopení přichází z interpretace děje, chování postav apd. Tady je na každé stránce moudro, je jich hodně a jsou víceméně vždy vyřčeny v dialogu či citátu, nedochází tady k pochopení pomocí narace jako takové. Možná však v budoucnu změním názor, do té doby se zdržím hodnocení.

vltavínka

Nádherná knížka. Zprvu jen zapůjčená, následně zakoupená, jelikož takový poklad je třeba cítit v knihovně :)

redsharon
28.05.2016

Knihu mi půjčil kamarád se slovy ,,je tam toho hodně o životě.." a vážně je. Skvělá knížka která rozhodně stojí za přečtení. Jen některé stránky jsem musela číst třeba 3x než jsem pochopila význam některých výroků :) .. Mně rozhodně ( i když jen trošku ) změnila pohled na svět a na život.

Peace
25.04.2016

"Nikdy ti není dáno přání, aniž by ti současně nebyla dána síla jej splnit. Možná však pro to budeš muset těžce pracovat."

Milá knížka, která v sobě ukrývá spoustu zajímavých myšlenek.
Svět by byl hned hezčím místem k žití, kdyby měl každý svého Donalda Shimodu ;o)

Alseri
12.04.2016

Neskutočná kniha, ktorá sa ma naozaj hlboko dotkla a takpovediac mi zmenila život. Už ako šestnásťročná som ju pasovala za svoju osobnú Bibliu. Dnes mám o 15 rokov viac a nespomínam si, že by ju poniektorá iná kniha prekonala. Prečítala som ju nespočetne veľakrát, srdcová záležitosť.

akdara71
25.03.2016

Naprosto dokonalá knížka. Miluju knihy Richarda Bacha a jejich moudrost, tahle patří k mým neoblíbenějším.

lukazsss
09.07.2015

Další nádhera od Richarda, pomalu si začínám myslet, že od něj vše je krásné, úžasné.

Azizi
18.01.2015

Som veľmi sklamaná touto knihou. Čajka Jonathan Livingston ma nadchla, stala sa jednou z mojich najobľúbenejších kníh. Ale toto naozaj nie, zdá sa, že autor svoje najúspešnejšie dielo nemá šancu prekonať, ani sa k nemu čo i len málinko priblížiť. Aspoň z môjho pohľadu. Áno, v knihe bolo zopár (teda naozaj málo) jednoduchých právd (napr.: Môžeme dokázať všetko, čo si budeme priať, len nás to môže stáť veľa práce, úsilia. Robme čokoľvek, čo chceme, žime tak, ako chceme.), o ktorých som však vedela a nič mi preto nedali. Zvyšok knižky mi prišiel buď nezaujímavý, prípadne neprínosný. Dokonca som z toho mala pocit, akoby tie myšlienky chvíľami boli pozliepané nasilu. Žiaľ ani podanie príbehu ma príliš nezaujalo a chýbala mi tá krásne vzrušujúca poetika Čajky. Je to moja tretia kniha od R. Bacha a asi aj posledná.

Al.lio
31.08.2014

Iluze. Samotný název mluví za vše. Pokud této knize dovolíte otevřít vám oči, nemůže zklamat. Musíte jí to však dovolit. :-)

elu
08.04.2014

po přečtení této knížky už nemůže říct, že něco je nemožné :)

Jíťa
15.01.2014

Kniha, která pozvedne na vyšší level.

Brrita
07.08.2013

Úžasná. V knize vlastně není nic co by člověk netušil, spíš třeba to nepojmenoval a neutřídil do souvislých myšlenek. Ale že by někomu měla změnit pohled na život? Možná někomu kdo o životě nikdy nepřemýšlel...

Atheal
26.06.2013

Jedna z knih, která zásadně ovlivnila můj pohled na svět. Díky dobrodružstvím Richarda a Donalda jsem se začala dívat na problémy a negativní události jako na příležitosti k učení a růstu, přestala se trápit kvůli věcem, které za to nestojí a rozhodla se věřit ve své sny.Je úplně jedno, jestli Richardovu vyprávění budete věřit, nebo ho budete brát jako smyšlený příběh, ta volba je vždycky jen na vás, ale není pochyby o tom, že Iluze v sobě ukrývají obrovskou moudrost.

"Každý člověk, všechny události tvého života v něm jsou, neboť jsi je do něj přitáhl. Co se s nimi rozhodneš učinit, záleží na tobě."

Skjaninka
09.06.2013

Kniha plná skvelých myšlienok a ilúzií. Kniha, ktorá vám dáva chuť žiť, ukazuje čo je správne a možno aj pomáha nájsť samých seba. Kniha, ktorá sa možno stane práve tou vašou "mesiášovou príručkou". Kniha, ktorú keď pochopíte, tak budete vedieť "všetko"....

Ikkju
26.10.2012

Bachovky patří ke knihám, kterým realita stírá pel z křídel. Co na tom, že autor sám třeba nežije stejně svobodně jako jeho hrdinové, nebo že věčná láska končí stejně nakonec rozvodem. Sny přeci mají v životě svoje pevné místo, a bez nich bysme byli jenom maso a kosti. Snažím se to tak brát, vzpomínaje na nevinnost, se kterou jsem knihu poprvé četl.

JanaS.
27.09.2012

Krásná kniha...přečetla jsem ji jedním dechem.
Kniha Mi byla doporučena v pravou chvíli....:-)
Hezky se čte a příjemně vás nutí přemýšlet, tak nějak při čtení plynule tečou myšlenky zároveň s příběhem...DOPORUČUJI!

Addie
03.08.2012

Bach je kouzelník duchaplných myšlenek. Jednou při čtení uvíznou v hlavě a zůstanou tam navěky. Není to prokletí, ale dar. Ani snad nebudu pomýšlet na to, že mi některé pro mou nepozornost unikly...

venulka.b
14.05.2012

Iluze... Marně hledám slova, která by dokázala popsat, co cítím, když tuto knihu čtu, nedokážu popsat ani to, co cítím, když o této knize mám vyprávět nebo psát zrovna tuto recenzi.
Slova plynou, příklady táhnou.
Nemohu napsat nic víc, jen toto: Kdo marně hledá ve svém životě směr, najde ho v Iluzi.

norbylo
03.04.2012

Toto už bylo příliš.. Moc rad, moc "sladké".

MilkyA
12.04.2011

myslienka noveho jezisa na praskovacom lietadle ma celkom pobavila, ale bolo to davno, viac neviem hodnotit, uz ma to new age vobec nebere

Nadia

Jedna z nejúžasnějších knih Richarda Bacha, která Vám změní pohled na svět.