Lukáš987 Lukáš987 komentáře u knih

23:55 23:55 Jan Hlubek

Dočteno
Za pět minut dvanáct neboli 23:55 soubor povídek od Honzy Hlubka. Rychlá , svižná, hororově laděná jednoH(l)ubka. Honza opět ukázal co se svým perem umí. Pěkně vás příběhem navnadí a pak s vámi mrskne o zem tak, že po vás zbyde jen takovej pytel kůže plnej rozdrcených kostí a nějakej mix vnitřností..
Opět bych si představil některé povídky jako samostatnou knihu.
1. Sněhobílá smrt
2. Eugenův bourák
3. v osidlech temnoty
4. Pandemie obskurnosti

11.12.2023

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Jak jste se sem dostali? Vodovodem. Svlíkněte se. Proč? Protože nás.
Další dobrodružství ze série Legie. Tentokráte v podání super technika Vodičky a kuchaře Guiseppeho, od kterého nechcete připravit ani vodu na čaj. Svou misi plní na % do roztrhání těla. Humor napětí a akce opět nechybí. Stránky utíkají rychle a potřebujete vědět, co a jak se zase téhle misi může posr a že se toho ve vesmíru může posrdost .

07.11.2023 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Plzeňský Kpt. Mgr. Bc. František Müller odhaluje zákulisí 4 případů z Plzeňska. Projděte se za policejní pásku tam, kde je normálně vstup zakázán. Poznejte skutečné případy přímo očima detektiva!

11.10.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

(SPOILER) Jsem jediný kdo s touto knihou nebyl úplně spokojen? Carter patří mezi mé favority.Psáno nejbrutálnější Hunterův případ. Ale přišlo mi že je to spojení jeho knih (Sochař smrti, Jeden za druhým, Hovor se smrtí). Přečteno jedním dechem a scény popsány opět bravurně a zasazení skutečných sériových vrahů Samův syn, BTM a Grim sleeper, to se musí nechat . + Spoiler jedna zbytečná kapitola když je Jo u psycholožky. Tady jsem musel ubrat hvězdičku.

02.04.2023 4 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Wau. Tak tohle byla pecka. Svižná, brutální a krvavá jízda příběhem, stránka střídá stránku a odložit knihu rozhodně nelze. Když už si myslíte, že něco víte, nebo něco tušíte tak omyl, dostanete takovou šlehu mezi oči, že se z toho vzpamatujete tak za dalších 10 stránek.. U mě se tento autor zapisuje mezi první příčky knihovny. 2 čtecí večery a 440 stran uteklo jako voda.

25.10.2022 5 z 5

Gladiátor Gladiátor Dewey Gram

Film je dokonalý a kniha je jeho přesnou kopií. Nabízí navíc pocity hrdinů které ve filmu neuvidíte.

10.09.2022 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Parádní čtení. První jsem viděl film, ale kniha je kniha - je obsáhlejší. Kam všude sahali a sahají Mrázkovi nitě je až neskutečné. Mrázkův odkaz určitě v politice zůstává.

23.07.2022 5 z 5

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

(SPOILER) Zběsilá dekadentní jízda s Mötley Crüe. Na každé stránce si říkáte, že vypadne pytlík s Heroinem, tabletou LSD a jiné halucinogenní látky . A když ne, tak možná láhev Jacka Danielse s prsatou blondýnkou ze sprostých časopisů se kterou sešlápnete plyn až na podlahu s ohuleným rádiem za poslechu rockové hudby. Potkáte se s Ozzym, Litou Ford, Dickinsonem, Stallonem a Gibsonem. Když si představíte, že jeden den hrajete v klubu o velikosti whiskey a další den hrajete ve vyprodaném fotbalovém stadionu, jasně že vám cákají nervy... Jejich nelehká cesta se četla velmi dobře. V klidu si užíváte stránky na plný plyn a pak narazíte na zeď jménem "proč ku*#va já" (Vince, Nikky, Tommy i Mick). Já byl velmi spokojen super kniha.

20.02.2022 5 z 5

Helter Skelter: Skutečný příběh Mansonovy vraždící sekty Helter Skelter: Skutečný příběh Mansonovy vraždící sekty Vincent Bugliosi

Toto 705 stránkové dílo nakoukne pod pokličku Mansonova života a jeho stoupencům - jeho "Manson Family", do příběhu vyšetřování pod dohledem samotného vyšetřovatele, advokáta a autora této knihy. Zabíhá do nejmenších detailů, výpovědí členů rodiny (a že jich bylo, že jsem se občas musel vracet) a postupné rozplétání případu, který se zapsal do kriminalistiky. Během vyšetřování mě zaráželo co vše si mezi sebou policejní odd. neřekli, kvůli egu, nebo že jim nepřišlo něco důležité.
"Vyšetřování případu, shromažďování důkazů, hledání souvislostí, mezi obžalovanými a předměty doličnými? To že není policejní práce?" Kolik informací proniklo na veřejnost, složitost soudního systému, práva a dokazování. Schopnost některých advokátů (my víme kterých) žalostná.. Rozdělení vraždy, úkladné vraždy a zabití mě překvapilo.
Doslovné popisování vražedného běsnění Rodiny to vše z pera Vincenta Buglosiho (kterého jsem občas zaměnil s Beausoleilem) a Curta Gentryho v úžasném překladu a zpracování..
Čtení náročnější na orientaci, které je na delší vstřebávání.
Mansonova schopnost ovládat druhé byla až neuvěřitelná.
"Jsem Ďábel a přišel jsem vykonat Ďáblovo dílo"

13.05.2024 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Temné hlubiny vod městečka Amity neslyšně brázdí monstrum s hluboce černýma očima a s trojúhelníkovými zuby ostřejšími než řeznické nože. Je tichý, je rychlý a chytrý - je to velký bílý žralok, žralok zabiják.
Prvně jsem viděl film a který se celkem držel této předlohy až na pár výjimek a to bylo dobře.
Kniha má pěkný start a udržuje si své zabijácké tempo. V její polovině se ztrácí pod hladinou moře (čtenáři vědí - to se filmu vyhlo a za mě to bylo zbytečné natahování knihy) , ale pak hřbetní ploutev prořízne hladinu a opět vás napíná. Tentokrát ve střídavě zběsilém tempu mrskajících se žraločích ploutví, krve, ukousnutých končetin, vzteku a strachu hlavních postav. Kdyby to tempo vydrželo uprostřed a na konci knihy nebylo tak utnuto, dal bych hvězdu (ďábla) navíc. Jinak příjemná 205 stránková četba.

08.05.2024 3 z 5

Kniha upírů Kniha upírů Eduard Martin (p)

Tajemný palác, tajemný strýc, který je jeho majitelem. Tento sešit mě vrátil o 27. let zpět. Asi první mystery, hororová kniha co jsem četl ( teď jsem se k ní vrátil,
když jsem marně vzpomínal, jak se kniha jmenuje, jakou má obálku, nebo kdo ji napsal. Až náhodně v antikvariátu jsem ji po 27 letech objevil) Kniha připomínající Tajemný ostrov Dr. Moreau, Draculu, Frankensteina s návodem na zabití upírů a popisy slavných mýtických monster s pěknými ilustracemi. Těch 65 stran slupnete během chvilky.

30.04.2024 2 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Ďábel se ukrývá v každém z nás, všichni ho v sobě máme, všichni jsme občas v jeho moci. Jeho přítomnost je často maskována v temné části naší psýché. Skrývá se za psychózami? Skrývá se v šílenství? Skrývá se v paranoii? Kde se skrývá ďábel a jak k němu proniknout a spoutat ho? Craig Russell si opravdu dal práci s naší mytologií a dějinami, které zasadil do knihy. Naprosto perfektně napsaný psychologický thriller se super popisy mě vtáhl do příběhu tak, že jsem tam opravdu byl. Cítil jsem stísněnost, chlad té doby, mytologie a příběhu. Příběh pěkně odsejpá a mé podezření skoro vyšlo.
Je ďábel v každém z nás, dokážeme ho udržet? Je to pravda? Nebo jen Craig Russell tahá za nitky vaší fantazie.. To se dozvíte na konci příběhu.

29.04.2024 5 z 5

Magická swingers party Magická swingers party František Kotleta (p)

Všichni známe ten plevel co se lepí na kalhoty a zanechává po sobě ty kuličky. Z hodin Přírodopisu si možná vzpomenete na její název (já teda ne). Jmenuje se Svízel přítula (super vystižení) a přesně takhle je přítulná tato kniha. Nepustí vás dokud ji nepřečtete.
Přes Magickou swingersparty, jo opravdu swingersparty, kde se chudák Kosek musel obětovat pro tým, až po Bakulgy, Sukuby pavoučího Anansima zajet do Malého Vietnamu, kde jsou nakrknutí, ne zrovna mírumilovní gan li. Sek, třísk, švih..Hajííí, Kurváááá. Možná se Kosek měl na všechno vys , zmizet a zůstat zmizelej a bylo pro něj vše ok, ale radši ne to bysme si neužívali takovou jízdu co pro nás připravil... Amigos, kteří uznávají Santeriu její bohyni Yemoju, ochránkyni rodin, mateřství a zároveň i šíleně krutou a trestající ty kteří se jí znelíbí. Vracíme se do Čech, kde se objeví Nadporučík Lukáš. Zde konkrétně v Ústí nad Labem se potkáváme s bosorkama a tajemnou Guli daj a zase nejde vše úplně hladce viď Kosku... A to ti říkali " Ne že to posereš". No a pos...
Japonsko taky nevypadá jako procházka růžovou zahradou. Prásk, Prásk, Prásk a kulky opět sviští vzduchem. Je tu cítit magie a bude ji to chtít pořádně množství protože Joro-gumo se jen tak nenechá, všude plno vnitřností, hlav, končetin všeho druhu. Francie kde si k snídani dáte šneky a bagetku s máslem (mňam) jenže... To by nebyl Kosek, který si jede užít Paříže. Když někomu vystřílíte do hrudníku díru tak velkou, že by v ní mohli trpaslíci uspořádat swingersparty nebude to opět jednoduché. Protože se mu do cesty připlete templářský Iblís se stínovými, které je nemožné zabít, pokud...
New Orleans - protože Kosek dluží malou službičku. Společníky mu dělají Jim Morrison a Hendrix (jen shoda jmen) doutníky a spousta rumu nejlepší obrana proti vúdú a n'zumbi. Kosek je prostě magnet na příšery a průsery. Ještě že tak . Protože bez něj bysme byli tam, kde ani slunce nedosvítí a proktolog potřebuje baterku. Když i u nás nemá chvilku klidu, protože se mu po návratu do Čech nikdo neozývá, vypadá to na další průšvih.

21.04.2024 4 z 5

Murie Murie Rosana Zvelebilová

Píše se rok 2223 vyhublý chcípáček a sebevrah Formánek, který je každému pro smích nejen kvůli červeným vlasům ( to se dozvíte během příběhu) nastupuje na čtyřletou povinnou službu s vědomím, že nepřežije ani první den. S vědomím, že nenastupujte proti normálnímu nepříteli jako jsou rebelové, nebo jiný stát, ale jsou jím nelidské obludy. Možná ideální způsob jak zemřít a nebo taky ne. Když potkáte ženskou vždycky se vše změní jestli k horšímu, nebo lepšímu to už si přečtěte ve 140 stránkovém celobarevném polokomixu od Rosany Zvelebilové.
Je to taková jednohubka mezi obědem a večeří, nic náročného, nic světoborného. Ale pobaví . Své čtenáře si určitě najde. Já se bavil

08.01.2024 2 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Je chytrý, přesahuje jejich úspěchy. Považuje se za lepšího a jde mu o moc. Ovládá své oběti a přeje si být vidět.
Čtenáři Krimi/thrillerů a ti kteří se zajímají o sériové vrahy jako byli Jeffrey Dahmer, Zodiac, David Berkowitz, Charles Manson, Ed Gaine, Ted Bundy, Peter William Sutcliffe sáhnou po této knize hned jak ji uvidí.
Jen je škoda, že takováto jména a barevná ořízka s označením bestseller v thrilleru od Sam Hollandové nemá úplně to co bych očekával. Daleko víc se dalo zapracovat na příběhu "Kopíráka" a jeho řádění. Z této knihy se dalo vytěžit daleko víc. Jako nápad super, jen to chtělo dotáhnout.
Kdyby byla první polovina dobrá jako ta druhá, bylo by to daleko lepší.

07.01.2024 2 z 5

Bor Bor Jan Hlubek

Pokračování Lesa... jo... začátek byl trochu vlažnější, ale to k příběhu patří. Seznámení s postavami a jejich symbiomem, jejich našeptávačem vás nenechá klidnými a jak to Honza umí, nedokážete přestat se čtením a Bor ze Šumavy ( tu mám co by kamenem dohodil) taková jednoH(l)ubka bude za vámi za jediný večer. Kniha se vám vryje se vám pod kůži a nenechá vás chladnými.

31.12.2023 4 z 5

Les Les Jan Hlubek

Už obálka dává najevo že se nebude jednat o pohádku pro růžové Barbie ale pěkně hutný slasher. Honza udeřil hřebíček na hlavičku mého žánru. Po kratším seznámení s postavami vás zavede do Šumavských lesů, do hájenky ale nebude to romantika... Bude to řádný Slasher, kterých je v českých krajinách málo. Ten popis brutalit mě bavil, krev,sex, krev, sex a krev a tak to má u slasheru být

31.12.2023 4 z 5

Temná epocha Temná epocha Mark E. Pocha (p)

Další tentokráte povídková kniha z pera Marka E. Pochy a opět dovedena do stavu dokonalosti. Některé povídky si dokážu představit jako samostatnou knihu - pevně doufám , že opět nějaká bude. V jedné jsem poznal i samotného autora (alespoň myslím)
Za mě super povídky:
1. Ďáblova díra
2. Ti co přicházejí
3. Necestuj tím vlakem
4. Pod povrchem
5. Z hlubin
6. Na prahu umírajícího léta.
" Pravda je jako anální otvor - každý máme ten svůj"

09.12.2023 4 z 5

Ďábel si počká Ďábel si počká Maxime Chattam (p)

Fajnový rozjezd a táhlejší vtahování do děje není vůbec vadou dalšího příběhu Ludivine. Pak už je to jen co čtenář očekává.V tomto případě si Ďábel opravdu počká a to až do vašeho posledního dechu a poslední řádky v knize . Doufám, že se dočkáme dalšího dílu..

07.11.2022 4 z 5

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Celkem super rozdíl od Markových Slasherů, opět jsem spokojen. Příběh letí dobře a zasažen do nedávné doby, ve které jsme se ocitli všichni. Chování lidí v knize se zdálo být neuvěřitelně blízko našim životům. Sebezničující povaha lidstva na 150 stránkách.

08.05.2022 4 z 5