Gladiátor

Gladiátor https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43873/bmid_gladiator-6ZX-43873.jpg 4 62 10

Vrchní velitel římských legií, kdysi slavný hrdina Říše římské, Maximus Meridas, žil jako legionář, vedl svou armádu k vítězství a věrně sloužil císaři. Když se však o trůn uchází císařův žárlivý syn, nelítostný Commodus, přinutí Maxima k dramatickému útěku a krutě povraždí jeho nejbližší. Maximus je zajat a prodán do otroctví. tam je nucen učit se novému způsobu boje - jako gladiátor. Maximus bojuje o svůj život a o svou čest. Brzy se stává jedním z nejobávanějších gladiátorů impéria. Když však jeho nepřítel Commodus uspořádá v Římě velké gladiátorské hry, Maximův boj o přežití se mění v pomstu... Odhaluje císaři krutou pravdu. Vůle lidu je silnější než moc panovníka.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

Gladiator , 2000

Akinimod25
23.06.2023 5 z 5

Film je úžasný, kniha taktéž. Strhující příběh o odvaze jednoho muže, který své touze po pomstě dostojí až do samého konce. Skvělé a oddechové čtení. Těším se na druhý díl Gladiátora, který se natáčí.

Ronnie68
28.09.2022 4 z 5

Přečteno jako jednohubka... kniha je zfilmována ... celý film si tedy nepamatuji... ale kniha mě dost slušně do děje vtáhla, že jsem si celý příběh užila ...

Lukáš987
10.09.2022 5 z 5

Film je dokonalý a kniha je jeho přesnou kopií. Nabízí navíc pocity hrdinů které ve filmu neuvidíte.

Luigi1
25.05.2020 4 z 5

Škoda,že v knize není nic jiného než ve filmu,který jsem hltal,protože byl tutový.

Stirek45
08.06.2015 3 z 5

Kniha byla napsaná podle scénáře úžasného filmu, takže byla úplně stejná jako film. Čekala jsem trošku něco víc, ale aspoň jsem si procvičila angličtinu :)

bookemma
30.04.2014 3 z 5

Je mi líto, že kniha vznikla podle scénáře a nebylo tomu naopak. Pokud už nějaký příběh vidím zfilmovaný, nechce se mi jej číst v knižní podobě. Kniha byla přesně podle filmu, přesto se mi filmová podoba zdála o něco lepší...

kirkous
12.04.2014 3 z 5

Filmová knížka - napsáno podle scénáře (autoři scénáře David Franzoni, John Logan, William Nicholson). Kdybych si to uvědomil, tak bych nečekal marně, že v knize najdu něco navíc oproti filmu. Jednoduché vyprávění, kdo to má rád, tak si to užije. (Vycházím ale z četby anglické verze pro Penguin Readers).

inmax
09.09.2013 4 z 5

Škoda, že se jedná pouze o přepis filmu. Dříve mi tyto knihy sloužili jako výplň, než se dostane film z kina na domácí nosiče.. dnes už to trvá kratší dobu, takže bych to už asi nečetl :-)

Dera
03.03.2013 3 z 5

Připadalo mi, že čtu scénář stejnomenného filmu. Kniha přesně kopíruje film, včetně většiny dialogů. Každopádně je to čitelný příběh, kde se čtenář neztrácí v ději a postavách, bez zbytečných a nudných pasáží.

zoew
30.01.2013 5 z 5

Pro mě je tahle knížka stejně krásná jako film. Skvělé čtení.

starověký Řím gladiátoři římská říše

Dewey Gram