Lucyk01 Lucyk01 komentáře u knih

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Tato kniha byla moje první kniha od této české autorky. Vůbec jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat. Ale toto? To bylo famózní!

Příběh mě totálně pohltil od začátku až do konce. Příběh byl originální, realistický a bylo v něm tolik zvratů, které mi rozbyly srdíčko na tisíc kousků a pak znovu slepily.

Hlavní postavy jsem si od první chvíle oblíbila. Anna se někdy chovala na zabití, ale pak to zase něčím vyrovnala, takže se mi tolik nezprotivila. A Maddox?? Žádný hrdina, ale idol mého srdce. Nový crush. Měl plno chyb, ale to k tomu patří. Milovala jsem jeho pohled.

Ale hodně mě štvali rodiče Anny. Tomu tátovi bych jednu facku klidně dala, ale určitě bych od něj hned utekla, i když k tomu nemám tendence.

V tomto díle se seznamujeme se světem, ve kterém žijí postavy a vypráví se jejich příběh. Kniha se četla sama a čtenáře hluboko pohltí do sebe.

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Příběh byl realistický a na konci knihy jsem na jsem byla překvapená, jakým směrem se příběh ubírá, i když jsem něco tušila, ale osobu jsem si netipla. Ale už dost, nebudu nic víc spoilerovat. Opravdu to stojí za to!

Každopádně po dočtení prvního dílu jsem se musela hned vrhnout na další díl. Autorku a celý příběh všem moc doporučuji. Určitě v budoucnu se ke knize ještě jednou dostanu.

04.04.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Máme tady další knižní recenzi na druhý díl Skleněného trůnu od Sarah J. Maas.

Kniha se četla stejně dobře jako předchozí díl. Ze začátku jsem si musela zvyknout na er-formu, která u mě není tak oblíbená. Ale potom jsem se do toho začetla a stránky mi ubíhaly pod rukama. Některé pasáže jsem musela kouskovat, protože moje představivost evidentně nemá meze a já bych to najednou nedala

Příběh hlavní hrdinky Celeany je neobyčejný. Mě si získala od první stránky a jsem zvědavá na další její cestu v příběhu.

Někdy mám ráda milostné trojúhelníky, jinak zase ne. Ale tady je to neškodné. Přísahám!! Miluji ty momenty, kdy se Celeana a Chaol sblížují a jejich chemie je velice nepřehlédnutelná, ale bohužel to platí i o korunní princi Dorianovi, který z toho udělal menší milostný trojúhelník. Do teď jsem si pořád nevybrala, jestli fandím Chaolovi nebo Dorianovi. Je to opravdu těžké rozhodnutí, tak jsem zvědavá, jak se bude jejich vzájemné sbližování vyvíjet dále.

Příběh byl zajímavý, originální a i napínavý, ani stránku jsem se nenudila, protože se tam pořád něco dělo a jsem opravdu zvědavá, jak se ten příběh bude posouvat dál. Protože ten konec? Nutně musím začít číst další díl, abych se dozvěděla další dobrodružství, které Celeanu ještě čeká.

Věřím, že ostatní díly můžou být lepší než tyto předchozí, proto dávám takové hodnocení.

15.03.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Od knihy jsem nevěděla, co mám čekat, ale obálka na mě pěkně zapůsobila a o její anotace nemluvě. Hodně se mi na knize líbil styl psaní autorky. I když kniha je psaná v er-formě, dokázala jsem se hned začíst a vžít do hlavní postavy, protože pohled se zaměřuje jen na hlavní postavu.

Trošku jsem se bála, co mě tam čeká, protože přece jenom název může některé čtenáře odradit, ale byla jsem mile překvapená. Molly mi byla už od začátku sympatická a rychle jsem si ji oblíbila. Tom, který jí pomáhal dělat špinavou práci, co se týče mrtvol, mi byl sympatický, i když autorka ho popisovala hanlivě a moje fantazie si to přebrala jeho výzor po svém. Romantická linka mi byla trochu nedokončená. Hodně jsem jim to přála, ale jejich začínající vztah a chemie nebyla dostatečně rozvinutá, což je škoda, to mělo potenciál.

Příběh byl od začátku do konce zajímavý s nádechem detektivní linky ohledně Kitty. Příběh skrývá tolik tajemství až jsem se divila. V jednom momentu mi přišlo to jako nějaká mexická telenovela a v některém případě jsem byla i překvapená.

Molly byla bojovnice za svoje sny v nelehké době, kde ženy nevykonávaly mužské práce. Příběh je napínavý, strašidelný a celkově čtivý do poslední stránky.

Knihu doporučuji. I když to nebylo perfektní na plný počet knih, čtení jsem si užila a věřím, že i vy budete mít podobné pocity.

03.03.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Máme tu další knižní recenzi, tentokrát na knihu ještě přečtenou v září.

Na začátku knihy jsem vůbec netušila, co mám od ní čekat. A možná, že to bylo i dobře. Trošku mě zaskočilo hrozné chování Aidena. Netušila jsem, že to bude až tak drsné. Jelikož já osobně nesnáším šikanu a ani nic podobného, tak mi to trošku dělalo problémy. Proto jsem si musela dávat během čtení mini pauzy. Ale postupem času jsem si jakžtakž zvykla.

Elsa mi byla už od začátku sympatická, ale u Aidena to bylo jako na horské dráze. Jednou jsem ho milovala, po druhé jsem ho nesnášela. A tak to šlo skoro celou knihu. Ale na konci už se jevil v pozitivním slova smyslu. Pak tu byla Kimberly, která mi byla sympatická už od začátku. Byla to kamarádka Elsy, se kterou se seznámila hned první školní den. Kolem její osoby bylo hodně tajemno a záhadno, proto jsem zvědavá na její příbeh. Protože tam bylo pár nevysvětlitelných věcí, které bych ráda věděla.

Skoro všechny postavy mi byly sympatické kromě otce Aidena. Ale asi nejvíc nesympatická postava byla Silver, u které jsem po každé měla pocit, že ji dám pár facek. Silver má i svůj vlastní díl v sérii a lidi říkají, že si ji ještě oblíbím a pochopím. Tak jsem zvědavá, ale asi ji dám ještě jednu šanci, protože chci vědět, co se u ní odehrává nebo odehrávalo.

Nicméně CO TO BYLO ZA TEN KONEC?? Okamžitě potřebuji další díl, protože takhle to snad nemůže skončit. Nechci nic spoilerovat, ale máte se na co těšit. Další díly si určitě přečtu i další série a knihy, které autorka kdy napíše. Její styl psaní mi sedl velice dobře.

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a musím říct, že nezklame. Trošku mě mrzí, že pár na obálce nekoresponduje s popsaným párem v knize. Zdá se mi, že pár na obálce je vyspělejší a starší než pár popsaný autorkou v knize a taktéž v mé fantazii. Což je veliká škoda.

Každopádně není to na plný počet hvězd, protože za ten konec si to kniha nezaslouží. A pak je tu ta hrozná šikala Elsy a ta obálka. Jinak všem vřele doporučuji!!!

12.11.2022 4 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Kniha je součástí trilogie Co když... A toto je závěrečný díl.

Hope mi už v předešlých dílech byla sympatická a tady se to znovu potvrdilo. Scott se choval ze začátku jako naprostý idiot. Ale pak jeho image se hroutila a on se Hope více otevíral. A ta jejich chemie byla až hmatatelná. Zajímal mě jeho příběh a musím uznat, že byl velice zajímavý a nečekaný. Bylo poutavé, že my čtenáři jsme mohli nahlédnout do zákulisí showbyznysu, jak to doopravdy chodí. Nebo aspoň doufám, že takto to nějak chodí.

Jsem ráda, že rodiče Hope se na konci umoudřili a stáli za Hope, aby si splnila svůj sen.

V jednom okamžiku mě naštvala, mladší sestra Hope, Maisie. Nemusela to udělat, když ji Liv okřikla. To se nedělá. Hope to měla sama říct Scottovi.

Kniha se četla velmi dobře, rychle. Trošku předvídatelná, jak už to u tohoto žánru bývá, ale mě to nevadilo. Taková oddechovka. I když má skoro 500 stránek, máte ji rychle přečtenou.

Bylo naprosto skvěle, že jsme se i v tomto díle setkali s ostatními postavami z minulých dílů (Laurie, Sam, Emmett, Amber, Cole)

Nápad kniha v knize je geniální. Ze začátku jsem se trošku musela přizpůsobit a nějak oba dva příběhy oddělit. Ale byly si až tak podobný, že to šlo horko, těžko. Uvítala bych, kdyby si nebyly zas až tak podobný, i když si to tenhle příběh vyžadoval.

Knihu vřele doporučuji a určitě se někdy k ní vrátím, ale nemůžu dát plný počet hvězd, protože příběh Laurie a Sama nepřekoná snad už nic.

21.09.2022 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Další recenze na knihu od německé autorky. Upřímně jsem nic velkého nečekala, jen očekávala podobnou úroveň jako u jiných německých autorek, ale bohužel uspokojení se ke mě nedostavilo.

Kniha se četla velmi dobře, prostředí knihy bylo hezky popsané, i když někdy na mě až moc. Krásné prostředí španělské haciendy a jejich zvyklosti, jídla a kultury. Toto jsem hodně ocenila.

Děj knihy trošku pokulhával. Zdál se mi hodně obyčejný a furt jsem tam čekala něco, nějaký to wow. Nebo něco, čím bych ho trošku odlišila. Teda, když nepočítám to Španělsko koně a jídlo, kulturu atd. Ale něco mi tam chybělo.

Jelikož kniha má jen něco přes 300 stránek, máte ji docela rychle přečtenou.

Linda i Damián mi sedli, i když jsem zvyklá u německých autorek, že jsou mladší. Protože Lindě je 31 a Damiánovi 37. Takže z tohoto pohledu je to odlišné.

Je super, že kniha obsahuje 2 pohledy - Damiána a Lindy, což je taky odlišné.

Ale z hlediska děje, který byl krásný a realistický, mi něco chybělo. (jak už jsem zmínila výše)

Ale určitě si přečtu další díly v sérii.

Kniha je taková oddychovka. Takže ti z vás, kteří mají rádi Španělsko, Andalusii, španělštinu, koně, haciendu, jejich jídlo, kulturu a zvyky, tak tahle knížka je přesně pro vás!

16.07.2022 3 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Knižní recenze je tu zpět a tentokrát na další německou autorku se jménem Anna Savas. Je to první díl série V nás.

Hlavní hrdinka Tessa mi hned od začátku knihy velice sedla a i Cole. I když Cole se ze začátku choval děsně, ale jeho pohledy se mi strašně líbily. Jelikož kniha obsahuje pohled Tessa, tak i Colea a oba pohledy byly zajímavé.

Vedlejší postavy jako byli kamarádi od Colea, tak mi od začátku taky sedli. Byli hrozně hodní na Tessu. Potom její manažerka byla veliké zlatíčko. Takovou by si přál každý herec. A i ta její teta z Los Angeles.

Hrozně nesympatický byl Logan a to jeho chování. Bych mu dala pár facek. A dále mi byla nesympatická celá Colea rodina i s jeho sestrou April.

Dále byl krkolomný překlad. Furt se tam opakovalo slovo perplex, který jsem si musela dokonce vygooglit, protože kdo sakra ví, co to znamená?!

Celou dobu to bylo zahalené tajemstvím, které jsme se jako čtenáři dozvídali postupně a bylo to fakt super. Byla jsem i překvapená, některé části jsem tušila a odhadla správně, a některé zase ne. Takže za mě celkem mile překvapení od této německé autorky.

Bylo hezké, jak příběh ukazuje opravdový život v zákulisí a jak to vůbec na place a v showbyznysu funguje. A chvílemi to bylo až drsné. Takže toto oceňuji, že tak hezky autorka to napsala a vykreslila. Pro obyčejné lidi jako jsme my, které nemáme zkušenosti s showbysnysem, tak to může být velký přínos jak to uvnitř probíhá.

Příběh, autorku a celou sérii určitě doporučuji a na další díl se už nesmírně těším.

12.07.2022 4 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Druhý díl od knihy Někdo nový je TADY!!

Kniha se mi dobře a snadno četla, stejný styl psaní jako u ostatních knih od Laury, nemám co dodat, ona to prostě umí.

I zde jsme sledovali v povzdálí dvojici Juliana a Mikey, ale tenhle díl je o jejich přátelích a zároveň to byli Julianovi spolubydlící Auri a Cassie.

I když jsem si oba dva v prvním dílu zamilovala, tak jsem čekala na ten jejich příběh, který byl velmi zajímavý a taky rozebíral tabuizované téma a to konkrétně rasismus, který v nějakých zemích se ještě dost řeší.

Každopádně v knize jsem cítila různé emoce a celý ten příběh byl hodně silný, ale bohužel během toho, co jsem tuto knihu četla, Kate Valter z knihy Dobrovský vydala reel na tuto knihu, aby více přilákala čtenáře, ale bohužel tam byl menší, ale docela zásadní spoiler knihy, takže jsem asi od poloviny knihy čekala, kdy se to stane a nebyla jsem překvapená, když ten okamžik nastal. Což mě dost mrzí, prootze kdybych to nevěděla, tak by to bylo velké WOW a já bych knize dala vyšší hodnocení.

Nicméně i tak jsem si knihu užila a i když nedávám plný počet hvězd, tak si kniha zaslouží vaší pozornost.

07.07.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl série Maxton Hall od úspěšné německé autorky, mé oblíbené autorky.
Jelikož první díl skončil dost otevřeně, nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a už je TU a mooc jsem si ho užila. Líbilo se mi její styl psaní, ale to už je u Mony klasika. Autorka tam přidala i pohled sestry Ruby a pohled sestry Jamese, což se mi také líbilo. Protože to okořenilo příběh a i pohled na situace z jiných očí. Což bylo zajímavé a ten konec? Ten jsem vůbec nečekala. Možná jsem jedna z mála, co ho nečekala, ale je to pravda. Překvapilo mě to a nutné potřebuji další díl.
Každopádně čtení jsem si moc užila, opravdu DOPORUČUJI!! Přečtené jedním dechem a jsem fakt zvědavá, co se v dalším díle stane a jak jejich průběh skončí. Nicméně nemám co bych vytkla.

28.12.2021 5 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Když jsem začala číst tuhle knížku, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a co mám od knihy očekávat. Jelikož autorku neznám a žádnou jinou knihu jsem od ní nečetla. Ale podle anotace knihy jsem neměla velké očekávání. A udělala jsem dobře, protože kdybych měla velké očekávání, byla bych hodně zklamaná.

Kniha se četla dobře, to se musí uznat, ale kdyby to nebylo v rámci štafety a díky holkám a jejich poznámkám, tak bych knížku asi v polovině odložila a vůbec bych ji pravděpodobně nedočetla. Což dělám nerada.

Postavy mi moc nepřirostly k srdci, takže jsem si k nim nevybudovala nějaký vztah. Je pravda, že mi Evvie bylo líto a ten její manžel byl pěkný kvítko, ale jsem ráda, že šla dál. A Dean byl prostě Dean. Vtipný, ten jeho humor, ale myslím si, že to moc přeháněl a mě to pak jen štvalo a už to ani nebylo vtipný. Byl i trošku tajemný, což ho dělalo zajímavým. Ale myslím si, že se k Evvie moc nehodil, ale nakonec láska je slepá. A jsem ráda, že příběh skončil tak, jak skončil. (nechci spoilerovat)

Kniha má charakter, nápad a i obálka je zajímavá, ale kdyby to nebylo v rámci štafety, tak bych si knihu sama od sebe nepřečetla.
Za mě takový lepší průměr, ale ke knize se už nevrátím. Až si ji přečtete, možná na to budete mít jiný názor. Uvidíte.

16.11.2021 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Lauro, Lauro, Lauro!!!! Nevím, jak to děláš, že všechny tvoje knihy miluju!!

Kniha se četla sama od sebe. A upřímně jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat. Ale tohle?? Tohle jsem vážně nečekala. Od první chvíle jsem si oblíbila Mikey i Juliana. Julian teda není typ kluka, který by se mi běžně líbil, ale k Mikey se hodí. S Mikey mám hodně společné, proto mi i sedla. Jediné, co jsem na ni neměla ráda bylo, že kladla moc otázek, na které by se normální člověk bál zeptat, jelikož byly moc osobní. Ale jí to bylo jedno. A taky se mi nelíbilo, jak furt dolézala za Julianem a byla moc vtíravá. Noo.. a Julian byl prostě Julian s tajemstvím. Nic víc. Chtěla jsem jen zjistit jeho tajemství a proč je tak záhadný. Ale ve snu by mě nenapadlo, že to bude právě tohle.

Neskutečně me celou knihu vytáčeli rodiče Mikey, ale později i rodiče Juliana. Naopak jsem obdivovala Lilly, které je 18 a už má v takhle brzkém věku 3 leté dítě. Klobouk dolů. A Auri s Cassie prostě k sobě patří, tak jsem zvědavá na druhý díl, který má být o nich.

Nicméně za mě tohle bylo silné kafe a musela jsem si pár dní odpočinout a vstřebat to!
Ale bohužel nedám plný počet hvězd (dávám 4,5), protože hlavní postavy mi nepřirosly k srdci, tak jako Sage s Lucou z první duologie od Laury Kneidl. Nevím, jak je to možné, ale prostě tak to cítím.

Každopádně knihu doporučuji všem. Měli by si ji všichni přečíst, jelikož v knize se vyskytuje jedno téma, které by se mělo probírat. Dále se nechte překvapit a knihu si přečtěte!!!!!!!!

15.11.2021 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Ahh?? Co to jako bylo?? Tohle byla snad nejdéle čtená kniha vůbec. Tohle mi fakt nešlo. Dobře. Druhému dílů jsem dala nejmíň hvězd vůbec, ale to se aspoň nějak dalo číst. Tohle vůbec. Za mě nejhorší díl ze série. Úplně zbytečný. To, jak se choval Hardin nebylo nic extra. Poznala jsem to hned, proč se tak chová, ale to neznamená, že na něj změním názor po tomhle dílu. Pardon!! Noo.... Nemám slov, četla jsem to víc jak měsíc a díky tomu jsem upadla do čtecí krize, díky. I když to má míň stránek, než na které jsem zvyklá, tak mi to trvalo dlouho a hrozně jsem se při čtení trápila. Ty pohledy vedlejších postav byly zajímavé, ale to je tak vše. Zbytek byl první díl z pohledu Hardina a to mě fakt nebavilo. Některé myšlenky se daly, ale ty jsem si mohla vydedukovat při prvním dílu. Takže zbytečný. No nic, nechci tady psát blbosti jen o kritice, ale nic víc k tomu nemám. K celé sérii se asi nevrátím. Možná za pár let až se budu nudit nebo si budu chtít se naštvat, tak si to přečtu. Jinak NE!! A tomuhle pátému dílů se vyhnu úplně.

13.11.2021 1 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Před pár minutami jsem dočetla tento díl a musela jsem začít psát recenzi, jelikož mám v sobě hodně emocí a poznatků, které musí ven. Tak zaprvé.... Co to sakra bylo?? Teď nevím, který z těch dílů byl lepší, ale tohle byla teda jízda. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a stránky mi pod rukama rychle ubíhaly. Hlavní postava mi přirostla k srdci, chtěla bych být jako ONA. Někdy jsem si říkala, jak může být tak statečná a hodně bojovat. Mě by to vysílilo a nevím, jestli bych to dokázala. A ten konec?? Normálně jsem brečela, nemohla jsem to zastavit. To bylo taak emocionální!! Každopádně Ravi je úžasný. Connora jsem v některých chvílích nemusela, ale jinak taky v pohodě. Ale na 100% mi byl nesympatický Ant a Lauren a to jejich chování vůči Connorovi. Měla jsem chuť je přimáčknout ke zdi jako nějaký brouky. Nicméně celý ten příběh byl hezky vymyšlený a dokonale propracovaný ty ilustrace mi ulehčily celé to pátrání, ale bohužel v tomto díle jsem nepřišla na toho, kdo za vším stojí. Ani ve snu by mě to nenapadlo. Prostě co víc k tomu dodat, je vidět, že autorka umí psát. DOPORUČUJI!!!

12.11.2021 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Třetí díl známé erotické série od Penelope Bloom je tady i s novou recenzí. Na další díl jsem se nesmírně těšila, protože předchozí díly se četly snadno a vždy to trvalo dva dny. Tento díl není žádnou výjimkou!! Čte se to snadno a rychle až jsem na konci průběhu. Líbí se mi, že tam jsou dva pohledy - Emily a Ryan. Oba dva mi krásně zapadali do příběhu.

Ale musím říct, že kniha na odpoledne zabaví, nicméně aby se příběh vryl do paměti na dlouhou dobu, to určitě není. Za pár měsíců, ne-li týdnů už zapomenete na děj a budete si muset knihu přečíst znovu, což je všeobecně u knih škoda. Za me v této sérii byl nejlepší první díl a i ten druhý. Ale pak už to jde nějak dolů, že si nepamatuji za urcitoudobu děj a musím si ho nějak připomenout. Už to není tak vtipné jako dřív. Jsem zvědavá na další díly v sérii, ale za mě tento díl nejslabší v sérii.

Doporučuji, je to jednohubka, ale je tam to ALE. Přečtěte a řekněte sami.

12.11.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

I když jsem pro tuto knížku nehlasovala, aby se u nás přeložila a vydala. Ale chtěla jsem si ji přečíst, protože od Mariany Zapaty jsem četla dosud všechny knížky vydané v ČR. Ale bohužel tato recenze bude v negativním smyslu. Čekala jsem od toho víc a kniha mě hodně zklamala. U knihy jsem se strašně trápila a furt se přemlouvala ke čtení. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a dětinská. Ke konci to bylo už trošku lepší, ale stejně. Děj byl zajímavý a super napsaný, i když v některých momentech bylo to moc zdlouhavě vyprávěné. Kdyby zbytečný věci ubrala, knížka by byla kratší a možná by se četla lépe. Každopádně knihu hodnotím průměrem, i když by si zasloužila o něco míň hvězd, ale já autorce věřím, že další knížka, která vyjde příští rok, bude lepší aspoň jako ty předešlé dvě prvně vydané knihy. Musím uznat, že obálka S láskou Lukov se povedla, ale musím se přiznat, že se do knížky podruhé pouštět nebudu. Teď jen budu čekat na další její knížky, které snad předvedou mnohem víc než tato.

06.11.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Máme tu knižní recenzi, ale tentokrát v negativním směru. Tohle bylo pro mě velkým zklamáním. Kniha ze začátku byla zajímavá, když jsem se seznamovala s postavami. Ale v polovině knihy přišel zlom, který mi přivedl čtecí krizi. Nutila jsem se do čtení a to není nikdy dobře. Prostě jsem si to neužívala. A konec? Ten potom byl lepší, ale každou vteřinu a stránku jsem čekala , kdy už bude konec.

V knize se nachází toxické vztahy, hádky, drogy, alkohol a prostě normální a reálný život hvězd a celkového showbyznysu.

To mi tak nevadilo, ale vadili mi postavy. Zaprvé bylo jich moc a pak jsem se nedokázala orientovat, kdo je kdo. A plno postav mi byly nesympatické a někdy jsem nechápala jejich chování. Hlavně mě ke konci rozčilovala Camila a celou knihu ještě Eddie. Snad jediná rozumná postava byla Peter a Simone, což je na knihu málo, když si vezmu, že v knize nehráli zas až tak velkou roli.
Konec byl zajímavý, jelikož se tam dozvíte, co se s nimi stalo a jak si žijí teď. A mě to baví číst.
Dále je dobrým poznatkem, že kniha je psaná v rozhovorech, tak se toho kdyžtak nelekejte.
Noo... Nicméně jsem z knihy zklamaná, čekala jsem něco jiného a lepšího. Knihu nehodlám číst znovu, nechci se zbytečně trápit a je až překvapivé, že jsem ji vůbec dočetla.
Ty hvězdy jsem dala za ten začátek a konec a taky kvůli té chemii mezi Daisy a Billym. Víc jsem nemohla dát.

07.07.2021 2 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knihu jsem četla ve SČ, ale bohužel jsem dostala menší čtecí krizi, takže jsem ji četla 2 krát déle než jsem předpokládala. A to kniha má jenom 300 stránek.Ale uff, to bylo něco. Do knihy jsem se nedokázala začíst a ani do Dafne vcítit. Do knihy jsem se pustila díky seriál Bridgertonovi, který se mi líbil, ale bohužel musím oznámit, že seriál byl 100x lepší než kniha.Samozřejmě, že v knize byly pasáže, u kterých jsem se červenala, bylo mi trapně nebo jsem se smála, ale to bylo ojedinělé. Tohle bylo pro mě utrpení. Začátek byl vážně super, ale pak asi od 150 stránky jsem se do čtení nutila a to není nikdy dobré.Dále kniha je vypravována er-formou, což já nemám ráda, ale vím, že kniha jinak napsaná nemohla být.Charakteristika postav, zejména Simona, byla jiná než v seriálu. Simona jsem si představovala jako herce René-Jean Page, tak to mě trošku drželo při čtení Jinak v knize je popsán jinak Nechci knihu srovnávat se seriálem, ale některé scény v seriálu vůbec v knize nebyly a naopak. Každopádně já osobně knihu nedoporučuji, pokud jste viděli seriál a líbil se vám. Za mě to byl horší průměr a nemám v plánu knihu číst znovu a ani pokračovat v sérii. Nicméně každý má svůj názor a můj je bohužel negativní, ale pevně věřím, že se najde človíček, který si oblíbí celou knižní sérii i autorku. Ale nebojte u seriálu čekám na druhou sérii

Přiznání Přiznání Anna Todd

️Druhému dílu nejznámější série After jsem chtěla dát šanci, že může tu sérii ještě zachránit. Jak já jsem byla naivní. Tessa a Hardin se furt hádají a usmiřují dokola až je to unavující. Vy čtete proto, abyste se odreagovali od reality a ne, abyste četli to, co vlastně všichni známe z tohoto světa. Dobrá. Nemusí být vztah mezi hlavními postavy úplně růžový, protože úplně by to tak nemělo fungovat, ale tenhle vztah je až toxický.
️Další výtku mám k ději. Místy se mi zdá, že je ten děj až zdlouhavý. Autorka to až moc natahuje, ale musím uznat, že kniha je čtivá. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
️Tessa mi připadá hodně naivní a na mě až moc přecitlivělá. A Hardin? Ten je na mě až moc sobecký a hrubý. A jak ho autorka popisuje, tak se mi ani vzhledově nelíbí. Miluju tetování, ale když nosí kluk piercing, zvedá se mi žaludek
️Další věc, která mě vadila, byla nespisovnost. Některá slova byla nespisovná jako třeba "byl to blbej nápad" ale toto bylo použito bez přímé řeči. Tak nevím, jestli to autorka chtěla napsat takhle nebo překladatel.
️Jenom aby tady nebyly samé negativa, musím se hodně zamyslet, abych dobré věci na knize našla. Asi primitivní odpověď bude, že celá série má hezkou obálku. A tím bych asi skončila recenzí a uvidím, čím mě překvapí další díly série.

18.04.2021 1 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Druhý díl je ze série Objekty touhy od autorky Penelopé Bloom slabší než první díl s názvem Jeho banán. Nedokázala jsem se začíst od úplného začátku. Začetla jsem se až v polovině knihy a vtipné to bylo spíš až ke konci knihy. Moc mě to nebavilo tak jako první díl. Ale asi to bylo tím, že jsem měla velké očekávání, ale bohužel přišlo zklamání. Nevím, jestli to bylo tím, že první díl byl vtipnější a čtivější, tak jsem to moc nevnímala, ale vadilo mi, že třeba čtyři věty v rozhovoru mezi postavami byli za sebou a chyběly tam vyprávění, co udělal, jak se tvářil a tím pádem jsem se po dalším dialogu ztrácela a nevěděla jsem, kdo říká tuhle větu a kdo na tu větu odpovídá. V tomhle ohledu to bylo pro mě zmatené. A můžu říct, že na konci jsem se vžila do Natashi a bylo mi hrozně smutně, co jí provedl William a chtěla jsem ho v tu chvíli zabít, ale pak jsem měla radost, jak se zachovala Hailey s tím koláčem to už jsem měla pocit jako: ,,Yesss, tady to máš, to sis teda zasloužil"
Ten kdo četl první díl by si měl přečíst i tenhle. Ty díly vůbec na sebe nenavazují, ale určitou roli tam hrají hlavní postavy z prvního dílu. Doporučuji si to přečíst️, některé scény jsou dobrý a líbilo se mi, jak ten děj byl vymyšlený a jak ta knížka skončila, ale za mě je knížka průměrná.

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Loni vyšla další knížka série ZNOVU od známé autorky YA literatury. A nese název Doufat znovu. Koupila jsem si jí hned, jak vyšla a okamžitě jsem si jí musela přečíst. Protože Mona Kasten patří mezi mé nejoblíbenější autorky. Ale můžu říct, že tato knížka byla spolu s druhým dílem (Věřit znovu) nejslabší. Vžila jsem se do děje, bylo to dobře napsané, děj se super vyvíjel, ale hlavní postava mě pěkně lezla na nervy. Byla hrozně sobecká a moc jí nemám ráda. Nepřirostla mi k srdci. Ale zase musím uznat, že je to něco jiného než předchozí díly a neomrzí a stojí za to si ji přečíst ️Určitě doporučuju ️️, ale kvůli hlavní postavě asi nebudu mít náladu si knížku znovu přečíst. Proto dávám slabé hodnocení.