lucygreen lucygreen komentáře u knih

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tato kniha opravdu stojí za přečtení! První a druhá část by si podle mě zasloužila i více, než pět hvězdiček. Hlavně za Lou a vtipné okamžiky, ale konec (třetí část) se mi moc nelíbil. Bylo tam pro mě až moc zvratů a na tak akční konce prostě asi nejsem.. Ale jinak vztahy mezi postavami a atmosféra dokonalé. Mám takové tušení, že jsem knihu nečetla naposledy.

27.05.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoc jsem četa 6 dní a dala mi tedy dost zabrat. Sice by se mohlo zdát, že 6 dní není na tuto tloušťku moc, ale strávila jsem čtením opravdu velkou část dne. Samotný příběh mi nepřišel ani tak šokující a asi tak z poloviny byl pro mě nudný. Zkrátka nejsem fanda tlustých knih a Nikdynoc mě neoslovila.

09.05.2020 2 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Kniha mě opravdu bavila a četla se velice rychle a dobře, což v poslední době ještě více u knih oceňuji. Opravdu jsem si posledních 2 dílech a zvláště v tomto oblíbila hodně postav. Příběhem jsem vůbec nebyla zklamaná a dokonce mi přišel lepší, než Elita a První. Na tuto sérii budu vždy vzpomínat s úsměvem :). Doporučuji!

18.02.2020 5 z 5

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Mně se kniha tedy líbila moc :). Četla se opravdu rychle a příběh byl milý, originální a prostě mě bavily i postavy. Plný počet hvězdiček dávám asi i z toho dudůvodu, že poslední dobou jsem četla tlusté knihy do kterých jsem se musela nutit a čtení této knihy mě bavilo o dost více.

15.02.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Za první tři čtvrtiny knihy bych dala 3 hvězdičky, ale posledních 80 stránek mě opravdu moc bavilo (určitě to bylo změnou přístupu a chování Eadlyn) podle mě byla tato kniha na stejné úrovni, jako druhý a třetí díl. Opravdu ke konci to bylo skvělé a už se těším na další díl.

13.01.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Pribeh jsem chvilemi nemohla odlozit, chvílemi to bylo trochu nudnější.. Druha cast knihy byla trochu depresivnější, ale šlo to. Musím velice pochválit obálku.

07.12.2019 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Bavilo mě to trochu méně, než druhý díl, ale to bylo tím, že jsem měla méně času a četla po kouskach. Jinak konec byl docela zajímavý a uvidíme, jak to autorka vymyslí do příštího dílu, který si nejspíš také přečtu.

15.09.2019 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Bylo to dobré, svět a víly se mi líbily, ale trochu tomu něco chybělo. Konec byl dost nabušený, ale mě moc nezaujal. Nejvíce mě bavila první třetina knihy.

18.08.2019 3 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Dost se mi kniha líbila. Předčila moje ne moc vysoká očekávání a musím přiznat, že byla dost originální a hlavní hrdinku jsem si oblíbila. I vedlejší postavy byly velice sympatické a prostředí Paříže taky krásné :). Vztah hlavních postav byl takový čistý a příjemný pro čtenáře.

07.08.2019 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Moc hezky napsáno. I když je to určité téma, tak vás to do depresí nedostane :). Místy je kniha i vtipná a kdybych ji neměla půjčenou, měla by hodně lepíků :). Něco mezi 5ti a 4mi hvězdičkami.

11.03.2019 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Ufff... Tak konečně přečteno, ale vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Upřímně to bylo strašné. Film jsem viděla a hodně se mi líbil (hlavně Cam :)), ale kniha byla o dost obsáhlejší, ale všechny věci navíc mi přišly strašně zdlouhavé. Řekla bych že tato kniha je přesně ta, která vás dostane do čtecí krize a bohužel od začátku jsem měla velké pokušení ji odložit (možná i odhodit). Takže kniha za mě ne, ale na film se klidně podívejte :).

09.03.2019 1 z 5

První První Kiera Cass

Myslela jsem si, že tento díl bude lepší než Elita, ale myslím, že to bylo na stejné úrovni. Kniha to i tak byla čtivá a já jsem ji přečetla dost rychle (zase :D ). Opět mě tam ale trochu štvala America, že Maxonovi neříkala všechno a zbytečně dlouho věci tajila.. Takže jako kniha dobrá, nádherná obálka, ale prvnímu dílu se nic nevyrovná :).

26.01.2019 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Byla to dost dobrá kniha na úrovni. Četla se poměrně dobře a postavy byly zajímavé. Pro mě tam bylo sice trochu málo vánoční atmosféry, ale konec byl dobře vymyšlený a do příběhu krásně pasoval :).

23.12.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

U této knihy jsem se hodně rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se tedy přiklonila ke čtyřem, a to proto, že tato kniha patří mezi ty, které musíte strávit. Četla jsem ji dost rozkouskovaně a nebyl to zrovna žánr pro pobavení. I tak jsem ráda, ze jsem si tuto knihu půjčila a přečetla a konec byl podle mě dost dobře napsaný.

20.12.2018 4 z 5

Tento díl Harryho jsem četla dost dlouho a jsem tedy na sebe zvědavá u dílů dalších... :D. Ani nevím proč jsem dala docela malo hvězdiček, asi si vysoká hodnocení schovávám na příště.. Knihy HP mám dost ráda, ale zatím co jsem četla, se mi nejvíce líbil druhý díl. Tato kniha byla opět napsána dobře a stojí za to, si ji přečíst ;). Asi věcí kterou bych vytkla, byl konec, který mi přišel takový zdlouhavý. Líbila se mi postava Siriuse.

14.12.2018 3 z 5

Záchrana upírů Záchrana upírů Franziska Gehm

Můj nejoblíbenější díl! Byl dost akční dějem a pamatuji si na něj ze všech nejvíc. Když jsem tuto sérii četla, hodně se mi líbil autorčin styl psaní a její knihy mě prostě nenudily :).

21.11.2018 5 z 5

Všechny čtyři hvězdičky Všechny čtyři hvězdičky Tara Dairman

Naprosto senzační kniha, četla jsem ji před docela dlouhou dobou a bylo to něco hodně originálního! V knihovně jsem si to vybrala náhodně, nejspíš podle tematiky jídla :D a byl to pro mě v tu dobu objev.

21.11.2018 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Velice dobrá kniha pro pobavení. Dospělost je mýtus jsem ještě nečetla a pokud má být ještě lepší než tato kniha, tak sem s ním :). Bylo to příjemné čtení, taky jsem se v tom našla a určitě to nikoho neurazí :).

17.11.2018 4 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Knihu jsem četla asi po třetí, protože mám doma víc dílů a vždycky jsem je chtěla přečíst na jednou, ale nejméně rok jsem na ně nesáhla, tak jsem si pokaždé řekla, že se vyplatí si to přečíst od znovu... :D No je to určitě pro mladší tak 12 let, ale další díly vypadají o dost slibněji. Plus knihy je, že se čte rychle a jsou tam ilustrace, což určitě čtenářky ocení. Já osobně jsem měla knihu přečtenou během víkendu ;). Pro mě to už ale něco neskutečně dobrého není, takže jsem se rozhodla, že dám tři hvězdičky, aby byl vidět posun u dalších dílů.

11.11.2018 3 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Tuto knihu jsem četla minulé prázdniny a musím říci, že mě bavila. Děj vůbec není marný a hlavně se mi líbilo, že měla každá z hlavních postav svého ochránce v podobě zvířete, bohužel si už knihu nepamatuji úplně do detailů, takže si ji možná přečtu znovu :).

04.10.2018 4 z 5