LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Milá knížka u které nemusíte přemýšlet. Chvílemi jsem až nemohla uvěřit některým zážitkům.
Líbilo se mi, že je autorka lidská a na nic si nehraje. Knížka se četla velmi lehce. Určitě navštívím i její blog.
Doporučuji.

01.09.2020 4 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Panebože, nemám slov!
Na knížku jsem narazila náhodou ve výprodeji a řekla jsem si proč ne a nelituji.
Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst, na mě moc dlouhé popisy až nezáživné, takže jsem ji na pár týdnů i odložila. Dnes na ni přišla opět chuť a jsem moc ráda, četla jsem do půlnoci.
Opět jsem se dozvěděla o určité nové chorobě.
Konec mě velmi dojal, už dlouho jsem u knížky takto nebrečela.
Je to přesně ten typ knihy, kdy si uvědomíte, jak jste rádi, že jste zdraví a můžete žít svůj život naplno. A bonus je krásné prostředí Austrálie.
Nedá se než doporučit všem deseti!

24.07.2020 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Knížka se mi líbila. Čekala jsem trochu něco jiného, ale právě to, jak byla k závěru jiná mě překvapilo. Kdyby byla delší, asi bych z ní už tak nadšená nebyla.
Líbil se mi její promyšlený příběh.

01.07.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Knížku jsem měla koupenou už delší dobu, ale pořádně se mi do ní začalo chtít až, když opadl ten boom kolem ní. Moc se mi líbila, taková jednohubka na jedno odpoledne. Postavy mi byly sympatické, děj ubíhal rychle, nechyběly ani zvraty, doporučuji.

09.05.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Mooc jsem se na knížku těšila a nezklamala mě. Sice jsem čekala trochu jiný konec, ale kvalitě to neubralo. Na obálce stálo emocionální thriller, no, četla jsem i lépe vyhrocené, ale ničemu to nevadilo. Byla jsem stále zvědavá jak to bude ubíhat dále a to mě nutilo číst dál. Obvykle mi vadí, když má kniha více postav, ale zde se mi to naopak líbilo a také, že se to hned napojovalo na sebe. Postavy jsem si oblíbila.
Já jsem spokojená a můžu jen doporučit.

09.04.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha mi byla zadaná jako povinná četba, líbil se mi popis děje a jazyk. Konec mě dojal.
Možná i tuto knihu ocením postupně až více s věkem.

29.03.2020 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha pro mne byla až dosud neznámá. Moc jsem nechápala co na ní všichni mají. Nevím, moc mě neoslovila, možná se mi časem zalíbí více. Netroufám si říct. Ale líbí se mi ta nadčasovost.

19.12.2019 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Ze začátku se mi do knihy vůbec nechtělo, co jsem tak slyšela, tak okolí se údajně moc nelíbila, tak bylo na čase si udělat vlastní názor.
Kniha mě vyloženě nezklamala, ale ani nenadchla. Na povinnou četbu se mi líbilo jak se četla lehce. Jinak ji možná s věkem více pochopím, ale ani ji nijak nezatracuji.

30.09.2019 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Ze začátku jsem se musela přinutit, ale nakonec se mi četla vážně rychle, až jsem byla překvapená. Za mě dobré zakončení.

01.05.2019 5 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Knihu jsem měla zadanou jako povinnou četbu, moc se mi do ní nechtělo a musela jsem se přinutit. Po malé pauze jsem se do knihy znovu začetla a zalíbila se mi. Líbí se mi jak je zde popisován rozdíl mezi bohatými a chudými. Závěr se mi také líbil. Nakonec jsem spokojená, ale jsem ráda, že už ji mám za sebou, chvílemi pro mě bylo těžší pochopit některé významy, slova...

12.03.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jak už to tak mám u povinné četby, tak ze začátku se mi do knihy nechtělo, ale nakonec jsem i ráda, že jsem ji přečetla. Na začátku knihy jsem byla trochu překvapena počtem postav...Poté jsem se začetla a líbila se mi. Určitě vede k zamyšlení. Konec jsem trochu tušila, ale hezká pointa. To, že nemá knížka moc stran jen chválím.

12.01.2019 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Moc hezké zakončení série.
Myslím si, že to dopadlo tak akorát (myšleno: že konec nebyl nějak extra přeslazený). Za mě moc krásná oddechová série :-).

24.04.2018 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Hezké pokračování. Oproti prvními dílu lepší, byl vidět vývoj postav. Propracovanější díl.

21.03.2018 5 z 5

Omámení Omámení Jessica Shirvington

Krásné pokračování i postavy ( opět). Jen mě mrzí, že nebyl přeložen další díl.

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha byla krásně napsaná, svižná. Pořád se zde něco dělo. Konec mi přišel smutný. Těším se na pokračování :-).

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásná knížka, dojemná, hlavně ten konec. Moc jsem Layken a Willovi fandila. Básničky skvělé, ke knize se hodí. Kniha nutí k zamyšlení. Přečteno za jeden den.

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

Příběh, který je velice dojemný a smutný. Místy mi přišly některé pasáže zbytečně dlouhé, jinak chválím a obdivuji autora.

13.01.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Skvělé pokračování. Autorka si udržela laťku, což je super :-). Přečteno za jeden den.

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásně napsaná knížka, i když je smutná.

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Nemám slov, kniha je tak emocionálně nabitá, že mě dostala.
Velmi mě bavil styl, jakým píše autorka - a i proto se mi kniha četla rychle, stránky se mi pod rukou otáčely doslova samy.
Olivii jsem fandila až do konce, ovšem takový závěr jsem nečekala. Pro mě byla tato kniha na stejné úrovni třeba jako psychothriller. I tomto tématu je důležité mluvit.
Až nyní jsem zjistila, že jsem od této autorky četla již Až budu bez tebe a i tato kniha mě emocionálně rozložila. Doporučuji tuto autorku, i když ví, jak člověka rozesmutnit byť jen příběhem.

24.07.2022 5 z 5