lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Cikáni Cikáni Werner Cohn

Přečteno v rámci studia. I tak jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací a zajímavostí ze života cikánů :)

02.03.2017 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Takové to oddychové čtení. Sem tam jsem se pousmála nad životem autorky, a nad tím, jak nevyzpytatelný život může být :)

28.02.2017 3 z 5

Na vahách života Na vahách života Ivana Peroutková

Tato kniha nutí k přemýšlení..
Co je dobře. A proč se to děje? Příběh dívky s mentální anorexií a její cesta zpátky k nalezení pravého smyslu života ...

05.12.2016 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Upřímně nevím, proč je okolo knihy takové haló. Mě osobně moc neoslovila. Od knihy jsem asi čekala něco víc. Pro mě trošičku zklamání.

06.09.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hltala jsem každý příběh! Skvělé! :)

10.07.2016 5 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Až se mi nechce věřit, co ženy v těchto zemích musely a musí prožívat. Nad některými pasážemi mi zůstával rozum stát. Neuvěřitelné, co se na tomto světě děje a prakticky nikdo s tím není nic schopen udělat ...

02.05.2016 5 z 5

Jeho knihy jsou často inspirativní. Jde vidět, jak Fulghum krásně popisuje momenty všedního dne.. :)

20.04.2016 4 z 5

Cesta z mlčení Cesta z mlčení Viktorie Bartoníčková

Nemám co dodat, autorce přeji dost sil do života. Autobiografické knihy jsou jako okno do duše. Obdivuji, jak jsou lidé dost silní na to, podělit se s příběhy i s jinými lidmi - s námi se čtenáři.

05.04.2016 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Krásná kniha s úžasným příběhem. Myslím, že to nebyla poslední kniha, kterou jsem od Giordaniho přečetla.

14.03.2016 5 z 5

Nokturna Nokturna Kazuo Ishiguro

Nevím co si o téhle knize myslet. Konce příběhů si člověk víceméně musí domýšlet a já nesnáším otevřené konce :/ :) ale jako oddechovka je to velice příjemné :)

16.02.2016 3 z 5

Slova, která jsem si přál napsat sám Slova, která jsem si přál napsat sám Robert Fulghum

Robert Fulghum sesbíral všechno co je pro něj důležité a vznikla z toho krásná kniha. Jediné mínus je, že byla na mě moc krátká. Mohla mít o pár citátů a myšlenek více.

22.01.2016 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Já tomu prostě nemůžu přijít na kloub. Vždy mě dostane. Vždy u jeho knih brečím jak želva. Pan Sparks je spisovatel s velkým srdcem a jde to vidět, především v jeho příbězích.

22.01.2016 5 z 5

Sladká nevděčnice Sladká nevděčnice Marcela Serrano

Tak jako první kniha byla skvělá tahle je skvělá také. Ovšem prvni kniha se mi líbila o něco více. Některé povídky mě zkrátka oslovily víc a některé méně ☺

03.07.2015 4 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Stačí jedno slovo - krásné. Akorát tenhle příběh mě nedonutil plakat, jako ostatní jeho knihy. :)

27.06.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Achjo, kde je ten můj milovaný Coelho, tenhle to není! :( Kniha mě zklamala a to jsem se na ni obzvlášť těšila... Jediné, co mě zaujalo, byly bezpochyby moudra, která se v knize objevují ...

15.06.2015 2 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Už jenom při tom názvu jsem si řekla: "Proboha, to nedám, vždyť nechápu ani ten název knihy!" :) .. ale opak je pravdou. Kniha se četla velmi pěkně a byla krásně provázána postřehy z výprav daleké džungle, kterou obývají Yequáni. Krásně vystihnuto, jak chování těchto lidí,starostlivost o dítě, asertivita apod. Doporučuji.

27.04.2015 5 z 5

Speciální pedagogika Speciální pedagogika Josef Slowík

Jako jedna z mála učebnic je velice pěkně a přehledně napsaná :)

27.04.2015 4 z 5

Právo na návrat Právo na návrat Leon de Winter

Výborná kniha, místy mě i mrazilo. Opravdu dobré čtení, člověk nikdy nečeká, co ho čeká na další a další stránce...

10.03.2015 5 z 5

Zápisky z Londýna / Letters from London (dvojjazyčná kniha) Zápisky z Londýna / Letters from London (dvojjazyčná kniha) Iva Pekárková

Velice mile mě tato kniha překvapila a pobavila. Byla pěkně napsaná, avšak někde jsem našla maličké chybky v pravopisu. Autorka skvěle popsala Londýn, takový jaký je, jací jsou tam lidé, a podobně. Zase jsem dozvěděla víc o tak skvělém městě, jako je Londýn. :)

19.02.2015 4 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Strašně moc jsem se na knihu těšila. Po dlouhém odkládání, jsem ji konečně dočetla. Bohužel, mě nijak neohromila. Jediné, co mě zaujalo byl konec knihy, posledních asi 6 kapitol.

02.02.2015 2 z 5