Sladká nevděčnice

Sladká nevděčnice https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236100/bmid_sladka-nevdecnice-hjx-236100.jpg 3 21 7

Dvacet povídek o ženách, jejichž hlasy a příběhy se vryjí do paměti ohnivým písmem. Existují nitky, které spojují vnitřní svět žen kdekoliv ve světě: v balkánských uličkách, v Santiagu de Chile i v kraji La Mancha. Občas je to síla smíchu, hodnota přátelství, lásky nebo sexu; jindy zase strach z vyprázdněného manželství, lidského pokrytectví, samoty nebo opuštění blízkým člověkem. Marcela Serranová znovu prokazuje svůj talent proniknout do ženské duše a psychiky. Přináší povídky o ženách křehkých i silných, mladých i zralých, odvážných i bázlivých, hospodyňkách i intelektuálkách a opět se vrací se svým citlivým, moudrým a někdy až krutě pravdivým vhledem do ženského světa.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Host

Dulce enemiga mía , 2013

DominaCZ
28.04.2022 odpad!

Ta ženská píše furt jen cypoviny bez pointy a smyslu...otřes, neukončeno, o ničem.
Jediným plusem bývají jen obálky.

myskula
29.10.2020 2 z 5

Bohužel nejsem nadšená,ani spokojená.S první knihou Deset žen se to nedá absolutně srovnat.Zatím odloženo,možná se ke knize vrátím,ale spíše ne.

iveta4744
19.03.2017 1 z 5

Kniha me moc nenadchla.

Andy6
02.12.2016 2 z 5

Četla, nedočetla. Kostrbatě psaný a nudilo mě to. Za mě ne.

MissBlack
20.07.2015 3 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala o mnoho víc. Některé povídky se mi líbily, jiné mě docela nudily. Bohužel jsem nenašla žádnou, která by mě vyloženě nadchla, aspirantem snad mohla být povídka "Chlap z údolí", ale něco jí chybělo. Zajímavá také byla povídka "Svědek", ale prakticky už pár dní po přečtení nevím, o čem ty ostatní byly.

lucy.sankova
03.07.2015 4 z 5

Tak jako první kniha byla skvělá tahle je skvělá také. Ovšem prvni kniha se mi líbila o něco více. Některé povídky mě zkrátka oslovily víc a některé méně ☺

Pistácie
14.06.2015 5 z 5

Tato autorka mě svými příběhy nepřestává překvapovat. Kniha "Deset žen" mě nadchla. A tohle je ještě o dva stupně výš. Hodnotím ji velmi kladně. Každý příběh je jiný, a přesto dost podobný. Zajímavý a čtivý. Baví mě čím dál víc. Těším se na další knihy, příběhy a povídky z prostředí Španělska, ze života žen.

povídky milostné příběhy Latinská Amerika milostné vztahy chilská literatura hispanoamerická literatura

Marcela Serrano
chilská, 1951