lucky4ever lucky4ever komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Hodně dobře vymyšlený a napsaný svět s hodně slabým příběhem.

12.12.2020 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Miluji příběhy, kde se do naší reality promítají pohádky a příběhy. V tomto případě je dokonalosti dosáhnuto přidáním slovanské mytologie, kterou zbožňuji ze všech nejvíc. Autorka také umí dokonale ale nevtíravě popsat prostředí a atmosféru místa, a já musela celou dobu žasnout, jak dokonale pracuje s tím, aby nebylo možné přesné určení času, ve kterém se příběh odehrává, což dokonale vystihlo atmosféru možná současné vesnice uvězněné v minulých časech, bránící se jakémukoliv pokroku.

03.12.2020 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Miluji příběhy, ve kterých se "realita" prolíná s pohádkami a příběhy. Druhá část knihy byla pro mne téměř dokonalá, první byla za mne dost slabá a dlouhá. Ale je to jen věc názoru.
Také oceňuji ne úplně dokonalý stav, ve kterém opouštíme hlavní hrdinku.
Co mi ovšem hodně vadilo, tak byl způsob vyjadřování hlavních postav. Především sloveso "být" v jejich podání sem, si... místo jsem, jsi atd.

24.11.2020 2 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

Miluji povídku o muži, který si postavil iglú z knih :)

21.11.2020 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Pořád jsem čekala to množství srandy a vtipu, o které všichni píšou, ale jaksi nic. Pěkný poutavý příběh, jen mi nepřišel tak ohromně vtipný, jak všem ostatním.

04.11.2020 3 z 5

Profil Dominika Landsmana sleduji a velmi se u něj bavím, ale napsat tímto způsobem celou knihu mi moc nesedí. Z až příliš nuceného vtipu mi bylo spíše nepříjemně. Říkala jsem si, proč ti lidi spolu tedy vlastně jsou, když jsou si navzájem tak protivní.

04.11.2020 1 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Nic ohromného, ale velmi příjemná pozitivní knížka, kterou jsem v době velkého stresu potřebovala. Právě, že už nejsem cílová skupina mi znovu umožnila prožít první lásku a puberťáckou zamilovanost. Žádné velké drama či děj plný akce, jen jednoduchý příběh, který vyčaruje úsměv na tváři.

14.10.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Milé pohlazení na duši v období státnicového stresu.

24.09.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh velmi nezvykle vyprávěný. Hrůzy války popsány bez nějakého podrobnějšího popisu, spíše povrchně, prostě tak, jak by je vnímalo dítě. Ale způsob vyprávění mi nedovolil více se vnořit do děje, neustálé přeskakování do minulosti a nástiny věcí budoucích spíše rušily, než aby napomáhaly postupu děje. Hodně rušivý byl i jazyk psaní s velmi neobvyklými přirovnáními, které působí spíše jako důsledek velmi špatného a kostrbatého překladu.

24.09.2020 3 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

U těchto knih mi vadí roztříštěnost děje, která brání hlubšímu prožití. Možná právě kvůli tomu mám problém s hlavními postavami. Je jich zbytečně moc a přijdou mi povrchní, bez výraznějších charakterů. Celá kniha mi přijde psaná stylem skládání jednotlivých akcí za sebe bez nějaké provázanosti, spousta podrobně popsaných událostí, které jsou ale naprosto k ničemu a pro hlavní příběh nedůležité (jaký hlavní příběh?). Nevím, jestli se mi chce čekat dalších 8 knih, abych zjistila, jestli ty události k něčemu jsou. V celém příběhu mi také chybí gradace a nějaký důvod, cíl, ke kterému to všechno vede a proč bych měla ve čtení pokračovat.
Otravné je také neustále oživování postav, které by měly být, nebo byly, mrtvé.
Líbí se mi, že když už jsou ve vymyšleném světě božstva, aktivně se zapojují do děje, ale to, že naprosto nečekaně a nelogicky zasahují do osudů hlavních postav je značně frustrující. Navozuje mi to pocit, že když má pisatel strach, že by příběh byl krátký nebo že se při psaní dostal do složitější situace, mrskne tam boží záměr a je hotovo.
Také mi hodně vadilo označení některých hodností a další práce s nimi. Třeba když je vrchní pěst muž, ale ve stejné větě se o něm píše v ženském rodě.

30.07.2020 2 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Velmi příjemná a roztomilá oddechovka. Opravdu jsem si užívala pomalu se rozvíjející vztah hlavních postav i jejich charaktery. Mohla být trochu lépe propracovaná atmosféra honu na čarodějnice, ale jelikož je knížka YA, tak to stačilo. Hlavně Reid je chlap, do kterého by se zamilovala snad každá :) Dobře popsaný problém i dnešní doby: je snadné odsoudit a nenávidět skupinu lidí, když o ní nic nevíme. Také bych ocenila větší zapojení vedlejších postav.
Příběh je svižný a velmi dobře se čte, jen se obávám druhého dílu, když hlavním tématem tohoto byl vznikající vztah. Je ještě prostor, kam ho dál rozvíjet?

29.06.2020 4 z 5

Bylo příjemné opět se vrátit do světa Harryho Pottera a zažít něco nového. Kniha se díky zpracování velmi rychle čte, ale děj je spíše slátaný tak, aby se tam objevilo nebo alespoň zmínilo co nejvíce postav z předešlých knih. Jinak mi přijde naprosto zbytečná.

06.06.2020 2 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Jednoduchá, ale celkem příjemná romantika bez nějakého složitějšího děje. Těšila jsem se na více příběhů, ale knížka se velmi dobře čte a její jednoduchý děj a krásně popsaný pomalu se rozvíjející milostný příběh je něco, co člověk ve stresu potřebuje.

29.05.2020 3 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Super oddechovka. Velmi inspirativní knížka, která vás nakopne, že máte hned chuť na sobě pracovat, protože holky ušly dlouhou cestu díky své vlastní těžké práci. Navíc holky mají úžasný sesterský vztah. Knížka se shoduje s mým názorem, že pokud člověk něco opravdu chce, dělá pro to vše a místo výmluv proč by to nešlo, hledá cestičky jak toho dosáhnout, tak toho dosáhne.

24.05.2020 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Příliš knih od českých autorů nečtu, málokdy mě totiž baví.
Tato kniha mě však velmi mile překvapila.
Sára jednoho dne zmizí v pražském metru za velmi zvláštních okolností. Začíná po ní pátrat policie, ale i její dvojče Klaudie. Začíná se odkrývat dlouhý řetězec nevyřešených případů, který sahá hluboko do minulosti a který nadále ohrožuje i osoby, pátrající po Sáře. Nikdo však netuší, co je horší, jestli když se lidé ztratí, nebo když se vrátí?
Kniha s úžasnou strašidelnou atmosférou a svižně plynoucím příběhem.

24.04.2020 5 z 5