LuckaH2 LuckaH2 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Milé, zábavné, těšila jsem se na každou stránku a čtení a hltala ten na první pohled jednoduchý, ale okouzlující příběh:-)

02.07.2018 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Právě jsem knihu doposlouchala jako rozhlasovou audioknihu na pokračování...velmi silná kniha, plná emocí, zvlastni lásky, vědomí vlasntiho konce...konec dojemny,umocněný hlasem Igora Bareše! Remarque je mistr vyprávění. Určitě kniha stojí za to! Mimo jiné i díky spisovatelu popisu doby, míst, života v té době.

29.06.2018 4 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Kniha pro me byla hodně k zamyšlení o životě lidi v NDR, o Berlinske zdi i o praktikach Stasi. Karin nebyla žádná hrdinka, ale clovek se slabostmi i presvedcenim (ktere je diky knize pochopitelne, i kdyz z dnesniho pohledu az desive). Rozhodne žádná nuda, naopak velmi ctive! A na ostrov Rujana se letos chystam na dovolenou, aniž bych tušila, ze se dej knihy odehrava tam;-)

20.03.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Tohle neni kniha ani autorka pro každého. Do tmy se mi sice libila vic,ale i tahle kniha me chytla do sparu mlhy a mocalu. Je napsána originálně, popisy míst jsou tak sugestivní, reálné, tajuplné. Otevřená místa mě bavila, prostě jako by příběh žil vlastním životem. Ponurou atmosféru by se dalo ždímat. Za me super!

29.01.2018 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Ze začátku jsem knihu brala jako oddechovku, která je spsi pro teenagery. Ale postupně jsem se do deje tak zazrala, ze jsem mela pocit, ze sama do lesa uz nikdy nejdu, o zriceninach hradu ani nemluve:-)ke konci jsem doslova zatinala prsty do periny, zapominala dychat a bala se jak to dopadne. Takze ze me skvely zazitek jak kdybych projizdela strasidelnym hradem-vite, ze to neni pravda ale presto se krasne bojite!

03.01.2018 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Skvele! Uzasne popsany ostrov, tajemna a strasidelna atmosfera statku a majaku.Pribeh zajimaci,kde se minulost potkava s pritomnosti- vrazda,loupeze,jmena vyryta v prknech...
Originalni jsou vlozene pribehy vypravejici matka(tchyne) o minulosti statku a strazcu majaku.
Moje treti kniha od autora a vsechny me chytly,mohu jen doporucit, ale radeji je nectete vecera sami doma;-)

18.10.2017 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Knihu mu "vnutila" knihovnice, ze si ji nikdo jeste nepůjcil at to zkusim. Nevedela jsem co od ni cekat, i kdyz jsem o ni pred nejakou dobou,kdy vysla,slysela. Par myslenek v knize se mi libilo(tema smrti ve spolecnosti), ale po vetsinou jsou jen nechapala-proc mi tohle rika? Bylo tam na me moc vsednich zazitku, ktere mi pripadali zbytecne. A neverohodne do vsech detailu (rozhodne nedokazu zadnou udalost dospivani popsat tak podrobne...) Na dalsi dily nemam silu

11.10.2017 2 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Od pulky jsem byla presvedcena,ze dam 5hvezdicek, konec byl hodne prekvapivy, a "zklamanim"-prala jsem hlavni hrdince neco jineho...ale to nic nemeni na tom, ze bych knihu prirovnala k me milovane Skale a ostrovu Lewis-podobne posana atmosfera, lehce strasidelne, tajemne, zajimavy pribeh i motivy lidi. Tesim se na dalsi dily!

06.10.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Lepsi prumer detektivky,bavila me, ale cekala jsem od toho vic. Plus za to, ze hlavni hrdinka neni ala James Bond,ale normalni clovek se slabostmi. Ctvrtou hvezdu davam za prekvapivy konec,nedalo se moc tusit,kdo vrazdi, ale tohle jsem necekala. Dalsi si nekdy prectu

02.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Uz si nevybiram knihy podle nalepky bestseller, vetsinou to proste neni na sednuti na zadek. Ale zase jsem od knihy nic neocekavala. Ale ac to neni nic "no pani",je to ctiva sonda do zoufalstvi,zamotavani do vlastnich lzi, a vyvolava zvedavost co se stane dal...a ze neni psychologicke vykresleni postav nebo policejni prace je podle me zamer. Proste se mi to cetlo dobre, ale jsem si vedoma, ze to je takova "prosta forma" literatura,kde spis nez o kvalitu textu,jde o to zaujmout.

18.07.2017 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Autor mě příběhem držel v hrozné (pozitivní) zvědavosti (střídaním současnosti a vzpomínek) o Janovi minulosti i budoucnosti, pořád jsem si říkala, co se z toho vyvine, proč dělal tohle, proč dělá tamto, a líbilo se mi že Jan nebyl kladný hrdina, ale člověk, kterého poznamenalo dětství, šíkana... Měla jsem tendenci mu říct, do čeho ses to zapletl, nedělej to...Délka mi nevadila, furt jsem chtěla číst dál, a konec překvapení, otevřené a "drsné".
Jediné, co bylo minus - podle obálky jsem se chtěla víc bát, a místo hororu to spíš byl psycho trihler, proto já raději obálky nečtu a zakousnu se rovnou do knihy, která se mi bud libi nebo ne.

13.07.2017 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nazory pana Czendlika jsou mi velmi blizske, jeho pohled na cirkev je svezi a moderni, coz by melo byt. Takze na jednu stranu mi nerekl nic moc noveho, na druhou stranu je fajn se nad nekterymi vecmi zamyslet, jeho pribehy a prirovnani jsou humorne a lidske:-)kniha je opravdu pro vsechny,vcetne "nevericich"("prestoze ze ti jsou vlastne podle p. Czendlika nejvic verici v neexistenci Boha")

23.06.2017 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Jelikoz knihy Murakamiho nekriticky miluju, a vsechny se mi zatim libily...ale pri tehle jsem pochopila, co me na nem tak pritahuje(krome toho ze je skvely vypravec,ktery vyvola zvedavost i o osudu vedlejsi postavy). On je pro me novodoby Umberto Eco- Hon na ovci se da vnimat jako detektivka, ale take v ni videt ty skryte naznaky ovlivneni historie, proc nekteri lide neco delaji (maji prece v hlave "ovci"...)atd. Proste klobouk dolu, a nic na tom nemeni fakt, ze vetsina jeho knih ma v sobe kus "pritazeni za vlasy".

20.05.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krasne,mile,vtipne, ze zivota. Par kapitol jsem preskocila, jinak jsme se u toho s muzem nasmali, a nekde jsem byla az dojata. Krasne ilustrace,format knihy...

15.05.2017 5 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Skvela! To by se melo cist ve skolach misto sucheho "ten napsal to a to". Bylo pro me velice zajimave uvedomit si, ze za znamymi baladami a sbirkami pohadek(atd.) je clovek, ktery se narodil par kilometru od mista, kde ziji. Inspiroval me k vyletum do krajiny, o premysleni nad vecmi a v neposledni rade me kniha nutila hledat si info (opravdu se mohl K. J. E.potkal s Gogolem? Opravdu byl vydan almanach?...). Take jsem se poucila o pojmech (proc se rika " nechal tam sekeru"...) a tradich. Za me ctiva kniha, co doporucuju!

20.04.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Jak se dava 10* hvezdicek? Fascinujici, desive, zajimave,ctive - kazdemu doporuciji k precteni!
Zarazuji na top mych knih, kterym de dostane pocta, ze je mam v tistene podobe(ctu eknihy, ale kdyby jednou dosel proud, moje nej kupuju jako tistene knihy:-)

Jeseniky mam moc rada, knihu jsem zacla cist cilene po navsteve expozice carodej.procesu v Jeseniku - doporuciji navstevu! Mista, ktera jsou v knize jsem navstivila, a nektere se chystam.

Je to temna cast nasi historie, ktera se nechutne opakuje. Za komunistu v sssr soused udal souseda, pri muceni se musel priznat,byl popraveny... V carodejn.procesech byla na jednom jesenickem namesti postvena pec pro 25osob...a co Hitler?....

26.03.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Zajímává zápletka - vražda koně i další případy v ponuré a strašidelné atmosféře, které přidává ústav... Četlo se mi to od začáztku dobře, neměla jsem problém, jak tu někteří píší, s pomalým rozjezdem, naopak mě to vtáhlo! Dějových zvratů je tam až až, napínavé to bylo také. Ještě lépší to musí být, číst to v zimě;-) Určitě si přečtu další knihy ze série.

24.10.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

jednička je určitě nejlepší, ale i tady jsem se nasmála a Aristokratku prostě nekriticky zbožnuju:-)

24.10.2016 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodne zajiamva a zvlastni kniha (takovy typ knih moc nectu...). Pribeh je pusobivi i presto-prave proto, ze obsahuje spoustu otazniku, ale zaroven tolik lasky k prirode (bylinky pestuju, pokazde kdyz jdu ven neco trhnam, nosim vetvicky, kaminky, miluju prirodu v tech detailech) a ukazuje navod jak s ni zit. Dalsi poslani knihy je - nekoukejme na predsudky ostatnich ale na to, co se nam libi!

01.06.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Cekala jsem od knih hodne a to se mi nesplnilo. Ze zacatku jsem se hodne ztracela v rozdilnych datech a 3 denikovych zaznamech(na konci jsem ty tri pohledy hodnotila jako skoro jedine plus). Namet=zajimavy (jezdime sami kolem neceho a rikame si kdo a jak tam zije?). Moralne mi postavy nesedli, alkohol, porad jen "chlastam", nasavam(5x), strizlivym, piju, zahybam... Dektivni zapletka = cele odhalitelne(a to ja u moc knizek nezvladam). Denik= nektere veci by o sobe nikdo nenapsal, mozna chybny preklad("lebkou jsem triskla do omitky"). Konec=horor(krev, bourka, drama) a zaroven jsem dostala zachvat smichu(dal si pivo a povida "klid, jen jsem ji malicko klepl"). No Posledni plus=kniha muze otevrit nekomu oci, kam muze zajit a) alkohol, b) dom.nasili a manipulace.

13.04.2016 2 z 5