Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Skvělá, napínavá a dobrodružná kniha. Od autorky u mě vede Nezvěstná, ale tato kniha je v těsném závěsu. V knize převažuje napětí, které je místy doplňováno romantikou a postupným vyvíjením milostného vztahu.

08.04.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Byla jsem na vážkách, jestli čtyři nebo pět hvězdiček, z příběhu úžasně dýchá severská atmosféra a hygge a ačkoliv jsem v Kodani byla v předchozích dvou letech dvakrát, ráda bych se tam podívala znovu a dívala se teď na to jinýma očima, ráda bych více zažila tu atmosféru, než památky. Měla jsem ale pocit, že se toho autorka snaží do knihy nacpat až příliš, tu kus romantiky, faktografie a turistiky, kavárny, práce, vztahů mezi lidmi atd. Za mě by v této knížce méně motivů bylo více a delší čas strávený v Kodani by neuškodil. Jsem zvědavá na další díly.

09.01.2020 4 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Krásný romantický a také občas komický příběh, který mi místy připomínal Bridget Jones, některé trapasy a situace k ní opravdu neměly daleko. Příběh se ale četl skoro sám a odehrával se v kouzelném prostředí, rozhodně si přečtu i další díly.

09.11.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Po přečtení této knihy uznávám, že knižní výzva vám ukáže nové a moc zajímavé knihy, které byste si jinak nepřečetli. Pod pojmem cestopis jsem čekala něco jako napravo jsem viděl... Nalevo byl... Oproti tomu to je kniha plná vtipu, skvělých a neobyčejných zážitků a postřehů. Už při čtení vyprávění, jak začal mít autor rád cestování jsem se smála. V plánu mám další dvě knihy a určitě navštívím jednu z projekcí. Opravdu mohu doporučit.

11.07.2019 5 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Skvělá oddechovka, kterou jsem četla s úsměvem na tváři. O vtipné scény nebyla nouze a po náročném dní jsem si skvěle odpočinula.

11.05.2019 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Skvělá knížka, u které jsem se ze srdce zasmála, i když jsem období, ve kterém se příběh odehrává, nezažila. Byla to první kniha od autora a určitě si ráda přečtu další.

07.03.2019 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Byla to první kniha od této autorky, kterou jsem četla a určitě ne poslední. Musela jsem číst pořád. Ve škole, doma, všude kde to jenom šlo. Ráno, dopoledne, odpoledne, večer a prostě jsem nemohla přestat. Děj vtáhne hned v první kapitole a čtenáře udrží v napětí a v mylných představách až téměř do úplného konce, kdy se naskytne překvapivé objasnění všeho.

28.06.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika plná lásky, nenávisti, přátelství, ale i nepřátelství... Knížka mě ničím nepřekvapila, ale ač jsem samozřejmě věděla, jak dopadne, někde v hloubi duše jsem doufala, že to dopadne jinak, ale bohužel... :D Jako povinná četba super, ale je dobrá i pro milovníky klasických a romantických děl, a dokonce přečtená během odpoledne.

21.06.2016 5 z 5

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Poté, co jsem si asi v osmi letech přečetla první díl, kupovala jsem si všechny, co vyšly jako další. Asi každý, kdo tuto knížku četl si někdy představoval nebo přál, že je na jejich místě. Možná díky této sérii jsem si čtení zamilovala a nebyla to pro mě povinnost, ale příjemná zábava. Vím, že spousta mých vrstevníků čtení nesnášelo a já je vždy nechápala. Opravdu všem vřele doporučuji.

21.10.2015 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

U spousty knížek na pokračování mám pocit, že to je tak trochu nastavovaná kaše, ale musím říci, že u této knížky to tak rozhodně nebylo. Nebýt tohoto dílu, tak se toho spoustu ani nedozvíme, protože toho tu bylo docela dost vysvětleného. Ten konec mě naprosto vtáhl do děje a knížku jsem dočetla jedním dechem, ten nečekaný zvrat na konci byl opravdu úžasný. Celá tato série je opravdu úžasná a každému naprosto jednoznačně doporučuji přečíst a to i v případě, že sci-fi, fantasy nebo knížky o upírech a vlkodlacích moc nemusíte, protože věřte mi, že Twilight a Upíří deníky nejsou nic pro mě...

04.10.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Musím přiznat, že nejprve jsem se podívala na film, a jelikož jsem si ho velice oblíbila, rozhodla jsem se asi před dvěma lety si knížku přečíst. Od této autorky, která se stala mimo jiné mou nejoblíbenější, je to má nejoblíbenější knížka, a i když jsem knížku četla několikrát a několikrát viděla i film, který mohu vřele doporučit, vždy čtu knížku jedním dechem a celá napnutá čekám, jak dopadne.

29.07.2015 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

Milý příběh se skvělými hlavními hrdiny a originální zápletkou. Rozhodně stojí za přečtení.

25.04.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Další krásný příběh od této autorky, ale tentokrát jsem se nemohla zbavit pocitu, že tomu něco chybí, a to i přes to, že se odehrává v mém milovaném Skotsku a opět zde velkou roli hrálo dobré jídlo, které vždy autorka do příběhu tak skvěle zapojí. Možná, že příběh neplynul tak hladce, jako v jiných knihách, těžko říct. I tak ale mohu knížku doporučit, vůbec takto do vánočního období.

27.12.2022 4 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Skvělý závěr trilogie. Sice musím říct, že ačkoliv je problematika žen a jejich práv opravdu vážná a důležitá, Irenu jsem někdy s její paličatostí a neschopností aspoň občas udělat nějaký malý kompromis pro blaho rodiny, nemohla oproti předchozím dílům, kdy mi byla opravdu sympatická, vystát. Celkově mě ale na této sérii nadchlo, že bylo v knihách mnohdy idealizované období konce 19. století podáno realisticky a to včetně nemocí a tragédií, které se nevyhýbaly ani bohatým rodinám.

19.08.2022 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Knížka se četla skoro sama, moc se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti, jednotlivé kapitoly se skvěle doplňovaly a postupně se odkrývaly jednotlivé vrstvy příběhu. Ale jak už se zde několikrát objevilo, část závěrečného rozuzlení mě trochu zarazila a nejsem si jistá, jak se k tomu stavět. Byl to pro knihu přínos, nebo ne?

15.05.2022 4 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Pěkná kniha autorky, i když za mě nepatří mezi ty nejlepší. Zápletka v podobě seznamu požadavků na Dokonalého muže mi ze začátku připadala trochu ujetá, není trochu zvláštní, že se to, co dnes najdeme v každém druhém článku v časopisech pro ženy, nebo na webech pro ženy, řeší ve zprávách a vyvolá to takovou vlnu ohlasů? Ale ve finále se mi příběh moc líbil, nechyběla pořádná porce romantiky, napínavá zápletka, ani překvapivé rozuzlení.

17.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další skvělý romantický útěk, i když po Švýcarsku, do kterého jsem se zamilovala a pro mě je to nejlepší kniha série, mě tento díl zase až tolik nenadchnul. Ale co rozhodně hodnotím je, že tento díl se od ostatních lišil. Hlavní hrdinka opět hledala sama sebe, ale celý průběh byl jiný. Opět úžasné prostředí, dobré jídlo a romantika, ale na pět hvězdiček tomu prostě něco chybělo.

08.04.2022 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Příjemná kniha o vedení hotelu v nelehké předválečné a následně válečné době. Líbí se mi, že autorka přistupuje ke knize realisticky a v knize řeší i problematiku např. homosexuality, která se obvykle v knihách z této doby neřeší. Ukazuje i na měnící se dobu, kdy rodiče ještě lpí na tradicích, na postavení a rodech, oproti tomu děti se už dívají na svět moderněji. Hvězdičku dolů dávám za závěr knihy, který mi připadal trochu přehnaný, ale jinak to byla po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

22.12.2021 4 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

Další hezká kniha Sandry Brown. Část odehrávající v džungli mě opravdu dost bavila, ale druhá část knihy už méně, škoda, že se autorka o prodírání džunglí a závodu s časem nerozepsala ještě o něco více a nevěnovala jí ještě větší část knihy.

21.11.2021 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Rozhodně to nebyla špatná kniha, ale předchozí díl mě opravdu nadchnul a po něm je toto pokračování pro mě trochu zklamáním. Co mi na knize ale vadilo asi nejvíce bylo neustálé opakování "státní zástupce USA, kancelář státního zástupce USA, asistent státního zástupce USA,..." - nevím, nějak nevidím důvod to neustále opakovat, zhruba po prvních padesáti stránkách už mě to naprosto neskutečně iritovalo a jsem přesvědčena, že kdyby autorka vynachala nekonečné opakování těchto velice amerických názvů, kniha by byla poloviční...

01.09.2021 4 z 5