Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Skvělá knížka a oddechovka. Už jsem ji četla dvakrát a určitě ji ještě číst budu.

21.10.2015 5 z 5

Tajemství kocouřího muže Tajemství kocouřího muže Enid Blyton

Série Tajemství se mi nelíbila tolik jako S5 nebo Tajemná místa, ale i tak jsou tyto knížky super a vřele doporučuji.

21.10.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Musím se přiznat, že jsem se nejprve knížek J. Greena trošku bála :D. Ke knížce Hvězdy nám nepřály jsem se dosud neodhodlala, i když jsem o ní slyšela spoustu kladných hodnocení, ale když jsem slyšela, že knížku Papírová města zfilmovali, rozhodla jsem se ji přečíst. Musím přiznat, že mě velice příjemně překvapila. Přišlo mi, že se celou dobu v té knížce něco děje. Na začátku pomsta, uprostřed pátrání a nakonec cesta do New Yorku, která se mi na té knížce líbila nejvíc... A o vtipné pasáže tu také nebylo nouze... Určitě můžu doporučit...

30.07.2015 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Knížka se příjemně četla a příběh mě zaujal. Trocha té duchařiny mi většinou nevadí, ale tentokrát byl na mě ten konec a zvrat nějak moc. Na jednu stranu přehnaný, na druhou stranu to na mě působilo nedotaženě, skoro až uspěchaně.

11.03.2023 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Judith McNaught

Knížka je opravdu hezky napsaná a děj byl opravdu zajímavý a čtivý. Co ale knížce musím trochu vytknout, je fakt, že chvílemi mi už kniha přišla až zbytečně natahovaná a zdlouhavá. Když jsem si při dočítání vzpomněla na začátek knihy, měla jsem pocit, jako by to byl úplně jiný příběh, který jsem četla už opravdu dávno.

19.02.2023 4 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Tato kniha patří mezi slabší knihy od autorky, které jsem četla. Samotná myšlenka byla skvělá, trochu mi připomínala knihu Hora mezi námi, se kterou byla v některých ohledech opravdu až děsivě podobná. Ovšem charaktery jednotlivých postav se za mě opravdu nevydařily, postupně mi na nervy lezli úplně všichni - Rusty, rozmazlená slečinka, která byla v divočině naprosto mimo, věčně náladový a mnohdy i bezdůvodně protivný Cooper, i když mít vedle sebe neschopnou Rusty, člověk se mu nemůže divit, a k známým a příbuzným po návratu se asi ani nemusím vyjadřovat... Škoda také, že autorka tak uspíšila jejich návrat do civilizace, uměla bych si představit další stovky stránek, na kterých by hlavní hrdinové bojovali s živly a nepřízní divočiny, což by nejspíš můj celkový dojem z knihy značně vylepšilo, vůbec pokud by tam byl i nějaký ten vývoj a změna v jejich charakterech.

05.02.2023 4 z 5

Minda na výletě Minda na výletě Ivana Jindřichová

Skvělé příběhy z cest, které rozhodně pobaví. U některých zůstává rozum stát, jak se to vůbec může přihodit a člověk snadno zavzpomíná i na vlastní cestování a může si říct, že v tom vlastně není sám. Rozhodně doporučuji přečíst.

28.12.2022 5 z 5

Na začátku čtení jsem byla trochu skeptická, nějak mi neseděl styl psaní, ale během pár stránek se knížka změnila v závislost. Nemohla jsem přestat číst a díky spoustě různých trailů byla knížka různorodější než ta předchozí a tím se mi líbila i mnohem více. Ano, v některých ohledech autorku třeba úplně nepochopím, nebo úplně nesouhlasím, ale i tak nelze, než ji obdivovat. Někdo může říct, že si pořád jen stěžuje, ale zkoušeli jste někdo vícedenní přechod hor? Ono to opravdu není jen růžové a já jsem ráda, že je knížka napsaná střízlivě a realisticky a že nejsem jediná, kdo má s těžkým batohem na zádech pocit, že umře :D Tento druhý díl byl opravdu hodně inspirativní a těším se na další knížky, které autorka napíše.

16.09.2022 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Příjemný příběh s přátelského prostředí malé vesničky na pobřeží Bretaně se spoustou nedorozumění, přátelství i kapkou lásky. Kniha je moc hezky napsaná a četla se skoro sama, ale na pět hvězdiček tomu něco chybělo.

07.08.2022 4 z 5

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Zajímavý a čtivý příběh, ale určitě nepatří mezi ty nejlepší knihy autorky. Bohatá rodina, dědictví, láska a nenávist a to vše doplněné napětím a vraždou, tak by se dal příběh popsat.

30.07.2022 4 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Příjemné čtení s dobrou zápletkou, ve kterém o napětí a romantiku nebylo nouze. Ze začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ovšem s blížícím se koncem moje koncentrace opadala. Začalo to být čím dál tím víc překombinované a ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka začala motat do něčeho, čemu vůbec nerozuměla, a akorát všem přidělávala práci, mi to přišlo už opravdu příliš. Ale díky prvním dvěma třetinám dávám 4 *. Určitě si od autora ráda ještě něco přečtu.

15.06.2022 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Skvělý příběh. Nejprve jsem viděla film a až potom jsem se pustila do knížky, ale ta je podle mě mnohem lepší, i když pravda je, že zrovna v tomto případě se kniha i film dějově hodně podobají. Až doposud jsem autorovy knihy moc nevyhledávala kvůli tragickým koncům příběhů, které jsou pro jeho knihy typické, ale myslím, že mě tato kniha přesvědčila, abych se pustila i do dalších.

02.05.2022 5 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Krásný příběh plný lásky a napětí s krásného prostředí irské vesničky s hradem na útesech a spoustou zvědavých sousedů. Jednotlivé dějové linie do sebe krásně zapadaly a já jsem se těšila, co mě čeká na další stránce. Třetí kniha, co jsem od autorky četla a myslím, že ji mám čím dál tím radši.

31.03.2022 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Na pokračování prvního úspěšného dílu jsem se moc těšila, ale bohužel musím říct, že mě trošku zklamal. Jak už zde bylo napsáno, ta hádka mezi Lovisou a Axelem byla opravdu zvláštní a já věřím, že šlo využít i něčeho rozumnějšího. Stále se mi na této sérii líbí, že je z reálného života, kde nám život prostě občas háže pod nohy klacky, ale zase na druhou stranu se vše kolem nemoci točilo možná až příliš. Chápu, že když člověka něco takového potká, je to opravdu neskutečně těžké, ale přeci jen toho na mě bylo občas až moc. Nehledě na to, že celkově ta "zápletka" - dějová linka byla bohužel v tomto díle mnohem méně poutavá. Stále je to ale Halleholm se svými skvělými obyvateli, pekárna stále voní skořicí a já se tam zase někdy ráda vrátím.

14.03.2022 4 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Hezká kniha, ale z nějakého důvodu jsem měla problémy se začíst a neustále se mi motala jména. Příběh byl ale i tak napínavý, promyšlený a i romantický.

26.09.2021 4 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Spousta slunce, úsměvů a samozřejmě ginu. Tři kamarádky, tři osobnosti a tři příběhy plné lásky. Moc hezký příběh.

16.11.2020 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Na tuhle knížku jsem už asi moc stará, příběh nebyl špatný, ale hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy a přišlo mi, že neví, co chce.

16.11.2020 3 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Určitě bych knihu neodsoudila, jako jsem četla v ostatních komentářích, ale pravda je, že místy to bylo přitažené za vlasy a v závěrečném rozuzlení tomu něco chybělo. Úplně jsem nedocenila proč se v závěru stalo, co se stalo.

12.08.2019 3 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Druhá kniha od autorky, co jsem přečetla a myslím, že už začínám chápat autorčin typický styl, což ovšem vůbec nevadí. Tento příběh mě opravdu pohltil, najednou mám pocit, že na náboženství a víru koukám úplně jinak, tak nějak lidštěji, ale zároveň s větší úctou. Myšlenka byla skvělá a vůbec mi to nepřišlo zdlouhavé, jako se objevilo v jiných komentářích,ale málo to pro mě až příliš tragické vyvrcholení. Ještě si tedy nechávám jednu hvězdičku rezervu na další knihy autorky, které mám v plánu číst.

21.07.2019 4 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Knihy od Austenové miluju, ale v tomto případě jsem se nějak nemohla dostat do děje a když už se mi to povedlo, byl konec. Je také dost zvláštní ukončit knihu uprostřed ničeho, i když je to první díl. Většinou na koncích každé knížky série bývá alespoň částečné rozuzlení, ale vzhledem k tomu, že je se mi příběh nakonec zalíbil a v pondělí budu shánět druhý díl, hodnotím kladně i přes mé výhrady.

29.03.2019 4 z 5