lucin_a lucin_a komentáře u knih

Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Gabor Maté

Čtivě a lehkým způsobem nás autor seznamuje s problematikou poruchy pozornosti u dětí i dospělých.

17.03.2024 5 z 5

Férová práce Férová práce Kim Scott

Na mě moc americké. Do našeho českého prostředí těžko představitelné úvahy. Lidé, kteří by se měli zamyslet nad svým pracovním chováním stejně knihu do ruky nevezmou.

16.12.2023 3 z 5

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Každý si může najít alespoň pár zajímavých bodů, co vylepšit nebo jakým směrem se vydat v oblasti módy. Zjistíte, jaké oděvy si do svého šatníku podle svého vybraného typu kupovat.

10.11.2023 4 z 5

Kouzlo intuice Kouzlo intuice Louise L. Hay

Četba ve vás probouzí víru. Moc se mi líbila barevnost stránek, velmi pestré.

27.10.2023 5 z 5

Devět vln stvoření: Kvantová fyzika, holografická evoluce a osud lidstva Devět vln stvoření: Kvantová fyzika, holografická evoluce a osud lidstva Carl Johan Calleman

(SPOILER) Vysvětlení existence devíti vln dává autor do kontextu historie i současnosti. Od 9. března 2011 poprvé zakoušíme spuštění všech devět vln na naše životy.
Líbí se mi i výhled do budoucnosti, která pro Západní svět nevypadá pro několik delších let pozitivně.

26.06.2023 5 z 5

Klíč k životu Klíč k životu Jack Canfield

Příjemná a čtivá kniha plná citátů.

28.05.2023 5 z 5

Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Margareta Křížová

Krátká, ale trefná kniha pro začínající podnikatele plná rad a tipů z podnikání.

26.05.2023 4 z 5

Klíč zvaný synchronicita Klíč zvaný synchronicita David Wilcock

Chápat svět v souvislostech je jako stavět puzzle o 1000 dílků. Tato kniha dílek k poznání světa přidává.
Kde končí realita a začíná výmysl? Tenká hranice, ale každý si k sobě může připustit jen ty informace, které mu napomáhají k většímu poznání.

14.05.2023 5 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Velmi přínosné informace dosazené do globálního pohledu na finance skrze životní situace. Proto velice doporučuji!

14.05.2023 5 z 5

Kniha, která vám nahradí mentora Kniha, která vám nahradí mentora Lukáš Martinek

Kniha vám NEnahradí mentora. Podle názvu knihy, člověk očekává osobnostně rozvojovou knihu, ale není tomu tak. Kniha je především o tématu dropshippingu - vydělávání peněz touto cestou.

08.04.2023 3 z 5

Nadčasový produkt: Jak vytvořit a propagovat dílo trvalé hodnoty Nadčasový produkt: Jak vytvořit a propagovat dílo trvalé hodnoty Ryan Holiday

Líbil se mi nadhled problematiky u uvádění nového produktu na trh a související práce marketingu. Nečekejte přesné návody na různé sociální platformy, Ryan se snaží vystihnout principy, které fungují napříč jimi.

03.04.2023 5 z 5

Čísla života Čísla života Dan Millman

Je to cteni na delsi dobu, objevovani souvislosti v textu i po nejake urcite dobe a porovnani s minulosti.
Pro ty, kteri radi zkoumaji svuj zivot, zde za vypomoci zivotnich osudovych cisel.

01.02.2023 5 z 5

Jak změnit sny ve skutečnost Jak změnit sny ve skutečnost D. Conway Stone

Miluji tyto “ztracene” poklady v knihovnach prarodicu.

27.12.2022 5 z 5

Úspěšná řeč těla Úspěšná řeč těla Monika Matschnig

Zajimavy podnet z knihy k zamysleni:
Zeny pusobi nepratelsky vice nez muzi pokud se neusmivaji. Od zen je spolecensky vyzadovano, aby se vice usmivaly.
Takze zeny, pokud se v praci malo usmivate, pusobite spise nepratelsky na sve okoli - coz muze branit i kariernimu postupu.

22.12.2022 4 z 5

Buď svou značkou Buď svou značkou Kateřina Toholová

I když je kniha vcelku krátká, obsahově je přínosná.
“Váš brand je… váš pozitivní obraz v hlavách ostatních” a o tom je tato kniha.

18.12.2022 5 z 5

Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Shannon Lee

Aplikovatelné rady do běžného života. Buď vodou, ne kamenem či dubem. Buď flexibilní, ne strnulý či zatvrzelý.

16.10.2022 5 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Docela je pro me prekvapenim, ze v knize nebyla zminka o crypto aktivech, Bitcoin jako slovo bylo pouzito 1x v cele knize, vydani z roku 2022! Podle me si ctenari zasluhuji o tomto modernim spekulativnim aktivu vedet.

02.10.2022 3 z 5

Klín Klín Scott Carney

Zajímavý pohled na překonávání svých limitů, jak fyzických, tak psychických.
Kolik z nás co knihu přečtou jsou nakonec ochotni některé techniky z knihy vyzkoušet?
Očekávání byla vyšší, autor by mohl více motivovat k akci, pokud se jedná o osobní rozvoj, ale chápu, že “akce” o kterých píše lze těžko v našich podmínkách dosáhnout (speciální rituály, drogový výlet do Peru, vodní ponory, …)

02.09.2022 4 z 5

Pozitivní přístup Pozitivní přístup John C. Maxwell

Autor je velmi pobožný člověk, takže i kniha se nese v tomto duchu (verše z Bible). Avšak právě díky tomu nám kniha pomůže uvědomit si, jak je víra v životě důležitá.

19.08.2022 5 z 5

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino