lucin_a lucin_a komentáře u knih

Čínská medicína v kostce Čínská medicína v kostce Misha Ruth Cohen

Čtenář (laik) bude stejně zmatený (informovaný) jak s přečtenou, tak i s nepřečtenou knihou.

07.08.2023 3 z 5

Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Louise L. Hay

Všechny problémy, které máme můžeme rozdělit do 4 oblastí. Problémy v lásce, zdraví, úspěchu a sebevyjádření. Jak říká kniha, máme 4 oříšky k rozlousknutí. Všechny oblasti se ovlivňují. Pokud začneme mít vyšší sebehodnotu, promítne se to do našich vztahů i do naší práce.
Kniha je vcelku krátká, ideální na odpočinkové čtení.

26.02.2023 5 z 5

Tajemství okamžitého léčení Tajemství okamžitého léčení Frank J. Kinslow

Hlavní námět knihy vidím v možnosti naučit nás čtenáře samoléčbě. Kniha obsahuje praktická a jednoduchá cvičení. Pozitivní účinky praktikovaných cvičení nemohu potvrdit ani vyvrátit.

08.01.2023 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tato krátká knižní zápletka na mě působila víceméně negativně.

02.01.2023 4 z 5

Vaše nová realita Vaše nová realita Eva Paclíková

Líbí se mi uplně jiný pohled na realitu (divadelní scénu). Kniha obsahuje spousty informací k přemýšlení a tipy jak změnit pohled na naší realitu.
Jedinou pozitivní výtku mám k tomu, že autorka by mohla více psát v pozitivním smyslu, hodně vět je psáno právě v negativním slovosledu, což čtenářům nemusí pomáhat k dosažení pozitivního vlivu z knihy.

17.10.2022 4 z 5

Ještě to promysli Ještě to promysli Adam Grant

Zajímavý vědecký pohled na to, proč je správné měnit názory. Kdo dokáže měnit názory je mnohem progresivnější v pracovním i osobním životě.

17.07.2022 5 z 5

Tvořivost Tvořivost Osho

V této knize mě nejvíce zaujalo, jak vnímá moderní umění a slavné malby od Piccassa či Michelangela. Téměř veškeré umění na světě jsou "zvratky", které by bylo lepší spálit, protože v nás vyvolávají neklid a zlé sny. Umění, které je hodno naší pozornosti je poskromnu.

08.07.2022 5 z 5

Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli) Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli) Scott Barry Kaufman

Kvalitní & inspirativní čtení.

07.02.2022 4 z 5

Neučebnice ekonomie Neučebnice ekonomie Lenka Farkačová

Vhodné pro čtenáře, kteří na střední či vysoké škole neměli předmět ekonomie či z ní propadli.
Pro mě to bylo hobby čtení, oddych a zopakování ekonomických lekcí.

23.01.2022 4 z 5

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Celkem tenká kniha, ale štědrá na moudra a jasné vysvětlení, jak funguje zákon rezonance.

20.02.2021 5 z 5

Ego je váš nepřítel Ego je váš nepřítel Ryan Holiday

Kniha mě velice mile překvapila. Není stejná jako ostatní motivační knihy, i když tak vypadá. Bez doporučení by mě neoslovila. Nyní mohu s klidem říci: ,,Zařaďte knihu do povinné četby!''

13.01.2021 5 z 5

Že jsou nám vlci podobnější než šimpanzi bych netušila. Kniha nenásilným způsobem ukazuje podobnost vlků a lidí. My lidé se máme od vlků ještě hodně co učit.

31.12.2020 5 z 5

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

Kniha předčila ma očekávání. Výborně se četla, měla zajímavý, naučný a napínavý děj. Jeden z poznatků, který jsem si z knihy odnesla, je: Dát si pozor na investování do technologických firem :)

29.03.2020 5 z 5

Pryč s cukrem! Pryč s cukrem! Tori Haschka

Vše super, ALE název "Pryč s cukrem" asi není myšlené doslova, v receptech na dezerty se cukr přidává.

24.07.2017 3 z 5

Zdravě bez hladovění Zdravě bez hladovění Joe Colella

Doporučuji všem, co chtějí se svým zdravím opravdu něco udělat. Veliké mínus dávám autorovy za to, že uvádí ingredience k jídlům "hrníčkovou metodou". Nevhodné použití i k odměření zeleniny apod. Např. 1/2 hrníčku špenátu, 1/4 hrníčku jahod. Suroviny jsem si musela přepočítat podle uvedených kJ hodnot na gramy.

10.07.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dojemný příběh, ale "něco" podstatného, co by zasadilo korunku do děje, mi chybělo. Z určitého pohledu mi nějaké věci přišly hodně nereálné a psané stylem určený pro hollywoodský trhák.

09.06.2014 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Velmi zábavná a milá četba. Doporučuji také vidět divadelní ztvárnění této komedie.

02.10.2013 4 z 5

Umění žít Umění žít Tomio Okamura

Vtipně ilustrovaná kniha. Názory p. Okamury na různou problematiku jsou celkem výstižné.

14.09.2013 4 z 5

Tou horou jste vy: Cesta od sebesabotáže k dokonalému sebepoznání Tou horou jste vy: Cesta od sebesabotáže k dokonalému sebepoznání Brianna Wiest

Kniha je jiná než ostatní seberozvoj.knihy. Je spíše psychologická a snaží se odkrývat vnitřní nastavení člověka. Kniha jde pod povrch nás samotných.

11.04.2024 5 z 5

Budoucnost (ne)práce Budoucnost (ne)práce Filip Dřímalka

Motivační a směrující. Ale každý si musí najít svoje “Jak zautomatizovat a “Co sám.

11.04.2024 4 z 5