Lucik87 Lucik87 komentáře u knih

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od tohoto úžasného spisovatele četla.

26.03.2017 3 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Nedočteno. Čekala jsem trochu jiný žánr. Ok, místy úsměvné. Ale pak těch nešťastných náhod bylo nějak moc, ale jak již někdo zmínil...ten hlavní hrdina...to byl fakt debil. Nechápu, z jakého důvodu je knížka tak obsáhlá.

12.03.2017 2 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Při líčení osudů lidí z Willardu mi běhal mráz po zádech. Tolik jsem hlavní hrdince fandila, aby se vše v dobré obrátilo...velmi poutavé a mrazivé.

08.02.2017 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Stacey Lannert

Tady se hodí nejvyšší hodnocení. A to díky jednomu důležitému faktu - tohle se opravdu stalo. Autorka nás zasvěcuje do všech detailů jedné rodiny, od úplných počátků. Najednou se celkem pohodový život změní v noční můru a od té chvíle to jede. Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči. Hlavní představitelka Stacey si myslí, jak je slabý člověk, hodný opovržení. Protože do takové role byla postavena od útlého dětstv a jinak se na sebe neumí dívatí. Ale já si myslím, že je to neobyčejně silný a odvážný člověk.Konec už mě tolik neupoutal, protože fakta a život ve věznici už mě tolik nebrala.

18.01.2017 5 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Zbytečně rozvleklé, nudné. Pět stránek o ničem, co vůbec nesouvisí s dějem. V půlce jsem stále čekalá, jestli příběh nabere spád a bude v něm trochu života, ale nestalo se tak.

17.01.2017 2 z 5

Pošli to dál Pošli to dál Catherine Ryan Hyde

Co takhle změnit svět? O jednom obyčejném klukovi, který má splnit jeden zdánlivě obyčejný úkol. Kniha je o tématech, pocitech a vlastnostech, které pomalu, ale jistě v našem zrychleném světě mizí. Každý se honí za svým cílem, neohlíží se na druhé nebo je zištný, sobecký a pomáhá jen ve svůj prospěch. Ale co takhle pomáhat a nic za to nechtít. Mít jenom dobrý pocit z toho, že se někdo Vaším přičiněním má líp. A jeden malý kluk tohle všechno chtěl dokázat a svět změnit. Kniha mě neobyčejně dojala, to ale ovšem není ta překvapiné. Protože už jenom filmové zpracování chytne za srdce. Dlouho se mi nestalo, abych při dočítání pár posledních stránek brečela jak želva.

14.01.2017 5 z 5

Bez dětí neodejdu Bez dětí neodejdu Berit Kessler

Já nevím. Stokrát omílané téma. Nějak jsem se do děje nedokázala vcítit, ani jsem nějak nepocítila lítost, kterou bych asi cítit měla. Samozřejmě osud je to hrozný, ale všechny moc dobře víme, jak to v oněch končinách chodí. Bez dcerky neodejdu mnohem lepší.

01.12.2016 3 z 5

Odejdi, nebo zemřeš Odejdi, nebo zemřeš Wendy Darlenová (p)

Stopy Hrůzy...to jsem mohla, asi tak ve 14ti :)

26.11.2016 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato kniha patří mezi nejlepší svého oboru. Toto je o realitě, toto mě donutí zapřemýšlet, toto je o skutečných událostech...

10.11.2014 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Knížku jsem zhltla za jeden večer. Hned jsem si pustila i film, který mě velice zklamal. Nemá zdaleka tak velký náboj jako kniha. Dotýkala se mě určitě více.

10.11.2014 4 z 5

Memento Memento Radek John

s touto tématikou se najdou určitě lepší a věrohodnější knihy (My děti ze stanice Zoo, Matka Davida. S...) Pochybuji, že feťáci nazývají drogy "věcmi"....

10.11.2014 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Koncem jsem se jaksi nemohla prokousnout.

24.09.2018 4 z 5

Pátý svědek Pátý svědek Michael Connelly

Na mě moc odborné terminologie z oblasti, která mě moc nebaví. Věřím, že kniha je dobře propracovaná, ale nejsem cílová skupina asi.

20.11.2017 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Moc příjemné, oddychové čtení. Knížka mi splnila vše, co jsem od ní očekávala.

06.11.2017 4 z 5

Zápisky o skandálu Zápisky o skandálu Zoë Heller

Zvláštní konec. Ač se třeba na první pohled nezdá, řekla bych, že charaktery hlavních postav a jejich vzájemné vztahy jsou dobře propracovány. Taková psychologická hra charakterů. Hra na kočku a myš.

26.10.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nenadchne,ani neurazí.

19.08.2017 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoultová opět nezklamala. Moc smutný příběh. Pořád jsem tajně doufala, že bude mít šťastný konec. Že i přesto, že Luke Warren tolik zanedbával svou rodinu, bude mít možnost jednou všechno napravit. Nestalo se tak. Soudní líčení má Jodi, jako vždy, dokonale propracované.

11.06.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Originální námět, čtivé.

08.05.2017 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Originální zápletka, v dějových liniích jsem se občas ztrácela. Nějak nadprůměrně mě to ale neoslovilo...

02.05.2017 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Kinga mám ráda, ale tohle mě moc neoslovilo a spíš zklamalo. Je to čtivé, to ano. Ale téma samo o sobě mě moc nenadchlo.

07.04.2017 3 z 5