Lucik87 Lucik87 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná, pro mě až magická, kniha. Je neuvěřitelné, že my lidé, se stále nedokážeme z hrůzné historie ponaučit. Nejsme schopni si vzít příklad z toho, kolik trápení si sobě navzájem dokážeme napáchat. Stále a pořád dokola jsme vedeni nějakou ideou, snem ovládat svět, a to není dobře.
Příběh dokresluje podmanivě nastíněná Francie. Měla jsem pocit, že vůni oceánu snad dokážu cítit, že se můžu dotýkat domů a procházet se uličkami v Saint-Malo, ruku v ruce s hlavní hrdinkou, která měla krásnou, čístou duši.
Kniha mě naprosto pohltila, přečteno za jediný den....

04.06.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Za tuhle knihu jsem moc vděčná. Protože mi odkryla historická fakta pro mě dříve neznámá. O státech jako Litva, Lotyšsko nebo Estonsko a o tom, co se v oněch osudných letech dělo, se moc nemluví. A přitom se v těchto pobaltských státech děly stejné hrůzy jako u nás, nebo kdekoliv v Evropě za II.sv.války. Mír pro všechny, svět je nepoučitelný a lidi v něm ještě méně.

02.11.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nejnádhernější kniha, jakou jsem za poslední dobu četla! Tak moc jsem si přála, aby všichni, jejichž příběhy jsem četla, přežili. Minulost je strašně smutná a ještě smutnější je fakt, že se z chyb minulosti neponaučíme ani teď, ani v budoucnosti.

03.09.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jsem ráda, že se najde alespoň někdo, kdo tomuto nepochopitelnému boomu nepodlehl. Mnozí mi mluví z duše. Nepochopím, jak tato kniha, která je naprosto slovně i větami neobohacená, může být takto proslavená. Ano, nápad dobrý, mohl se i bravurně a nezapomenutelně zpracovat, ale dle mého názoru brak....odpad. Přirovnala bych to ke stejnému davovému šílenství jako bylo u Stmívání. A jak již bylo řečeno, takových výjimečných spisovatelů by si zasloužilo slávu za svůj um..ale toto...palec dolů...

19.02.2015 1 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Tak tohle byla vážně zbytečnost. V nejlepším se má přestat. A tím mám na mysli, že Nocte a dost. Začátek vypadal slibně, pochmurná atmosféra, originální zápletka se dala čekat. Jenomže stránku po stránce jsem začala zjišťovat, že Calla jako bludná duše bloudí dobrých 150 stránek bezcílně po domě. Pořád se na něco ptá, nikdo jí neodpovídá nebo nechce odpovědět - a to mě začalo docela vytáčet. Ve finále je konec utknut tak, že netuším, co tím básník chtěl říci. Tohle bylo fakt zbytečný.

07.12.2017 2 z 5

Mám pocit, že ta kniha opravdu není dobře napsaná. Působí to tak na mě. Četba byla od první strany jednou dlouhou větou, která skončila poslední stránkou. Takový slitek 250ti stran. Někdy se autorka zasekla na nějaké nepodstatné věci, odbočila od tématu a zase mě čekal slitek líčení něčeho, co vůbec prakticky nesouviselo s tématem. Prostě skákání od jednoho bodu k druhému. Pak se vrátila zase zpět tam, kde skončila a jelo se dál. Za mě takhle opravdu ne. Přitom potenciál knihy, samozřejmě, je dobrý a dá se z něj vykřesat daleko víc.

Druhá věc je Christiane. Jak jsem již četla více názorů níže, musím se s nimi ztotožnit. Christiane na mě nepůsobí dobře. Chvástání, chvástání a chvástání. Ač to tak nevypadá, také mám dojem, že je na svou slávu pyšná. Je plno jiných narkomanů, kteří by si zasloužili daleko více pozornosti než tato žena.

04.11.2017 2 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Zatím nejkrásnější knížka, kterou jsem od Sparkse četla. Na poslední stránce už jsem nedokázala udržet dojetí.
Strašně mě bavilo Irovo zpětné ohlížení za svým životem, jeho dialogy s Ruth. Moc krásné a výjimečné.

18.03.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tak krásně napsané! Žádný laciný román, na který narazíte na každém rohu! Tohle bylo o krásné lásce, s ladností a citem popsané city a emoce hlavních hrdinů. Oba jsem si hned zamilovala, navíc děj byl tak propracovaný, že i přes různé časové úseky, vše do sebe lehce zapadalo. S touto autorkou nekončím.

04.02.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Tak to byl neuvěřitelný příběh. O holocaustu byla napsána stovka příběhů. Ale tenhle je jiný. Je napsán z pohledu malého chlapce. Ta dětská naivita a nevědomost, je do očí bijící kontrast s dobou, v níž se nešťastně narodili. Chvilkama mi bylo do pláče z toho, jak jednoduchý, nevinný a neposkrvněný dětský svět je. Takové hodnoty, jako měly ty děti, ty jsou důležité. Ne ty, které si my, dospělí, během života uměle vytvoříme. Konec mě naprosto dostal.

26.11.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Nelogicky jsem začínala od Kruhu. Takže jsem částečně věděla, do čeho s Mrazem jdu. Mé závěrečné pocity? Opět - famózní. Propracovanost příběhu je fakt vymyšlená do posledního detailu. Dějem nás provází různé vsuvky, osoby a vedlejší životní osudy, které jsou sice doplňující, ale dokonale okořeňují příběh, aby nezaváněl všedností a neoriginalitou. A věřím, že ty vedlejší nitky, budou mít konečné rozuzlení v posledním díle. TOP autor.

08.07.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

K Minierovi mě přivedl Zkurvenej příběh. Hm, říkám si, zkusím od něj něco jinýho. A teď je to jasný, Servaze miluju. Bože, jak já ho miluju. Bohužel, trilogii jsem načala nešťastně a paradoxně odprostředka, ale to je šumák. Na další dvě knihy se těším jak malý děcko.

14.05.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Závěr byl super.Bohužel, musím konstatovat, že ani jedna postava mi nebyla sympatická, ani zbla. Nevím, zda to byl autorky úmysl.
Příběh ve mně nedokázal vzbudit ani krapet soucitu. Caroline mi lezla na nervy, dceři Mitchelle bych dala políček hned mezi dveřmi. Ty jejich dialogy mě uplně vytáčely.
Takže k postavám jsem si cestu opravdu nenašla. Námět knihy i celý počin mi přijde dost identický s dnes již velmi protěžovaným thrillerem Manželé odvedle a který se mi líbil nesčetněkrát víc.

21.04.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Strhující, omračující, ledové,nepředvítatelné...prostě plné naprosto neočekávatelných zvratů. Jak jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Tohle mělo grády. V jednu chvíli mi to do sebe začne zapadat a říkám si: už to mám, už jsem tomu přišla na kloub! A ono ejhle, na povrch vyplynou zase nové skutečnosti, které jsem vůbec nečekala. Tohle je pro mě nejlepší thriller, jaký jsem za poslední dobu četla.

02.04.2017 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Krásný a citlivý příběh. O jednom klukovi, který to nemá jednoduché. I když si zdánlivě třeba řekneme, že zas tak nic strašného se mu neděje. Jenže dospívání je někdy hrozně komplikované a křehké období. A i když se tváříme, že je nám všechno jedno, mámu a tátu prostě hrozně potřebujeme. I jen proto, aby ti jeden z nich občas seknul pohlavek - nebo si prostě jeden z nich s tebou dal ty blbý lívance. Každý rodič by si alespoň kousek této knížky měl přečíst, aby věděl, JAK SE TO NEDĚLÁ. Osamělost a nechuť žít je hrozná věc.

11.03.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Na tuhle knížku jsem se nedočkavě vrhla. Protože recenze mě hnaly. Recenze taky má očekávání nahnaly hodně vysoko. V podstatě skvělý, kriminální příběh, kterému není co vytknout. Tým vyšetřovatelů se ukazuje jako velmi profesionální. Jak již bylo zmíněno, kapitoly o pastorovi a Lucasovi mě také moc nebavily. Odhalení, kdo je vrahem, mě ale překvapilo. A to je dobře. Dvojka Mia a Munch jsou skvěle sehraní.

23.02.2017 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Nádherně poutavý příběh! Jsem očarována stylem a lehkostí, s jakou Nicholas Sparks knížku napsal. Někdy mě až zaráželo, že takový příbeh - myslím tím ty pocity a potřeby ženy, dokáže mužská ruka, tak bravurně a věrohodně popsat. Celý příběh je tak nějak plný něhy a výjimečně napsán. Něco mi říkalo, že je to shledání dvou osob tak výjimečně, že to nemůže trvat věčně. U konce jsem brečela, protože kdo ví, jaká je ztráta milovaného člověka, toho tato kniha nemůže zanechat chladným.

12.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Strhující a těžce návykové. Rozjezd pomaloučký, trochu utahaný a rozvleklý. Ale najednou děj dostal spád a už jsem se vezla na vlně těžké závislosti, kdy knížku prostě musím dočíst do konce. Děj byl propracovaný a když se pomalu začaly odhalovat skutečnosti, vše do sebe zapadalo na jedničku. Určitě doporučuji!

11.01.2017 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Miluji. Kniha mě chytla za srdce, přečetla jsem jedním dechem..velmi ve mně zanechala.

10.11.2014 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Bylo to srdceryvné. Možná až moc. Konec mi přišel tak nějak rychle useknutý, navíc takovou nenadálou a nepravděpodobnou situací. Určitě krásné, ale na mě asi moc pohádkové.

30.11.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Servaz opět zasahuje. Nechybí napětí, pohled do jeho osoního života, ani originální zápletka. Nedočkavě čekám na další knihu, doufám, že brho nás něčím Minier opět překvapí.

19.08.2017 5 z 5