lucifuk lucifuk komentáře u knih

Patagónia Patagónia Dušan Mitana

Výborný, odľahčený príbeh mladíka prežívajúceho v Bratislave. Kniha sa číta ľahko a príjemne. Jednohubka na uvolnenie.

21.03.2014 5 z 5

Prípad s čiernou skrinkou Prípad s čiernou skrinkou Michael Connelly

Mňam, mňam! Opäť som si raz pochutnal na skvelej detektívke. Harry Bosh e aj napriek veku stále vo forme.

21.03.2014 5 z 5

Pištáčik Pištáčik Dušan Dušek

Kniha môjho detstva. Bláznivá, uletená a detsky krásna.

19.03.2014 5 z 5

Partyzánova dcera Partyzánova dcera Louis De Bernières

Neviem, neviem, asi to nebola najšťastnejšia voľba od tohto spisovateľa. Kniha je taká nemastná, neslaná a aj ten koniec...čo ja viem...
Ale na druhej strane som to dočítal. Takže tak

19.02.2014 3 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Vcelku zaujímavá detektívka, ale v porovnaní s mojim miláčikom Connellym, nemôžem udeliť viac ako tri hviezdy

11.02.2014 3 z 5

Tribúny Tribúny John Grisham

Pokojná kniha, so zaujímavým námetom. Veľmi netypický Grisham, ale čítanie je o to viac pútavé.

31.01.2014 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Je pravda, že nikdykde je lepšia kniha, ale aj tento román má svoje Gaimanovské čaro, a tak nemôžem inak ako za plný počet.

15.01.2014 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Ú-Ž-A-S-N-Á

30.12.2013 5 z 5

Zlaté jablká slnka Zlaté jablká slnka Ray Bradbury (p)

Autor píše až moc kvetnato, skôr sa prikláňajúc k lyrike ako k epike a to mi trocha prekážalo. Niektoré poviedky boli skvelé a pohltili ma, iné sa naopak vliekli a ich zmysel mi vcelku unikal.

16.12.2013 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Úžasná kniha. Nakoniec ako všetky jeho diela. Chcem žiť na farme a mať za ňou rybník. Alebo niečo väčšie...

16.12.2013 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

klasika

10.12.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Po prvých tristo stranách som si hovoril: Nie je to zlé, ale nechápem čo na tom všetci vidia. Dokonca som sa pohrával s myšlienkou, že knihu nedočítam. Našťastie som dočítal a môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že je to jedna z najlepších kníh, aká bola kedy napísaná.

25.11.2013 5 z 5

Zbohom, moja krásna / Žena v jazere Zbohom, moja krásna / Žena v jazere Raymond Chandler

Skvelý Phil Marlowe v asi najznámejšom príbehu. Kniha je skutočný základ, všetkých detektívok.

09.11.2013 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Mňam! Skvelý psycho thriller. Prečítané na jeden záťah. Ale mám dojem že viac ako o smrti a zabíjaní je kniha o priateľstve. A o tom King vie písať.

04.11.2013 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Nebolo to zlé! Ideálne by však bolo, keby mal román o dvesto strán menej. Mne sa najlepšie čítala prvá pasáž, ešte z nášho sveta. Druha polovica mi prišla rozťahaná a všedná.

04.11.2013 3 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Výborná kniha z pera slovenského autora. Príbeh vtiahne a nepustí.

21.10.2013 4 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Kvalitné hororové poviedky, ktoré sa dobre čítajú a poriadne z nich mrazí. Už sa teším na jeho ďalšiu knihu.

18.10.2013 4 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Povinná četba každého King fanúšika

14.10.2013 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Veľmi napínavé čítanie, ktoré aj po rokoch dokáže poriadne zaujať. Jediné čo románu vytýkam je nemastný neslaný záver

08.10.2013 4 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham