lucifess lucifess komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Absolutní top. Sama sobě jsem si knížku - další příběh - dávkovala za odměnu, aby mi to vydrželo dýl a nepřečetla to na jeden zátah. Škoda, že jen 7 příběhů a doufám, že autorka připraví ještě další publikace. Rozhodně všem doporučuji přečíst. Jsem ráda, že žiju kde a jak žiju, i přes lockdown a worst in covid.

19.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Už ani nevím, podle čeho jsem si knihu vybrala, že si přečtu, ale rozhodně nelituji. Bavila jsem se téměř na každé stránce. Ano, nebyl tam žádný hluboký příběh, ani zápletka, ke konci nijak negradovala. Byla jsem vlastně překvapená, že už jsem na poslední stránce. Humor je inteligentní a velice trefný. Vše jsem si podle toho dokázala představit a o to více pobavit. Bomba!

30.05.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Běžně bych si knihu nevybrala - nezaujala mě obálka, ani to není žánr, který bych běžně četla. Na knihu jsem narazila náhodou a zaujalo mě její vysoké hodnocení.
Udělala jsem rozhodně dobře a mohu jen doporučit. Cílevědomost Robyho mě fascinovala celým příběhem.

27.01.2020 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Poutavě napsáno. Moc se mi líbilo zasazení do historického rámu Prahy, události otevření Barrandovských teras a tehdejší doby. Popis života místní lepší společnosti, chudu života a dne-bavilo mě do toho nahlédnout.

29.01.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Další skvělý díl. Tato spisovatelka mě opravdu baví a pro mě platí, že je sázkou na jistotu. Rozhodně doporučuji a určitě dojde i na další díl.

25.12.2022 5 z 5

Bohužel jsem z knihy zklamaná. Očekávala jsem asi příliš. Po přečtení vlastně ani nevím, co bylo cílem autora. Nic si z knihy neodnáším.

19.10.2021 1 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kdysi jsem viděla jako film, musela jsem sáhnout i po knize. Výborné od první do poslední stránky.
Japonská kultura je opravdu naprosto odlišná od té naší a některé věci jsou pro mě nepředstavitelné. Když to zjednoduším, tak lepší gejša je taková lepší prostitutka, která živí celý dům. Dražení panenství, prodávání děvčátek do nevěstinců, příprava na celoživotní starání se o zábavu mužů a být jim kdykoliv jakkoliv k ruce je pro mě mimo chápání i kulturních odlišností.
Tolik pravidel podle kterých se řídí celý život by nebylo asi nic pro mě a jsem ráda, že jsem Evropanka v jednadvacátém století. Spát na dřevíčku pod krkem, abych si neslehla účes. Dlouhé a složité oblékání kimon. Naprosto nepohodlné boty. Make-up mi spíš nahání hrůzu, než že bych v nalíčení viděla něco krásného a ženského. Nemožnost vzdělání. Vnímání ženy jako bytosti...mohla bych pokračovat i dále. Knihu stojí za to číst.

16.09.2021 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Knihu jsem si plánovala přečíst již hodně dlouho, ale pokaždé, když už měla přijít na řadu jsem to zase oddálila. Kniha je velmi silná svým příběhem. Zpracování jako takové už bylo o něco horší. Líbilo se mi ale, že autor vychází z historických skutečností, na které i v průběhu příběhu odkazuje. Jedná se tedy o reálný popis a Herr Direktora ukazuje nejen jako obrovského zachránce, ale vidíme i ostatní jeho vlastnosti a schopnosti nedokonalého člověka. Kniha z Oskara Schindlera nedělá boha na piedestalu, ale zmiňuje i jeho stinné stránky - alkohol, ženy, luxus a přepych za každé situace, po válce neschopnost koncepčně něco dotáhnout, netrpělivost...

15.11.2019 4 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

V dětství jsem tyto knihy milovala a teprve nedávno mi došlo, že jsem určitě nečetla všechny díly! Zapátrala jsem a doplňuji :) Každopádně i po letech to má své kouzlo. Sice již příběhy nehltám, tak jako když jsem byla ve věku hlavních hrdinů, ale musím ocenit, že je to mistrně napsané. Taková dobrodružství bych jako menší také chtěla zažívat.

19.06.2022 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Na začátku mě kniha příliš nezaujala, přišlo mi to strojené a vyumělkované, ale nakonec jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Postupně jsem se začetla a bylo to příjemné čtení. Strašně sympatická mi byla Cricket a kéž bych až budu jednou stará měla takový elán, grácii a radost ze života.

20.04.2022 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Lucie Výborná je pro mě jedna z top moderátorek. Naprostá profesionálka, která vládne slovem. Proto její kniha pro mě byla jasnou volbou. Je to velmi otevřený pohled do jejího soukromí, její lásce k horám, dobrodružstvím, adrenalinu, postoji k životu. Určitě doporučuji ke čtení. Neposílám dál, nechávám ve své knihovně!

27.11.2021 5 z 5

Četla jsem ze zvědavosti, ráda čtu životopisy a chtěla jsem minulý režim vidět popsaný z dalšího jiného úhlu pohledu, než nabízí dobové dokumenty. Literárně je to ale dost špatné. Některé informace se i vícekrát v knize opakují. Autor se popisuje jako nezastavitelný mačo a ředitel zeměkoule. Chápu, že byl pravděpodobně velice schopný, minimálně vzhledem k tomu, co dokázal a jak proplouval režimem, ale nechtěla bych být ani jedna z jeho 2142 žen. Jeho manželky a dětí mi bylo líto. Jediné, čeho si vážil, byl jeho pták, který mu řídil život.

11.02.2021 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

První kniha tohoto roku od které jsem čekala více.
Román mi nepřišel lehce humorný, ba naopak. Měla jsem spíš stísněné pocity při čtení a úzkost.
Co se týká jazyka, úplně jsem u toho viděla a slyšela svoji babičku a prababičku, to bylo jediné pozitivní a rozhodně neobvyklé v dnešní době a díky za to.
Je mi jasné, že takové postavy a příběhy se vyskytují ve všech koutech (republiky?úsvěta?), nejen v této dědině a je mi z toho smutno.

05.01.2021 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Už dlouho jsem si chtěla knihu přečíst a na dovolené se mi dostala do ruky. Začátek perfektní, strhující, čtivý. Postupem knihy nadšení lehce opadávalo. Čekala jsem nějaké ve finále větší propojení nebo závěr. Končilo to pro mě moc neurčitě a otevřeně, "uprostřed věty". I tak ale hodnotím velmi kladně a ráda si od autorky přečtu i něco dalšího.

21.08.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první kniha této autorky, o které jsem toho v poslední době slyšela velmi mnoho. Styl se mi líbil, četlo se samo a rychle. Oddychovka na víkend. V průběhu příběhu jsem typovala na vraha skoro na každého, super bylo, že od půlky knihy človek netuší, jak to nakonec dopadne.

21.07.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Velmi ponurá severská detektivka. Bavila mě, i když začátek byl poněkud zdlouhavý, konec měl proti tělu knihy velmi rychlý spád, kdy se další děj už dal dobře i předpokládat. Přesto jsem si knihu do poslední stránky užila. Při čtení mě někdy i prostupoval až chlad.

11.03.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou a byla to dobrá volba. Některá "odhalení" v závěru už na mě působila trochu přehnaně. Nicméně i tak velmi příjemné odpočinkové čtení, které bych rozhodně doporučila.

12.09.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autora. První se mi líbila víc. Pokud si pamatuji dobře, tak tato kniha byla dřívější v pořadí a možná i proto mi styl, jazyk apod nepřijde ještě tak dobrý jako v pozdějším díle. I tak ale kniha byla určitě fajn, ráda si od L.Zibury v budoucnu ještě něco přečtu, nyní ale potřebuji pauzu, nemohla jsem se do knihy začíst a pak už už dočkat konce.

13.11.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Knihu jsem vdechla. Výborně napsané, ne tak otřelé téma. Užila jsem si každou stránku. Občas mi naskakovala až husí kůže.

07.07.2022 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Fakt příjemná kniha, super se četla. Žádná houbka tam není, ani literární poklad nečekejte, ale to už je vidět i z obálky knihy. Svůj účel naprosto splnila. Některé části byly už trošku dost přitažené, ale alespoň se u toho člověk i usmál.

02.05.2022 4 z 5