lucifess lucifess komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Skvělá příběhová myšlenka. Sice s předvídatelným koncem hlavní dějové linie, což mi ale při čtení nijak nevadilo. První třetina byla opravdu neotřelá, dál už to byla spíš harlequinka, ale výborně napsaná. I jména hlavních hrdinů - Leon a Tiffy nejsou úplně románově profláknutá. Knížka mě bavila. Skvělá a milá oddechovka.

07.10.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Jedna z knih o holokaustu, kterou stojí za to číst.
Jasný a faktický popis bez příkras. Co všechno zažil. Kde dokázal jako takto mladý najít motivaci každý den pokračovat v plánování útěků je pro mě neskutečné.
Tak obrovská vůle žít a následně pak cíl informovat svět, aby vyhlazování skončilo a další transporty už nešli do plynu. V rámci Majdánku i Osvětimi prošel několika tábory, bloky i pracovními zařazeními a přináší velmi ucelený náhled na fungování a možnosti přežití.

24.02.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvěle napsaná kniha. Vývoj malého chlapce, který nesmí mít vlastní názor s despotickým otcem, z kterého mají všichni strach až po zrůdu, která vystaví Osvětim. Možná právě díky svému otci hlavnímu hrdinovi v budoucnu vyhovuje řídit se rozkazy a přísný vojenský režim. Nejvyšší cíl je čest a Německo. V Osvětimi nikdy nemluví o lidech, ale o jednotkách. Přesto doma má ženu a 4 děti.
Silný příběh i téma pohledem z druhé strany. Doporučuji ke čtení.

26.07.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha se mi velmi líbila. Nebudu hodnotit, zda se jedná o reálný nebo vymyšlený příběh, viz příspěvky níže. Ať je to tak nebo tak, příběh se dobře čte a doporučila bych dalším potencionálním čtenářům k přečtení.

13.11.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Výborná kniha! Super detektivka. Až téměř do konce jsem nemohla uvěřit konci, respektive rozuzlení. Tipovala jsem to naprosto jinak. Palec nahoru.

31.08.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha je naprosto ojedinělá způsobem, jak je psaná. Vypravěč knihy, smrt, s tím jsem se nikdy nesetkala. Do příběhu jsem se místy nemohla začíst, úplně to pro mě nebylo TO ONO. Není to pro mě ani kniha, kterou bych si chtěla přečíst znovu. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, byla rozhodně jedinečná a chápu, že má tolik pozitivních hodnocení. Také dávám plný počet hvězdiček a myslím, že si od autora přečtu ještě nějakou další knihu.

25.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ke konci jsem ukrajovala stránky až bleskovou rychlostí. Mrzelo mě, že kniha už skončila, ráda bych četla, jak příběh pokračuje.
Autorčina kniha Hana pro mě byla silnější, emotivnější. I zde je příběh zasazen do konkrétní doby, bez které by se asi část příběhu odehrávala jinak. Pocity Bohdany, její vnímání a chování rodiny by se však daly zasadit i do pozdější doby. Historie je v příběhu obecně více upozaděná a kniha se zabývá více emocemi a niterními pocity hrdinů při svých rozhodování v nelehkých i každodenních situacích. Své čtenáře si kniha najde hravě, ale nemyslím si, že se jedná o knihu o které se bude za pár let hovořit.

02.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Skvěle napsáno.

10.07.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Začátek jsem kousala velmi pomalu, skoro mě kniha až nebavila, ale kolem 60 % se to zlomilo a už jsem ji dočetla celkem rychle. Možná je to i tím, že se příběh stáčel k Osvětimi, nacismu apod, což je téma, které mě velmi zajímá.
Nicméně, možná ještě více po druhém díle mám v postavách a jejich příbuzenských vztazích slušný bordel :)

09.08.2022 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Svižné a příjemné čtení. Provázání jednotlivých detailů je až neuvěřitelné. Jak vše do sebe ve finále zapadá. Tleskám. Náboženská ikonologie a symbolologie v podání postavy prof. Langdona je pro mě téměř záruka klasiky, která nezklame.

26.03.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Naprostá klasika, která nezklame. Pokud se nemohu rozhodnout, co začít číst, Robert Bryndza je jistota. Druhý příběh Kate Marshallové v sérii. Příběhy ze série Eriky Fosterové mě baví více, ale pořád špička. Styl psaní je velmi lehký, stránky ubíhají sami.

11.09.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Pecka! Zase jsem se smála nahlas, jako u prvního a druhého dílu. Čtyřka byla velkým zklamáním, že do pětky se mi skoro ani nechtělo. Ale říkala jsem si, dám ještě jednu šanci. Ještě, že! Přidávám všechna možná superlativa a těším se na nový díl. Škoda jen, že kniha není delší, vůbec by mi to nevadilo.

15.02.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Výborná kniha. Velice čtivá. Je opravdu až k neuvěření, že se těmto 3 ženám povedlo skrýt těhotenství v podmínkách koncentračních táborů. Že přežily a ještě dokázaly porodit živé dítě. Vůle žít číší z každé stránky. Přednosta stanice Horní Břízy je machr a pomoc celé vesnice mě dojala. Jsem jako Češka hrdá.

14.10.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Asi jsem definitivně propadla jsem kouzlu severských detektivek a thrillerů. Vynikající knížka od první do poslední stránky. Napínavé a nepředvídatelné.

04.09.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se mi velmi líbila. Pokud se mi do rukou dostane další pokračování, určitě si jej ráda přečtu. Velmi mě těší, že i my Češi dokážeme napsat fakt super fantasy.

15.02.2020 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Mé první setkání s autorkou, o které tak dlouho a v superlativech všichni mluví. Musím souhlasit, že je to opravdu skvěle napsáno. Nevím, jak bych reagovala, kdybych knihu četla třeba před dvěma lety, ale nyní kdy jsem sama maminkou jsem teda břečela jako želva a některé pasáže pro mě byly velmi náročné číst. Ač si člověk říká, že je to smyšlený román, tak ho to stejně vezme. Rozhodně si od autorky přečtu něco dalšího a v budoucnu to zkusím i v originále.

20.10.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Po upadající tendenci dílů v čase je tu pro mě velký návrat. Po 4.díle se mi moc nechtělo ani do pátého, šestý předčil očekávání.

11.01.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Pro mě druhá kniha od afrického autora a druhá katastrofa. Na knihu jsem narazila kvůli čtenářské výzvě a hned po prvních stránkách jsem si říkala...."to jako vážně"? Větší kravinu jsem už dlouho nečetla, plusové body dávám za to, že některé věci byly natolik nesmyslné, že jsem se aspoň zasmála. Autorku už nikdy víc.

22.05.2022 1 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Četla jsem na doporučení kamarádky, která mi kdysi doporučila i detektivky od Bryndzi s tím, že se mi to rozhodně bude líbit, že je to pecka. Jo, měla pravdu. Pecka. Jdu na další díly. Odpočinková krásná detektivka. Jestli někdo váhá, stojí za to.

08.01.2022 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Autor nezklamal. Ranhojič se mi líbil o kousek víc, ale i tak se těším na další pokračování ságy o dalších členech klanu Cole. Četla jsem každou volnou chvíli. Postava Aldena pro mě byla zklamáním a já bych nedokázala být tak velkorysá.

30.06.2021 5 z 5