Lucieenka Lucieenka komentáře u knih

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Kniha, která pohladí po duši. Silný inspirativní příběh. Klobouk dolů, Michelle!

18.08.2020 5 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Když jsem četla komentáře na tuto knihu, nic moc jsem od ní nečekala. Po dočtení knihy mě naopak kniha velmi mile překvapila. V hodně věcech jsem se v ní našla a pozitivně hodnotím i popsané strategie a meditace.

14.05.2021 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Líbilo se mi, že přes veškerou situaci si Anna F. zachovávala optimismus a pozitivní mysl. Myslím, že i dnešní společnost by se mohla řídit jedním Anniným rčením : "Všechno je jen tak zlé, jak to sami vnímáme". Mrzí mě, že si nemohla splnit všechny sny, které v sobě měla. Čest její památce.

22.11.2020 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Kniha se četla velmi svižně, byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne, ale konec knihy byl pro mě zklamáním. Čekala jsem větší rozuzlení. Velká škoda.

06.10.2022 3 z 5

Bez bahna lotos nevykvete Bez bahna lotos nevykvete Thich Nhat Hanh

Taková malá, útlá knížečka ale dá vám tolik užitečných rad a rozjasní vaši duši a mysl. Čtení, co pohladí srdce. Určitě doporučuji přečíst, když nemáte zrovna šťastné období a hledáte duševní útěchu.

30.06.2022 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Mělo to spád. Líbily se mi vykreslené jednotlivé postavy a jejich tajemství. Do konce knihy čekáte jak se to celé vyvrbí. Jdu si pustit i filmové ztvárnění ;)

07.06.2022 4 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Když jsem začala číst tuto knihu, často jsem u ní měla aha efekt. Aha tak to vlastně je, aha to dává smysl. Při příbězích jsem často měla husí kůži a příběhy mi připadaly jako vlastní. Tahle kniha mi neskutečně sedla a otevřelo se mi vědomí, že toto téma mě opravdu fascinuje a zajímá.

30.04.2021 5 z 5

Kouzlo Kouzlo Rhonda Byrne

Kouzlo je vděčnost. Vděčnost je kouzlo. ❣️ Kniha o vděčnosti a poděkování.
Shrnutí: Mluvit vděčně je zdvořilé a příjemné. Chovat se vděčně je štědré a ušlechtilé. Ale žít vděčně znamená dotýkat se nebes. ✨

04.01.2021 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Čtivá napínavá kniha, do konce nevíte kdo je vrah.

26.08.2020 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

(SPOILER) Wow, tak to byla drsná sonda do života adoptované holky. Z popisu porodu doma jsem fakt měla husí kůži a pak jsem čekala na rozuzlení, kdo byla biologická matka Malky, ale bohužel to se nikdy nedozvíme, viz. kniha.

22.09.2023 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Za mě krásná pozitivní kniha, která pohladí na duši. A připomenutí, že darovat úsměv nás nic nestojí, ale druhému to může zlepšit den. Rozdávejme úsměvy a naslouchejme lidem. :)

12.08.2023 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Geniální příběh, geniální kniha ️

08.10.2021 5 z 5

Skutečná láska - probuďme svoje srdce Skutečná láska - probuďme svoje srdce Thich Nhat Hanh

Kniha se moc hezky se čte, má jen 80 stran. Takže za chvíli přečtena. Ve zkratce je to o lásce k sobě samému a k druhým. Pokud chceme milovat, znamená to být zde, být přítomen.
Milovat znamená vnímat. Být milován je být vnímán. Důležité je pochopení. Pokud milovanému neporozumíme, nemůžeme ho ani opravdu milovat. Snažme se být opravdu zde, v přítomnosti, ne myšlenkami v minulosti nebo budoucnosti. Vnímejme pozornost těch, kteří tu jsou s námi. Naše přítomnost je pro milované velmi cenná.

21.03.2021 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Na mě možná až moc rozsáhlá, některé části knihy se stále opakovaly. Ale po dobu čtení jsem svůj měsíční cyklus sledovala a musím říct, že dost věcí z knihy opravdu sedí. A některými rady jsem se začala řídit a do mého života to přineslo více pochopení sebe sama a jak mé tělo funguje. Určitě doporučuji přečíst.

20.01.2021 3 z 5

Na sto kusů Na sto kusů Lucy Dillon

Na začátku knihy jsem to chtěla zabalit, ale řekla jsem si že pár stránkám dám ještě šanci. Nakonec jsem se do té knížky tak začetla, že jsem chtěla vědět víc a víc. Líbilo se mi, že knížka poukazuje na to, že si máme užívat okamžiků života, běžných maličkostí, které máme. A být tady a teď. Protože o tom je život.

05.11.2020 5 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Motivační kniha s dojemným příběhem. Co dokáže síla myšlenek, afirmace, vizualizace a být tady a teď. ❤️

10.10.2020 4 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Lehce se čte a pohladí na srdci.

28.06.2023 3 z 5

Za mě supr kniha, která mi pomohla na cestě k mému osobnímu rozvoji.

19.12.2022 5 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Knihu jsem četla dlouho, nějak extra mě nenadchla. Ale řekla jsem si, že už ji dočtu. Jak už tady někdo psal, tak opravdu poslední třetina knihy je čtivější a zajímavější. Ale znovu už bych si knihu nepřečetla.

02.08.2022 2 z 5

Nebe je zpět Nebe je zpět Clara Sánchez

I když byla kniha velice zvláštní, nutila mě číst až do konce a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Jak už tady někdo napsal, v knize nehledejte logiku, ale spíš takovou oddychovku, když se vám nechce do náročnější četby. Knihu jsem dostala, sama bych si ji určitě nekoupila.

15.05.2022 2 z 5