lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Sázka na jistotu. Pokud nechci moc přemýšlet a chci jen tak něco přečíst, tohle je to pravé. Člověk prakticky jen čeká, jaký problém se na konci objeví a ví, že to dopadne dobře. Vlastně není co psát, žádný nový objev se nekoná. Prostě to, co čekáte, to dostanete ve velmi dobré formě.

28.12.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Nebýt výzvy, nikdy bych se ke knize nedostala, ale od toho výzvy jsou, že... Za mě to byl slabší průměr, a vím, že pokud to nebude nutné, nic dalšího od spisovatelky číst nebudu.

04.11.2022 2 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Krásná kniha o nepěkných věcech. Člověk často slýchá o těchto událostech, ale neumí si představit, jak moc to zamává s přeživšími. Však jsou rádi, že přežili, ne? Určitě pak jde jejich život dál beze změny, já bych to tedy tak měla - to si myslí asi většina z nás. Ale ouha. NIKDO z nás nevíme, jak by se taková událost na komkoliv z nás podepsala, dokud ji sami nezažijeme. A pokud se člověk děsí ještě několik let poté, musí to být opravdu nepříjemné (mírně řečeno).
Každý z hrdinů si našel nějaký způsob, jak s tímto zážitkem žít dál. A pokud budou i další díly, sem s nimi.
Jediné, co mě tam fakt štvalo, byl ten mladý recepční, to byl fakt blbec jedná báseň.

23.10.2022 4 z 5

Kamarád na sex Kamarád na sex Emma K. Morris

Jednoduchá povídka, ve kterém se nedozvíte ani jména hlavních hrdinů. Mělo to slušný potenciál, který zůstal nevyužitý.

26.08.2022 3 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Mám ráda, když se oba, Eva i Roarke, vrací do minulosti, i když to snad nikdy nejsou příjemné vzpomínky. Vždycky se dozvím něco nového a když se zapojí parta detektivů nebo i přátel, pak je to jízda. Klidně může být další díl.

14.06.2022 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Milá kniha bez velkých zvratů, s příjemně popsaným dějem, spádem a samozřejmě s dobrým koncem. Na letní den na pláži to pravé.

14.06.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Klasická Colleen Hoover - nic není, jak se zdá. Protože už od ní mám něco načteno, tak mě to zase tak moc nepřekvapilo. Musím říct, že jsem se vždy těšila, co se po roce u obou protagonistů změnilo, jak se postavy vyvíjely, a toho tam moc nebylo. Byl tam prakticky popisovaný jen vztah jich dvou, ale o tom, jak žili v době mezitím ne. Přesto mi stránky mizely pod rukama a já se přesvědčila, že Colleen umí vytvořit čtivé příběhy. S radostí se někdy vrhnu na další knihu.

11.03.2022 4 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Mně se to líbilo. Hlavně to, že kniha neskončila "dali se dohromady a žili šťastně až do smrti", ale byl tam popsaný i další vývoj vztahu. Sice byl hodně bez chyby (kde takový najdete, že?), ale byl tam. A dá se mu uvěřit, protože když vám osud hodí do života takového překážky, člověk se pak na běžné věci dívá jinak. Tohle byla dobrá kniha.

30.11.2021 4 z 5

Kdo zabije Evu S.? Kdo zabije Evu S.? Petr Eidler

Bylo to dobré. Ne skvělé, ale dobré určitě. Musím říct, že mně zaujal popis postav a motivů, kdy každý měl důvod Evu S. zabít. A jak to nakonec dopadlo bylo překvapení, i když vraha jsem si tipla dřív než bylo napsané rozuzlení. Těším se na další knihu.

18.09.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Líbilo se mi to. Milostný příběh se tam odehrával spíš bokem, ale ničemu to nevadilo. Po dlouhé době jsem nečetla klasickou slaďárnu a jsem spokojená, Další díl, pokud vyjde, si určitě s chutí přečtu.

10.09.2021 4 z 5

Země Nory Robertsové Země Nory Robertsové Ava Miles

Nemůžu říct, že by mě to zklamalo. Ale taky nemůžu říct, že bych byla nadšená na 100%. Kniha má všechno, co je třeba, nicméně překvapivě nejvíc rušivě na mně působily zmínky o knihách Nory Roberts (a přitom to byl důvod, proč mě kniha upoutala). Přišlo mi to pak už přehnané. A pak taky překlad - rozhodně bych si v okamžiku, kdy mi hrozí smrt, neřeknu "Nechci zemřít". Spisovná čeština je občas na škodu. Jinak je to opravdu skoro jako přes kopírák knih od spisovatelky, kterou jsem začala číst před téměř třiceti lety. A i to je pro mě důvod, proč půjdu do dalších dílů.

24.08.2021 4 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Líbilo se mi to. Byly to obyčejní lidé, s obyčejnými problémy. Vše, co se stalo, se skutečně mohlo stát. Jen ta hlavní zápletka, že on je On, to už tak uvěřitelné není. Ale co, nevadilo mi to, a hlavně jsem to, kupodivu, nečekala. Prostě docela povedená kniha.

17.08.2021 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Přečteno za pár dní, čekala jsem nějakou větší zápletku, ta nepřišla. V podstatě průměrná kniha, hned tak se k ní nevrátím, pokud vůbec....

16.05.2021 3 z 5

Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Kelly Moran

Pro mě je to tak neobvyklé prostředí, že si tuto knihu budu nějakou dobu pamatovat. Líbilo se mi to. A kdyby někdy vyšlo pokračování, velmi ráda si ho přečtu.

10.05.2021 4 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Myslím, že s podobnými náměty se v poslední době roztrhl pytel. Hodná holka, potetovaný kluk, který je tím pádem nevhodný k čemukoliv. A musím se přiznat, že už jsem četla lepší zpracování. Slečna pomalu jak z 18.století, rodiče se chovají jako by byli z nějaké sekty... A ta snaha o odlišení těch dvou formou mluvy.. bohužel za mě hodně slabé.

04.09.2020 1 z 5

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Už dávno na tento typ knih nemám věk, ale stejně se vždy pobavím výrazivem a hláškami současné mládeže, a to i zde. Za mě doporučuji, líbilo se mi to.

01.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Ne že by to bylo zklamání, ale.... Přečteno za dva dny, nic moc to ve mně nezanechalo. Za pár dní budu přemýšlet, o čem jsem to vlastně četla.... Za mě průměr.

25.08.2020 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Ale jo, celkem to jde. Není to kniha, ke které bych se někdy vracela, ale rozhodně mě nemrzí, že jsem ji přečetla....

08.07.2020 3 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Líbilo se mi to. Jediné, co mi vadilo, byla hovorová čeština. Vím, že nikdo z nás nemluví jako kniha, ale v určitých chvílích mě to rušilo. Asi že čtu víc knih s relativně spisovným překladem a tady to pro mě bylo nečekané.
Jinak příběh byl krásný. Vše plynulo tak nějak pozvolna, zvykání si na sebe bylo uvěřitelné, vývoj vztahu mezi všemi dával smyl. Umím si představit, že takhle nějak to dřív fungovalo v domluvených manželstvích. Když měli lidi štěstí, bylo jim s tím druhým dobře, nějak spolu fungovali, a nakonec se mohli mít i rádi.
Ostatní děj příběh dobře vyplňoval, i ten postoj otců jsem dokázala pochopit, byť ho neschvaluji. Za mě je to slušně odvedená práce a ráda si od spisovatelky přečtu další knihu, vyjde - li.

27.04.2024 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Za mě dost dobrý. V podstatě se těším, až si knihu zase někdy přečtu. Slušná zápletka, stránky mi tak nějak utíkaly pod rukama. Fakt jsem si čtení užila.

01.04.2024