Lucie21352 Lucie21352 komentáře u knih

K přečtení této knihy jsem se rozhodla na základě mnoha doporučení a úspěchu knihy Deníček moderního fotra. Musím přiznat, že začátek byl famózní a opravdu jsem se dobře pobavila. Bohužel to trvalo jenom zhruba do poloviny knihy, kdy začal být tzv. humor tlačený přes slzy. Mužský pohled se ještě dal číst, ale ženský jsem přeskakovala. Je mi jasné, že pravděpodobně existují ženy jako je Nataša, ale mě to přišlo až moc přehnané.

15.12.2022 2 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Vzhledem k oceněním knihy i autorky jsem očekávala úžasný příběh a ještě lepší závěr, který mě donutí o knize přemýšlet i dlouho po jejím dočtení... První polovina knížky mě upoutala a musím přiznat, že příběh je velmi dobrý. Jedná se o ukázku toho, že ani velké množství peněz nezaručí šťastný život. Druhou polovinu knihy jsem hodně přeskakovala a bohužel to vůbec nevadilo. Velmi podrobné líčení všeho (od prostředí přes oblečení až po myšlenkové pochody hlavních postav) pro mne bylo zničující. Nejvíce mě zklamal konec. Čekala jsem aspoň něco, ale po přečtení jsem se cítila jako dítě, kterému praskl balónek.

05.11.2022 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Na datum 13. října (až konečně bude k dostání) jsem se těšila jako na předčasné Vánoce a těšila jsem se oprávněně. Bylo to "nádherné, růžové, béžové". Jen škoda, že chybí popis svatby Bendových. Myslím, že by to bylo "super psycho" a možná bych se smíchy potrhala. Celkově musím říct, že jsem se sice bavila, ale v jiných dílech jsem smíchy až brečela, což se tady nekonalo. Mariino dilema a přemýšlení mezi kluky mi přišlo příliš rozepsané. Cítím z toho snahu mít to co nejrychleji napsané a tudíž za sebou. Možná za pár let, až pan Boček překoná "Aristokratkofobii" a bude mít ze psaní zase radost nás překvapí úžasným dílem o "Aristokratce v chomoutu". Jestli se to stane budu opět toužebně hledět na kalendář s čekat na termín vydání.

18.10.2022 3 z 5

Španělské pohádky Španělské pohádky Václav Cibula

Krásné a vtipné pohádky. Nejlepší věc před spaním.

30.09.2022

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Musím přiznat, že na hlavního hrdinu jsem si ani po přečtení knihy nedokázala udělat jasný názor. Je to sice klišé, ale zcela na něj sedí: "Je to oběť doby ve které žil." Když toto člověk přijme tak zjistí, že jde (jako vždy u paní Mornštajnové) o dokonalý příběh o koloběhu jedné rodiny.

06.09.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Na začátku jsem si myslela, že se jedná o další román pro ženy (hromada lásky a emocí)... ale musím uznat, že ten příběh je dokonalý. Truchlící žena, kterou vrátí do života nová láska a pátrání v historii po osudech cizích lidí. Od poloviny knihy už jsem nevnímala jak při čtení běží čas a každá okolnost, která mě donutila přestat číst mě rozčilovala. Doporučuji všem, kterým nevadí trocha romantiky a mají rádi napětí a historii.

06.09.2022 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Na tuto autorku jsem narazila úplnou náhodou a o to větší bylo moje překvapení ze zjištění, že můj oblíbený film je natočen podle její knihy (Než jsem tě poznala). Poslední dopis od tvé lásky je úžasná kniha. Dlouho mi trvalo než jsem si k ní našla cestu, ale jakmile jsem byla v polovině, tak jsem se nemohla odtrhnout a konec byl ze všeho nejkrásnější. Doporučuji

09.08.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od paní Mornštajnové jsem četla Listopád a velmi se mi zalíbil její styl psaní. Hanu jsem přečetla jedním dechem a je to kniha, kterou si ráda přečtu znovu. Příběh je úžasně promyšlený do největšího detailu a rozdělení knihy do tří časových etap je na celé knize nejlepší. První část vzbudí zaujetí a zvědavost, druhá část člověka pohltí a třetí vše spojí dohromady. Doporučuji.

11.04.2022 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Musím říct, že jsem se ze začátku nemohla začíst do děje, ale potom se ve mně mísil děs se zvědavostí, jak jsou ty dvě dějové linky vlastně propletené. Po neustálém udržování v napětí mi konec udělal velkou radost (aspoň kousek happy endu). Doporučuji všem.

31.03.2022 3 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Ze začátku mě příběh moc nezaujal... nevychovaná puberťačka Anna, která se neustále předvádí... Ale musím říct, že čím jsem se dostávala dál do příběhu, tím jsem víc pronikala pod povrch a hlavně do nitra Aniny duše. Nakonec ani ta Anna není tak špatná... Doporučuji všem, kteří hledají odpočinkovou literaturu. Skvělé na dovolenou.

16.12.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám ráda knihy, které jsou založeny na historických faktech. Bohužel se čtením tohoto románu jsem doslova bojovala. Příběh se, dle mého názoru, příliš topí v omáčce, která není vůbec dochucená. Líbilo by se mi, kdyby sáhodlouhé popisy pocitů atp. byly nahrazeny vylíčením více regionálních tradic.

11.11.2021 1 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Úžasně napsané. Autor dokáže s vtipem odlehčit i tak těžký úděl jakým je podle všeho povolání lékaře v Anglii. Přečetla jsem skoro jedním dechem.

11.11.2021 5 z 5