Lucie21352 Lucie21352 komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Od Julie Caplinové čtu knihy moc ráda. Čtou se totiž skoro samy a je to úžasná oddechovka a zároveň inspirace na dovolenou. I když pochybuji, že si pronajmu jachtu. :-) Pláž v Chorvatsku je, oproti ostatním, napsána velmi napínavě. Pořád jsem si nebyla jistá, s kým nakonec hlavní hrdinka zůstane. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout u dobré knížky.

16.03.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Je to skvělá oddechovka. Doporučuji. Všechny knihy ze série jsou skvělé a vždy mi zvednou náladu.

10.03.2023 5 z 5

Medailon krále Slunce Medailon krále Slunce Helena Babická

Po "přečtení" prvního dílu jsem se dlouho rozmýšlela, jestli budu pokračovat druhým dílem. Nemám ráda nedokončené série a tak jsem se na to vrhla s tím, že to nějak v rychlosti projedu, abych měla čisté svědomí. K mému překvapení mě ale druhý díl naprosto uhranul. Velmi se mi líbí, jak autorka zvládla do knihy umístit všechny možné společenské vrstvy a přiblížit jejich život v 17. století. Na konci mi sice chyběl čas pro "poklidný" manželský život u hlavních hrdinů, ale uznávám, že po té dějové smršti by to byla nuda.
Závěrem hodnocení: Doporučuji přetrpět první díl, který je důležitou částí série a těšit se na díl druhý. Je to opravdu skvělé.

10.03.2023 5 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Po zkušenosti s Cizinkou od Diany Gabaldon jsem chtěla poznat naši českou tvorbu podobného zaměření. Bohužel nesdílím stejné nadšení jako většina čtenářů a čtenářek. Dějová linka mi přišla sice poutavá, ale než se k té lince čtenář dopracuje, tak to opravdu hodně dlouho trvá. Přiznám se bez mučení, že jsem hodně "omáčky" přeskakovala. Hlavně v druhé polovině je to spíš červená knihovna. Ale abych nebyla jen negativní... konec je pěkný, ale do druhého dílu se mi nechce.

01.03.2023 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Toto je má druhá kniha ze série Romantické útěky a určitě nebude poslední. Líbí se mi "nevtíravá romance", kterou autorka začleňuje do svých knih. Nejlepší mi však přijde popis jednotlivých míst. Island jsem si díky této knize zamilovala a rozhodně bych ho někdy chtěla navštívit.

23.02.2023 5 z 5

Princ Princ Nichole Chase

V porovnání s předchozími díly je tento dle mého nejslabší. Líbí se mi linie dvou hlavních postav, i když dle mého názoru je princ poznamenán ženským vnímáním autorky. Větší míra "mužnosti" by tu určitě nebyla na škodu, i když v konečném důsledku to nesnižuje dojem z četby. Velmi se mi líbí uvedení problematiky alkoholismu, i když s otevřeným koncem. Celá série je výjimečná tím, že každý díl má své téma a to se mi velmi líbí.

05.02.2023 2 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Druhý díl této série se mi velmi líbil. Vyzdvihla bych různorodost hlavních postav (v prvním díle Samantha, která žila "normální" život a musela přizpůsobovat životu šlechtickému a porovnání s Cathy, která už se do tohoto života narodila). Z toho pramení i různé životní zkušenosti a to, jak se která staví k nastalým událostem. Ale jinak je to další dobrá oddechovka, kterou si čtenář vezme po náročném dnu v práci.

05.02.2023 3 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Ze začátku jsem si říkala "aha, další verze Deníku princezny", ale i přes některé společné věci musím říct, že je to skvělá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem a hned jsem začala číst další díl. Co mě na tom asi nejvíc baví je dostatek realismu. Není to žádná přeslazená romantika, ale je tam dobře zapracovaná i odvrácená strana popularity.

02.02.2023 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knížku jsem si přečetla, protože jsem četla Aristokratku a líbí se mi autorův styl psaní. Tato knížka mě nezklamala. Vzhledem k tomu, že jsem se určitou dobu pohybovala v oboru památkové péče mě příběh bavil a v některých případech dokonce vzbudil mé vzpomínky. Je to pro mne potvrzení toho, že práce v památkové péči je někdy velmi depresivní. :-D Ale většinou to stojí za to (díky Bohu).

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Věřím, že pro někoho je Radka Třeštíková něco jako pro mne Alena Mornštajnová (prostě nejlepší), ale já mezi její zapálené čtenářky patřit nebudu. Přečetla jsem to, ale byla to první a poslední kniha od této autorky. Její styl psaní mi nevyhovuje. Když jsem se konečně zorientovala, tak kapitola skončila a já se musela zorientovávat znovu. Čekala jsem, že aspoň konec bude pecka, ale bohužel. Velké zklamání.

25.01.2023 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tuto sérii knih jsem přečetla spíše z "hecu". A na štěstí to bylo ještě před filmovou adaptací. Nepopírám, že sex hraje velkou roli, ale měli bychom se místo sebeukájení zamyslet spíš nad otázkou Proč? Po odstranění erotiky zjistíme, že se jedná o psychologický román o muži s velkým komplexem, kterého naučili léčit si tyto frustrace sado-masochismem při sexu. Doporučuji ke čtení, ale pamatujte na to, že sex není všechno. ;-)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ani tato kniha od Hartla mě nezklamala. Skvělý příběh. Nejlepší jsou psi. :-) Ráda si tuto knihu přečtu znovu.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tuto knihu jsem četla už před několika lety a velmi ráda si jí přečtu znovu. Smála jsem se skoro pořád. Doporučuji všem, kteří s tímto autorem začínají.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na vzdory zdejšímu popisu žánru si nemyslím, že je jedná o román pro ženy. Popsala bych tuto knihu spíš jako historických román s rozpracovanou psychologií postav několika generací jedné rodiny. Je to úžasná kniha (jako všechny od této autorky). Doporučuji.

Sýr a červi Sýr a červi Carlo Ginzburg

S touto knihou jsem se seznámila na vysoké škole a musím jí všem doporučit. Nejde o "nutnou" historickou knihu plnou letopočtů a postav, které si člověk stejně nezapamatuje. Při čtení se nám odhalí život člověka, který vyčníval mezi ostatními. Bohužel to bylo v období, kdy se tento "prohřešek" bral jako hereze a dost krutě se trestal.

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Jane Austenovou čtu ráda (z nějakého mě neznámého důvodu vždy v zimním období :-) ). Přiznám se, že Lady Susan jsem četla ze dvou důvodů: 1. Čtenářská výzva a 2. počet stránek. Začátek byl pro mě nudný, ale chápu, že se jedná o styl psaní 19. století. Hlavní hrdinku bychom dnes nazvali zlatokopkou a neuvěřitelnou manipulátorkou. Jedna věc evidentně přetrvává ve všech stoletích... Takové ženy se (bohužel) vždy mají dobře. Knihu doporučuji. Po překonání první poloviny nastane odměna v podobě poloviny druhé.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivní žánr patří mezi mé oblíbené (a to nejen v knižní podobě). Dlouho jsem si myslela, že znám snad všechny příběhy od Agathy, ale musím se kajícně přiznat, že s příběhem Deset malých černoušků jsem se seznámila až zde. Asi nikdy mě nepřestane překvapovat dokonalá psychologie postav v Agathiných detektivkách. Prostě nádhera. Jestli ještě existuje člověk, který neviděl jakoukoli filmovou adaptaci tohoto příběhu... doporučuji nejdřív přečíst knihu. Nikdo to totiž nenatočí tak skvěle, jak je to napsané.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Musím přiznat, že tento druh literatury mě příliš neláká, ale potřebovala jsem nějakou "oddechovku" a musím říct, že svého výběru vůbec nelituji. V knize je vše co člověk od romantického románu očekává, ale vždy když se příběh začíná blížit k extrému (já tomu říkám "romantické klišé"), tak z toho autorka udělá vtip, což se mi hrozně líbilo. Jinak se skláním před úžasným popisem Japonska. Hned bych se tam rozletěla.

17.01.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ani tato kniha od paní Mornštajnové mě nezklamala. Je to nádherně napsaný příběh, který mě donutil se zamyslet nad vlastní rodinou a vztahy mezi jednotlivými členy. Na konci jsem se neubránila dojetí. Doporučuji

12.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tato autorka pro mne začíná znamenat záruku kvalitní literatury. Kdo si neudělal dostatečný obrázek o zvěrstvech komunismu po přečtení Žítkovských bohyní, ten má možnost to dohnat v Bílé Vodě. A díky přesahu i do porevoluční doby si někteří možná uvědomí, že Havlovo odpuštění všem bylo sice krásné gesto, ale někteří lidé by si zasloužili potrestat za svoje činy. Opravdu skvělá kniha podle skutečných událostí. Doporučuji všem.

21.12.2022 5 z 5