Lucie2 Lucie2 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od autorky, která bude nějakou chvíli v mých myšlenkách. Příběh je psaný tak skutečně, že vás chytne za srdce. Doba komunismu je tu skvěle zachycena a ten otevřený konec?!.. Mně se moc líbil. Rozhodně stojí za přečtení.

03.04.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nestává se mi často, že po přečtení knihy, si ji chci hned přečíst znova. U Hany se mi to stalo. Neskutečně silný příběh, který bude v mých myšlenkách hodně dlouho. Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla a zaslouženě má místo v mé knihovně. Takže kdo stále odkládá čtení Hany, jako jsem to dělala já - běžte hned číst! :)

10.05.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh o statečné dívce Zuzaně, které se život z idylického sladkého dětství v cukrovaru mění v dospívání plného utrpení v koncentračních táborech. Ani návrat do života po válce není pro Zuzanu jednoduchým. "Co to znamená být Žid? ptala se jako dítě učitele Nachtigala, a teď to tedy ví, být Žid znamená jet vlakem do neznáma."

05.01.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první kniha od A. Christie a byla skvělá, čtivá až do konce. Vůbec jsem netušila, kdo by za tím mohl stát. A. Christie je zaslouženě královnou detektivek. :)

07.11.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tohle byla síla. Pocit bezmoci v sobě budu mit ještě dlouho. A nejhorší na tom je, že se to opravdu děje a je důležité o těchto tématech mluvit. Rozhodně to nebyla poslední kniha, kterou si od Petry Dvořákové přečtu.

11.05.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Do prvních stránek jsem se nejdřív nemohla začíst, ale nakonec jsem knihu, kde nás celým příběhem provází samotná Smrt, přečetla jedním dechem. Zlodějka knih se mi zaryla pod kůži a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

28.03.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Mělo to tu správnou atmosféru, kterou od takového žánru čekáte. A ten konec?! Za mě super!

06.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za mě další silný příběh z nepředstavitelné, strašne doby. Lale je můj hrdina!

30.03.2020 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Přála bych si, aby si tuto knihu přečetli všichni, kteří berou autismus, stejně tak ADHD jako "moderní" diagnózu a vidí to pomali v každém dítěti. Ke knize se budu určitě vracet.

11.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milý příběh, ze kterého na vás Kodaň přímo srší! Nejradši bych ji hned navštívila. :)

10.04.2020 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Čtivé, napínavé, že vás to nutí číst dál a dál. Další skvělá kniha, kterou jsem četla od této autorky. Doporučuji. :)

03.04.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po přečtení druhého dílu jsem byla trochu zklamaná a trvalo mi, nez jsem se pustila do dalšího pokračování. Ale bylo to hezké rozloučení s bláznivou Lou! :) Díky za skvělé čtení.

16.02.2020 5 z 5

Pokud ztratíme někoho milovaného a žijeme dál, neznamená to, že jsme zapomněli.. A jsem pyšná, že to Diane dokázala.

30.08.2017 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Čtivé, napínavé, škoda jen toho překombinovaného konce.

26.01.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První kniha, kterou jsem od autorky četla a musim rict, že se mi moc líbila. Ze života, prostě opravdová! O to víc se těším na Hanu a Slepou mapu.

07.02.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Čtivé, napínavé, konec sice hodně předvídatelný, ale i tak mě bavila víc, jak Dívka ve vlaku.

20.08.2018 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

I presto, ze jsem nejprve videla film a vedela, jak to cele skonci, me kniha pohltila. Tohle se proste povedlo!

26.07.2017 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Dojemný příběh plný naděje dvou mladých lidí, kteří se potýkají s cystickou fibrózou. Kniha až děsivě popisuje celý průběh nemoci, o které jsem nevěděla téměř nic. Od první kapitoly mi příběh připomněl knihu Hvězdy nám nepřály, doporučila bych ji spíše mladším čtenářům.

26.08.2021 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Drsný, smutný, ale zároveň i krásný příběh, který přečtete jedním dechem. Příběh se odehrává ve dvou dějových linií, což mám v knížkách ráda a přidává to na čtivosti. Dlouho ho mě nějaká knížka emočně "nevyždímala" tak jako tato.

21.08.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, ale rozhodně ne poslední. Příběh malé Sheily je silný, dojemný, až neskutečný.. Můj obdiv patří Torey, nejen jako učitelce "bláznivé" třídy, ale i jako člověku.

07.04.2021 5 z 5