luci33 luci33 komentáře u knih

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Já budu hodnotit z pohledu svých dětí 5 až 8 let, s nimiž jsem o tomto tématu hovořila poprvé, neboť bez knihy jsem nevěděla, jak srozumitelně a netrapně (pro mě i pro ně) začít. Starší dítě už se při čtení stydělo, názvy pindík a pipinka považovalo za sprosté - podle názoru spolužáků. Když jsem se ale tvářila, že jde o něco naprosto přirozeného, přestalo se stydět a na konci (nic jsme nevynechali) mi sdělilo, že kniha pro ně byla užitečná s informací o hygieně a o tom, že na ně nikdo nesmí sahat. A mladší se nestydělo vůbec a po přečtení se mi úplně klidně svěřilo, že se "tam" někdy rádo hladí, o čemž jsem neměla ani páru - tolik pro komentující, že jde o návod a že takové věci malé děti (a vaše děti) nedělají :-). Za mě děkuji autorům, neboť reakce mých dětí mě přesvědčila, že tato témata v sobě děti řeší a bojí se o nich mluvit, což většina prudérních rodičů nikdy nezjistí a jejich děti s nimi možná ani v jiných tématech nemůžou mluvit pravdivě. Nejhorší je podle mě strach a nevědomost. I u rodičů.

25.01.2020 5 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Američanka, která vaří a americký muž, co nevaří. A on je CHLAP a ona se nechá chránit a ještě je za to ráda. Jaká příjemná změna.. Líbilo se mi to moc.

21.11.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Ze začátku jsem měla pocit, že v tom absurdním začátku není žádný smysl a že jsem šlápla vedle, ale Charlottina vřelost, soucitnost i potřeštěnost mě dostaly.. Reed neměl šanci :-)

21.05.2023 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Kniha dobrý, ale už mi trochu vadí Američanky, co neumí vařit. Nejen v této sérii, ale celkově. Je snad národním sportem žen v Americe vyhnout se kuchyni, ta je jen pro muže (a) pro personál?

05.11.2020 4 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Z celé série mě zatím chytila nejvíce. Tuhle doktorku bych chtěla na sále, bylo-li by to nutné.

27.10.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milé a osobité stejně jako autor. Pohled dítěte mi připomněl, jak jsem také vnímala svět černobíle a vždy se chtěla chovat jedině čestně a správně. A ono se to ne vždy daří..

17.08.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Možná, že kniha spoustu skostnatěle věřících lidí namíchne neortodoxním pohledem na církev i povahu mnohých "pánbíčkářů", ale já jako "věřící ateista" jsem mu musela dát ve spoustě bodech za pravdu. A že opakuje mnohé pravdy či moudra již dříve kdesi zaznělé... Opakováním a šířením se nám třeba konečně stanou vlastními. A že by to lidstvu obecně prospělo.

15.03.2018 5 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Škoda toho zbrklého závěru, na konci bych ocenila obsáhlejší dojezd, jinak super.

19.08.2020 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Obrovská lidská nespravedlnost...a ony ty ústrky přežily a dokázaly se dál radovat ze života. Mají obě můj velký obdiv, nemyslím, že bych to osobně přestála. A to bez ohledu na to, zda šlo o gulag nebo internační tábor. Ani jedno není místo pro malé děti bez viny.

31.07.2018 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Víc vtipu, víc dramatična, víc jiskření,.. a bylo by to dokonalé. Ani jsem si nevšimla, kdy se Noah zamiloval.

20.09.2020 4 z 5

Křehká láska Křehká láska Julie Garwood

Hezký příběh, ale naložení s dědictvím mi přišlo teatrální a v praxi by to tak podle mě (skoro?) nikdo neudělal. Já určitě ne :-)

15.09.2020 4 z 5

Slzy v písku Slzy v písku Nura Abdi

I pouhý fakt, že se jakákoliv forma ženské obřízky vůbec děje, je příliš strašný.. připadá mi, že dát hodnocení knize, je jako ocenit statečnost každé zmrzačené holčičky.. takové týrání hodnotit nelze (jedině odpad).. a přesto, za statečnost a sílu vybojovat si svoje zdraví i proti všem pravidlům, kterými ji rodina sešněrovala.. a za postoj, který vůči FGM zaujala

20.03.2023 5 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Pěkné, jen ten konec s tou estrádou v Londýně se mi nelíbil. SPOILER: Navíc peer, který stojí o vnučku a ne o vnuka, jediného dědice, je podle mě blbost a podobných tam bylo více. Takže přečíst jako pohádku.

08.08.2020 4 z 5

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Já ten příběh prostě miluju, ačkoli mě Shanna neskutečně štve, Ruark je chlap par excellence, přesně takového by doma asi chtěla každá, já určitě :-) !

04.01.2020 5 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Bavila jsem se na naprosto vyfantazírované, nereálné svatbě :-)

20.04.2023 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

(SPOILER) Max se mi líbil, Sáře jsem to nějak nevěřila a nesedlo mi focení během akce. Přišlo mi to moc našroubované.. jen aby byla změna a nebo mi to prostě nic neříká

18.04.2023 3 z 5

Vždycky dámou Vždycky dámou Rebecca Hagan Lee

Jde o díl který předchází titulu Navždy princeznou, ale nijak se neovlivňují, lze číst zpřeházeně. Knížka mě docela bavila, ale superschopnosti Mariah: dokonalá pekařka, schovanka, lady, manželka působily spíš úsměvně než uvěřitelně. A ten přeslazený konec byl přeslazený příliš.

13.03.2020 4 z 5

Dědic hraběte z Grevillu Dědic hraběte z Grevillu Kat Martin

Příjemně se mi to četlo.

20.01.2019 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Cathy Maxwell

(SPOILER) Chtěla jsem spoooustu romantiky a dostlala jsem ji. Ačkoliv nemám ráda příběhy s herečkami, protože bývají příliš fantaskní, tady jsem si užila každou stránku.

SPOILER: Velkoryse přehlížím nereálnou scénu s hrajícím vévodou, odmítnutou potřebu dědice i nepravděpodobné přijetí herečky šlechtou.. od prvního dílu jsem Gavinovi přála happyend s dámou jeho srdce a ryze červená knihovna, kterou kniha přestavuje, splnila, co jsem od ní chtěla, hezká pohádka.

22.03.2023 5 z 5

Urozená kapsářka Urozená kapsářka Cathy Maxwell

(SPOILER) Souhlasím s LilluLong.. ještěže je to fikce.. jak jinak by se Británie stala takovou velmocí, pokud by jí vládli frustrovaní 32letí panicové, co si neudrží žádnou snoubenku.. ale k pobavení moc fajn

19.03.2023 4 z 5