Dědic hraběte z Grevillu

Dědic hraběte z Grevillu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37721/bmid_heartless-dedic-hrabete-z-grevillu-QbZ-37721.jpg 4 111 16

Heartless série

Anglie, 1804. Nemajetná Ariel Summersová se rozhodne uzavřít smlouvu s ďáblem, jen aby unikla osudu, který na ni kvůli prostému původu čeká. Rozhodne se dobrovolně stát se milenkou hraběte z Grevillu za to, že jí poskytne vzdělání a vychování určené jen urozeným dámám. Hrabě však předčasně umírá a jeho smlouva s Ariel skončí v rukou jeho dědice a nemanželského syna Justina Rosse. Ten zpočátku nechce s otcovým dědictvím mít nic společného, ale nakonec nevinné Ariel podléhá a touží ji získat, protože se do ní bezhlavě zamiluje. A tak ho čeká ten nejtěžší úkol v životě – přesvědčit dívku o tom, že ji skutečně miluje a že není ten nemilosrdný a bezpáteřní padouch, za kterého ho všichni považují.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Heartless , 2007

Jessybelle
13.03.2024 4 z 5

Klasická červená knihovna, taková oddechovka. Trochu moc natahované, příběh ne a ne skončit. Ariel byla taková naivní a lehce ovlivnitelná.
Ale s klidným srdcem mohu doporučit.

rampapa
27.07.2022 5 z 5

Na první díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Mám moc ráda jak autorka píše. Ariel jsem si hnedka oblíbila a Justina též. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Kamila1991
20.12.2020 3 z 5

Silný, smutný příběh, který naštěstí dobře dopadne a chytne za srdce.

Verunka4444
07.11.2020 5 z 5

Smutné a krásné zároveň,na styl paní Martinové jsem si musela zvyknout,ale má krásné knihy a tato patří mezi ty nejlepší :)

petraj30
23.03.2020 4 z 5

Příběh byl krásný, ale strašně smutný. Ponurý osud hrdinů s ponurým dětstvím. Jinak se to ani popsat nedá, i celý děj na mě ta působil - smutně a ponuře.
Sice to bylo takový neotřelý styl, prostě zase něco nového, ale díky tomu deprimujícímu ději, to na mě velký dojem neudělalo. Kniha se dobře a rychle četla (až na ten pomalejší rozjezd), ale asi si ji znovu nepřečtu. Sice to skončilo dobře, protože se to od červené knihovny očekává, ale opravdu jsem čekala, něco, co by děj trošku vesele oživilo, nějaký střípek naděje...bohužel nic. Prostě to bylo krásné, ale na mě velice smutné

Eliot30
11.12.2019 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale pak už jsem jen a jen hltala :D

alenkacermi
19.07.2019 3 z 5

Čas od času udělám sondu do žánru červené knihovny. Ale stále zjišťuji, že to není pro mě. Je to dobře napsané, čte se to samo. Ale tak sladké, až se oklepu :) Když to čtenářkám zpříjemní čas, dobře. Splnilo to svůj účel, ale já jdu dál.

NathalieVerdun
08.07.2019 5 z 5

Celkom dlhé to bolo - už som si chvíľami hovorila, že preboha, o čom tam ešte chce písať? - ale neľutujem. Na vtedajšie pomery v niečom trošku nereálne, no láska je všemocná :) Obaja hrdinovia boli fajn - Justin je vykreslený perfektne, človek mu cez tú jeho temnotu a ľadový pancier proste musí držať palce. Ariel - priznám sa, že najviac mi v hlave utkveli tie jej matematické triky s číslami 11 a 25, ale inak, nemala som chuť ju tresnúť (možno iba zo začiatku pri Phillipovi, to sa však dá ospravedlniť jej mladosťou a tým, že práve vyšla zo školských lavíc), takže... Z celej knihy mi najviac utkvela tá scéna u Justinovej osamelej starej babičky - kde každoročne čakala na deti a vnúčatá pri prestretom stole a tí aj tak nikdy neprišli - bolo to naozaj dojímavé a až sa mi tisli slzy do očí.

luci33
20.01.2019 5 z 5

Příjemně se mi to četlo.

DUNIKO
04.01.2017 5 z 5

Nádherná.

Ditules
03.12.2015 3 z 5

Klasická červená knihovna. :)

moudivlacek
16.09.2015

Toto je příběh jedné "Popelky" z Anglie a proměny netvora v milujícího muže, co více k tomu dodat, :).

Barbora H
30.06.2015 4 z 5

Hezká, čtivá, napínavá... i když...měla mouchy...

zp87
18.03.2015 4 z 5

Taková pohádka - jak se chudá dívka díky štěstí, kráse, inteligenci a vlastní urputnosti hraběnkou stala. Pochopitelně ve skutečnosti by jí nic z toho nepomohlo a bez rodokmenu by si ani neškrtla a společnost by ji nepřijala - obzvlášť po některých zážitcích, které prožila... Ale to je zde úplně vedlejší.
Oceňuju, že krize mezi hlavními hrdiny byla poměrně brzy zažehnuta.
Justin mi byl velmi, velmi sympatický. Takový muž na svém místě...

Moc pěkný román... chtěla jsem knize lehce přidat a dát jí 5 hvězd (i když to vidím tak na 4,5) - ale nakonec jsem zaokrouhlila dolů - proč? Zklamal mě konec.

SPOILER: Dopadlo to dobře, happyend se konal, ale skončilo to příliš rychle. Chybělo mi tam ještě pár stránek, autorka to příliš usekla. Co bude s Thomasem dál? A hlavní hrdinové? Osobně mám ráda, když je příběh zakončený dalším dědicem na cestě - ale tady to je takové useknuté... A nevíme nic. Na to, jak se mi příběh hezky četl, mě konec lehce zklamal.

miruska1
09.07.2013 5 z 5

Toto je prva kniha od tejto autorky, ktoru som čitala a veľmi sa my pačila. Určite skusim ešte niečo od nej prečitať.

Nibiru
03.06.2013 5 z 5

Je to zatím druhá knížka od této spisovatelky, kterou jsem přečetla, ale ani tahle mě nezklamala, stejně jako předchozí Hříšný slib.
Autorka píše tak krásně a některé scény jsou tak citlivé a dojemné, že ač neslzím u každé Červené knihovny, u této knížky jsem slzičku ukápla. Myslím, že srovnání s Lisou Kleypas je na místě, až na to, že Kat Martin nemá tak jiskrný humor. Občas tam sice probleskne, ale její doménou je vášeň ve své temné, zničující podobě a temný, rozpolcený a jak jinak, mužný hrdina, což je u této literatury zcela podle mého gusta.

Anglie 19. století romance historické romance

Kat Martin