Luci19346 Luci19346 komentáře u knih

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Kniha o naší konzumní společnosti. Vzhledem k tomu, že se o problematiku udržitelnosti zajímám, mě obsah celkem nepřekvapil. Hold za naše levné věci trpí lidé v Asii.

V knize jsou dvě dějové linie. Jedná o životech lidí z továren pro naše co nejlevnější výrobky a druhá z milostného života hlavního hrdiny.

Kniha se mi líbila, je vtipná zároveň i poučná.

25.07.2023 5 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

(SPOILER) Nikdy by mě nenapadlo, že se u detektivky tak nasměju. Možná to bylo tím, že to nebyla úplně detektivka. Spíše mi to přišlo jako ironická knížka o seberozvoji, kterou podtrhoval fakt, že z právníka se pomalu stane mafián.

09.07.2023 5 z 5

Nedokončený rukopis Nedokončený rukopis Franck Thilliez

Na knize se mi líbí, že do poslední chvíle nevíte, jak skončí. Před koncem jsem tušila, ale takový konec mě nenapadl.
Velmi propracovaná kniha ještě s návazností na druhou. Trochu zarážející pro mě bylo, že obě hlavní postavy knih ztratily paměť.

25.06.2023 5 z 5

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

Pro mě taky nejhorší M.Elsbergova kniha. V prvních 70% knihy se odehrávalo hlavně před soudem, pro mě hrozná nuda. Nerada se ale vzdávám, tak jsem pokračovala. Posledních třicet procent mělo spád a četlo se skvěle.
Jak již píší čtenáři předemnou, výběr jmen Steve a Sean byl velmi nešťastní. Taky se mi jména pletla. Zapamatovala jsem si je až ke konci knihy.
Na knize se mi líbil hlavně fakt, jak se politici otáčí za veřejným míněním.

04.06.2023 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Opět skvělá sbírka povídek. Všechny mé bavily. Za mě by se Jo už ani nemusel vracet k HH.

23.04.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Hodnotím knihu velice kladně. Různé povídky s podobným námětem, jak kniha napovídá, žárlivosti.
Jako čtenářům přede mnou, i mě se nejvíce líbila první povídka, ale ty další hodnotím taky velice kladně.
Přišlo mi, že to není úplně jednoduché čtení, člověk se nad tím musí i trochu zamyslet a pořádně soustředit.

03.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

I druhý díl byl plný očekávání, zklamání a smrti. Řekla bych, že nebyl tak surový, ale spíše mi přišel psychicky více náročný. Konec mi dal naději. Doufám, že bude třetí díl a moje naděje se naplní.

19.03.2023 5 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Opravdu čtivá kniha. Zajímavý začátek, který mě nutil číst dál a dál. Naivně jsem věřila do poslední chvíle ve šťastný konec. Závěr knihy mě dost překvapil a šokoval. Pokud máte rádi zajímavé a propletené příběhy, tak rozhodně doporučuji.

22.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Půjčila jsem si knihu, abych si oddechla od detektivek a thrillerů. Moc oddech to nebyl.
Život uměl být hodně krutý. Doporučovala bych knihu všem, kteří křičí, že se mají dnes špatně...
Druhý díl si určitě přečtu.

06.02.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napínavý děj. Pokaždé jsem si říkala, že teď už to zvládnou. Zajímavý byl i výběr obětí. Jediný co mě mrzelo, že konec byl hodně rychlý a moc se nevysvětlilo.

28.01.2023 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Na začátku jsem byla trochu zmatená, protože mi připadalo, že detektivy už znám. Musela jsem si tu v komentářích přečíst, že je opravdu znám a tento díl je vlastně první. :)

Kniha byla čtivá i napínavá. Ke konci trochu ztrácela spád. Úplný konec mě zklamal. Nebylo vlastně vůbec nic vysvětleno. Připadalo mi to, jako když už autor dovršil maximální počet stránek a musel rychle skončit.

20.01.2023 4 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Kniha je naprosto geniální. Promyšlená od začátku až do konce.
Nejvíce mě překvapil konec děje osobního života komisaře Sharka. Byla jsem zvědavá, jak se to vysvětlí, a takový konec mě opravdu nenapadl.

09.01.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Musím říct, že nechápu hodnocení knihy. Tak špatnou knihu jsem už dlouho nečetla. Pro mě nejhorší díl série. První dvě třetiny absolutní nuda a zoufalost. Poslední třetina se trochu rozjela, ale konec mě dost překvapil. Celá kniha na mě působí nepromyšleně. Nedokázala jsem do knihy vůbec začíst, pro mě jedna velká nuda.

Jako obvykle hlavní a v tomto díle jediný děj se točí kolem Josie a jejích příbuzných (ano, už po páté a stále dokola). Zklamalo mě, že vlastně vůbec nebyl v knize děj s Lissete a Harrisem.

Jsem ráda, že je to poslední díl. Další bych si teď nekoupila. Snad na tenhle propadák zapomenu, až vyjde další díl.

02.01.2023 2 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět se hlavní děj dotýkal i Josie. Ta tedy musí mít nervy z oceli. :) Jinak pro mě zatím nejlepší díl. Nebylo mi dlouho jasné, jak to skončí.

27.12.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Kniha se četla opět pěkně, nechybělo napětí. Vraha hlavního vyšetřování jsem si tipla už na začátku, ale to mi nevadilo. Nejvíc mi vadilo, že je opět do vyšetřování zahrnuta Josie rodina. Skoro to vypadá, že Dentonské policejní oddělení neřeší nic jiného... :) Ale nevadí, pokračuji v sérii dál.

20.12.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý díl série se mi četl pěkně. Děj byl napínavý, ale občas mi přišlo, že příběh je příliš neuvěřitelný. Proto dávám o jednu hvězdu méně. Ale s chutí jdu na další díl.

14.12.2022 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Napínavý příběh, do poslední chvíle nebylo jisté, jak to celé skončí. Nemohla jsem v noci ani spát, musela jsem číst... :)

21.11.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Jdu si hned koupit druhý díl.

14.11.2022 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

V knize vypráví dva příběhy, první detektivní že současnosti a druhý cca před sto lety. Propojení časových rovin je zajímavé, až uklidňující, že smrtí člověka životní příběh nekončí. Mě osobně se více líbil historický příběh.

14.10.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Velmi čtivá knížka, nemohla jsem se odtrhnout. Ale když se zamyslím, že to opravdu někdo prožil, tak je mi z toho smutno a cítím úzkost. Myslím, že v dnešní době by si ji měl přečíst každý...

10.09.2022 5 z 5