Luci19346 Luci19346 komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Jednoduchý příběh s předvídatelným koncem, který jsem předpokládala již před polovinou knížky. Dostala jsem takovou chuť na sladké, že jsem si musela eclairky udělat doma.. Nejvíce mě v knize štvaly opakující se pasáže stejných frází o ničem. Nepotřebuji číst 20x, že je Nina rozmazlená, nebo že ji bratři chrání, jednou by stačilo.

29.08.2022 3 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

(SPOILER) Čtivá povídka, s překvapivým koncem. Trochu mě mrzelo, že chyběla "mej-chuan". Aspoň konečně neunesli někoho z Liho rodiny... :)

17.07.2022 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

(SPOILER) Pro mě také zatím nejlepší díl. Kniha má pěkný spád. Nebyla jsem si dlouho jistá, jak to dopadne. Konec mě zklamal. Nevím proč v každé detektivce musí unést někoho blízkého detektivovi...

14.04.2022 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Kniha se mi líbila, ale přišlo mi, že má pomalejší spád. Od 30% knihy jsem tušila, kdo bude vrah. Pak se téměř nic v dějové linii vyšetřování nedělo. Hezky je v knize popsaná čínská historie a kultura. Konec mě trochu překvapil.

30.03.2022 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Čtivá kniha. Nejvíc se mi líbily představy mladíků a pak osudy starších pánů, jak se za 50let člověk vyvine v někoho jiného se svým osudem.

13.03.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Začátek knihy se mi zdál pomalejší, ale pak se to rozjelo. Mě rozhodně Peter May opět nezklamal. Pěkný detektivní příběh za doby pandemie.

23.02.2022 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Kniha napínavá, ale asi v půlce jsem ji musela odložit, protože mi to přišlo trochu nepravděpodobné, že by se to tak "v opravdovém světě" stalo. Ale druhý den jsem to vydýchala a knihu přečetla.

01.02.2022 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Nedoporučuji číst knížku před spaním, nebo jako já nebudete spát, ale číst. Za mě kniha napínavá, přečetla jsem jedním dechem. Těším se na další díl, jak to celé dopadne.

15.01.2022 5 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Knihu bych doporučila čtenářům, které baví matematika a orientují se alespoň lehce v ekonomii. V knize jsou delší odstavce jen výpočtů. Mě kniha moc bavila a dokázala jsem se začíst, ale určitě není pro každého.

14.09.2021 5 z 5