lucakuca lucakuca komentáře u knih

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Vše co obsahovala celá série – postavy, místa, fotky, nákresy a také malé překvapení :-)

16.04.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Milé, čtivé, romantické, sice předvídatelné, ale velmi oddechové.

16.04.2020 4 z 5

Allie Finklová - Stěhujeme se! Allie Finklová - Stěhujeme se! Meg Cabot

Milé, čtivé pro devítiletá děvčátka.

15.04.2020 3 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Takový český hybrid - Dan Brown a Indian Jones věčně na kaši. Kniha ze dvou pohledů – bývalého policisty a krásné kurátorky, zajímavé myšlenkové pochody.

11.04.2020 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Milé, čtivé, romantické. Oddechovka o první lásce – nelásce, přátelství – nepřátelství.

09.04.2020 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Mě to prostě nebavilo. Dočetla jen na stranu 94.

07.04.2020 1 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Jestli máte (měli, znáte, …) kolem sebe aktivního rentiéra 80+, tak se máte na co těšit! Vtipné, pohodové, čtivé. Nakonec Japonec, kdo je vrah byla taková třešnička na dortu oddychu a s polevou humoru.
"Byl to tedy pořádný macek, ale nemívají losové rohy?" Řekl konečně Ragnar. Egon se nahnul nad zvíře a hlas mu přeskakoval, když prohlásil: "Ach můj bože. Tohle přece není žádný los. zastřelil jsem koně!"

05.04.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Spokojená. Moc. Hezoun, slizák a sympaťačka. Co víc chtít???? Čtivé, napínavé, zblajznuté na posezení a těším se na druhý nášup! Šup sem s tím! Takové reálné, zločiny se dějí a kupí se na sebe, nečekají ve frontě na vyřešení...

05.04.2020 5 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Fantazie rozjetá na plné obrátky! "Jules Vernes" ruku v ruce s Jane Austenovou - plně souhlasím (Mary Jo Putney). Vzducholodě z Anglie až na Mars. Perfektní bláznivina! Dobrodružné, čestné, bojovné i tak trochu romantické.

04.04.2020 5 z 5

Město lží Město lží Sam Hawke

To bylo tak krásný!!!! JÁ NEMÁM SLOV. Když jsem vykládala děj knihy, tak jsem to vyprávěla formou Hry o trůny. "Představ si Neda Starka a jeho pobočníka, každý má syna - Sněha a ...."

01.04.2020 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Nejdřív jsem si myslela, že je kniha nějak spojená s písničkou od Helenky Vondráčkové. I obal tomu nasvědčoval. Ha! Chyba! Chyba! A překvapivě chyba! Přečteno na jeden nádech. Úžasně napsáno. Při čtení se mi odvíjela kniha jako film. Jednoduchý příběh, žádné složitosti. Vau efekt.

29.03.2020 5 z 5

Pohádky nejsou fér Pohádky nejsou fér Shannon Hale

Celkem fajn příběh, než jsem se však zorientovala, že Apple je dcera Sněhurky, Raven zase Zlé královny atd. atd., chvíli to zabralo.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Pohádka o Popelce v moderním hávu. Předvídatelné a přitom čtivé. Ella je neuvěřitelná a sympatická hrdinka, která umí být vtipně jedovatá.

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Čtivé, zapeklité a ten konec. To jako fakt?

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Uklidňující, pohodový, milý příběh. Papoušek s filmovými hláškami, hromady zapálených svíček, ňuchňacích dek, tlustých ponožek a očistných procházek po okolí.

Autorova odysea Autorova odysea Chris Colfer

Tento díl se mi zdál nejslabší, ale nic mi nebrání, těšit se na další - poslední.

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Úžasně vtipné vysvětlivky. Jsou tam hlášky, které ocení spíše dospělí. Např. Bílý Tesák má syna Mléčného Tesáčka. Ha! Vidíte?

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Až na tu obr kaňku na obalu je to opravdu dívčí. Láska protknutá sem tam mrtvolkou :-). Čtivé, autorka mě s koncem dobře dostala.

Podfuk na Korsice Podfuk na Korsice Peter Mayle

Echt francouzské. Plné jídla, luxusního vína a malinkého problémku. Chtělo by to více akce než šampusu. Jo a nečtěte to o hladu.

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Příběh či spíše rozklad jedné rodiny. Můj subjektivní pocit je pocit rozčarování. Kniha mě vábila svou duchařskou stránkou a vylezl z ní psychologický rozbor aktérů. Četla jsem ji dlouho, velice dlouho.