lucakuca lucakuca komentáře u knih

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Uff, nemám slov. Na jeden zátah. Slova jsou u této knihy jako slepák. Naprosto zbytečná!

06.07.2020 5 z 5

Motýlí pošta Motýlí pošta Ursel Scheffler

Povídání a vzpomínání a jedno nepovedené přistání draka. Příběh, který neurazí, ale zapadne v záplavě dalších knih...

05.07.2020 3 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Hláška střídá hlášku a výběr dobrot a dobrodružství nebere konce. Tutově tutová tutovka! „Hrudko naděje života mého, to je ale rozkošný nápad.“ „Dáte si šťávu z očních bulev či potní koktejl z podpaždí?“ „Nechutně ti to sekne.“ Bavila jsem se.

04.07.2020 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Neurvalec Anton. „Jsem legenda a vy stádo.“ Nasedla jsem na romantickou lodičku a dojela na raftu černočerného humoru Antona Brekkeho. Až skoro týravé hlášky na kolegu Torpa :-) přiznám se – sedly. Čtivé, dvou dějové a nakonec jak jinak než mazaně propojené.

03.07.2020 4 z 5

Strakáč a Tioni Strakáč a Tioni Daniel Rušar

Povinná četba pro mateřinky! Z fleku! Čtení se stává stezkou odvahy pro tvrdohlavé nebojsy – válečné barvy, velké obrázky, smutné našlapování v nebezpečném prostředí… a nakonec… Si to prostě přečtěte! :-)

01.07.2020 4 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Výstavka vnitřních a vnějších démonů všech myslitelných odnoží. Hlavní hrdinka má všech 5 P – Prostě Protivná Problémová Psycho Paní. Něco takovýho jsem ještě nikdy nečetla. :-) Všichni jsou nesympatičtí, zlí, sobečtí, arogantní, zvrácení… Nebylo komu fandit, ale čtivé to bylo dost :-) :-) :-)

29.06.2020 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Kniha je plná akce – reakce – destrukce, objeví se škůdce, svůdce, zrádce či špatný vojevůdce. Proběhne spolupráce, sem tam i provokace, částečně mystifikace, mimozemská konzumace, potřebná konfiskace a konečná likvidace. "Milášek" SPIRO je zpět – „Závisí na tobě celý vesmír. Ne, že bych naléhal… Tak už jdi!!!“

27.06.2020 4 z 5

Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Nadja Fendrich

Speedy je vážně bourák :-). Zažívá bezva dobrodružství, baští dobrotu superspeciál a sní o pokladu plném zlatých poklic na kola, zlatých zpětných zrcátek, zlatých volantů, a tak. :-)

23.06.2020 5 z 5

Umění prostého života Umění prostého života Shunmyo Masuno

Příjemné, moudré, inspirativní a meditativní. Kam ženem? Proč? Nač? Bude to tam lepší? Dělám víc věcí, páč musím, páč chci? :-) No není to sranda.

21.06.2020 4 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Co má společného gravitace a dvojité vyměšování bobkovitého tvaru? No přece Brumlu a Remcíka! Vtipné, milé, barevné, svěží a šťavnaté se zajímavou příchutí a zároveň ovocně poučné s úžasnými obrázky. Jednou větou: Pořád flák zmrzlinového poháru největšího na celým světě se všema dobrotama až pod nos donesený. A teď mám hlad.

16.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Uff. Už si asi nikdy nedám věneček a ve sladké touze pouze vlastnoručně zplichtěný. Kniha je opravdový věneček – žravá, s dech beroucí čtivostí lehkostí krému a co křupnutí do těsta to nějaký zvrat. A ta poleva! Ta to rozsekne.

16.06.2020 5 z 5

Vražda v ulici Black Swan Vražda v ulici Black Swan Andrea Penrose

Zbytečně zdlouhavé a přitom zajímavé. Čtivé, v mém případě, pouze díky dávkování kapitol - asi takhle: každé ráno na lžíci a šup do pusinky! Je to zdravé!

11.06.2020 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Je to božan!!! Od první chvíle, kdy se mi představil, že se jmenuje Lars, vím, že je to láska na první pohled, která se mění s tímto dílem v něco trvalejšího! Jestli bude další díl tak skvělý, jdu kupovat prstýnky.

10.06.2020 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Moje kafe, potřebovalo kafe, abych tu knihu dočetla. Nabízí přitom vše, co slibuje jako nemocniční strava. Vše podle krimi regulí ani fň navíc.

09.06.2020 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Perfektní čtení. Vtipné, tajemné, svižné (zní to sice jako bych popisovala zážitek s týden odleželým tatarákem), ale opak je pravdou. Na co jsem tak dlouho čekala, než jsem se do toho pustila?

05.06.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Čtivá kniha, to tedy je. Ale! Tady bych pro změnu přidala klidně dalších 300 stránek a víc se do všeho ponořila. Očekávala jsem přes noc bublající, silný vývar a dostala masox zalitej studenou vodou z konvice.

31.05.2020 3 z 5

Podivuhodné příhody Ingrid Winterové Podivuhodné příhody Ingrid Winterové J. S. Drangsholt

Není to zas tak špatné čtení. Je to prostě bláznivé čtení jako vaření s Babicou. :-) :-) Ještě nezažila tohle! A co tohle? Jo chtělo by to nějakou exotickou zemi! Nemáme? Dáme tam třeba Rusko! To fakt píše! Šup sem s ním Ruskem!

31.05.2020 3 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Díky ní jsem začala zase běhat. Takže za mě plnej knedlík! Tuto knihu jsem ucucávala jako svůj první dospělácký drink. Každý den pár bonmotů. „Tři zásady bezpečného běhání v době extrémních letních veder: 1. zůstaňte doma 2. zůstaňte doma 3. zůstaňte doma ve stínu se sklenicí něčeho osvěžujícího a vyběhněte druhý den v pět hodin ráno.“

28.05.2020 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Je dokonalá! Hltám ji jako vodu na Sahaře a chechtám se jako bych konečně spatřila Fatu Morgánu. Dobrodružné, napínavé, laskavé a vtipné. Jo!

28.05.2020 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Takový ten pocit… Něco bych si dala, ale nevím co. Na co mě honí mlsna? Kde je problém? Takhle kniha je jak moje chuť. Něco mi tu chybí a nevím co… Dva životy, dva příběhy. Jeden fascinující, druhý rekonvalescentní. Čtivé, oddechové, předvídatelné, a to moje NĚCO.

24.05.2020 3 z 5