Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403270/bmid_sberatel-kosti-GKb-403270.jpg 3 86 27

Před dvaceti lety se čtveřice teenagerů na vlastní pěst vydala do místních lesů, aby se pokusili najít údajný domov Sběratele kostí. Vrátili se pouze tři z nich. Současnost. V ulicích Liverpoolu je místními obyvateli zpozorována těžce zraněná žena, jež tvrdí, že utekla dnes už zapomenutému a pověstmi opředenému Sběrateli kostí. Policista Louise Henderson musí skeptické kolegy přesvědčit, že tento městský mýtus je opravdu možná z masa a kostí. Když je ale v místech, o nichž žena tvrdila, že odtamtud utekla, nalezeno tělo, případ nabere nový, temnější směr. Avšak vrah sleduje každý krok, jenž policie v cestě za jeho dopadením učiní… Děsivý a zneklidňující thriller s prvky hororu.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Brána

The Bone Keeper , 2018

pastelka53
10.09.2023 1 z 5

Tohle mi absolutně nesedlo. Přitom nápad skvělý, ale zpracování příšerné.

viweb
22.01.2023 2 z 5

Mě se to nelíbilo. Zmatečné, nezáživné děj skákal z přítomnosti do minulosti a zpět což na mě působilo rušivě a některé kapitoly mi přišli jako úplně zbytečné o ničem nevypovidajicí, nic nedokreslující.
Škoda.

jaja1989
14.01.2023 odpad!

Bože , co to zase bylo?
Styl knihy se mi vůbec nelíbil, moc postav ,vše zmatečný .
Bohužel ani hlavní postavy to nezachranili
Srovnání se sběratelem kosti od Deavra je tohle brak.

Olous1
03.10.2022 5 z 5

V knihovně mě zaujala obálka, knihu jsem si půjčila a doma koukla na hodnocení v databázi a byla jsem překvapená jak malé hodnocení kniha má. Dlouho jsem odkládala, nakonec jsem se pustila do čtení. A jsem opravdu překvapená. Mě se to moc líbilo, napínavé, mělo to spád, chvilku jsem měla i husí kůži.90%.

Mihal27
04.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihu mi požičala dobrá kamarátka a týmto jej chcem ešte raz poďakovať že som si ju mohol prečítať. Hlavný hrdinovia pre mne neboli až tak sympatický ale časom som si k nim našiel cestičku. Strašne sa mi páčia knihy kde je nejaký ten mýtus a potom sa z toho stane niečo neuveritelné. Koniec tejto knihy? Úplne že TOP.

"Každé tělo, pohřbené v tomhle lese, tu bylo pohřbeno omylem"

Majuš333
17.05.2022 5 z 5

'Sběratel kostí vás nenechá naživu. Stáhne vás zaživa z kůže, takže z vás zbudou jen kosti. Nikdo vaše tělo nenajde. Nikdo se nedozví, kam jste zmizeli.'

Veľmi som sa na Sběratele kostí tešila a môj prvý podnet znel: že sa musím zbaviť akýchkoľvek (negatívnych) pocitov voči (nesympatickým a čudným) hlavným vyšetrovateľom (Shipley a Louise). Akonáhle táto idea zakorenila, kniha ma úplne vtiahla do seba a vláčila ma desivým a znepokojujúcim príbehom až na poslednú stránku...
Užila som si každú jednu kapitolu :)

PS: Prebal knihy je opäť mrazivý...

Sběratel kostí, běda,
krok za krokem se blíží,
nikomu šanci nedá,
kdo cestu jemu zkříží.

Počká si na každého,
dnes, zítra, zas a znova,
rozřeže tělo jeho
a kosti jeho schová.

Em69
01.03.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala k vánocům a nic moc jsem od ní nečekala, takovou klasickou kriminálku s trochu strašidelnými momenty... Ale to co jsem od knihy dostala, no páni. Líbilo se mi propojení minulosti a přítomnosti, chvílemi jsem měla i husí kůži - autor umí skvěle popsat a vylíčit atmosféru a postavy. Za mě kniha byla dobře napsaná a rychle se četla ( nemohla jsem jí odložit), skvělý děj i zápletky. Určitě byste neodhadli konec... Každý kdo má rád detektivky s trochou strašidelna by si tuhle knihu měl určitě přečíst...

dagsvob
31.01.2022 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst a na začátku jsem se trochu ztrácela v ději. A nechápu, proč policajti v Liverpoolu nenosí střelné zbraně...

Tereza137
15.11.2021 5 z 5

Náhodou mě se kniha opravdu strašně moc líbila a patří mezi mé top knihy. Bála jsem se si ji koupit na vzdory různým celkem špatným hodnocením a jsem moc ráda, že jsem tam neučinila a knihu si přečetla. Téma je originální, může být rozhodně reálné (nikdy nevíme, co a kdo se v lesích skrývá). Opravdu hodně napínavá kniha od začátku do konce. Knihu jsem přečetla za necelé 3 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Žádné zbytečné natahovane scény, všechno bylo svižné. Konec byl opravdu nečekaný a až vše na konci začalo dávat smysl a vše se vyjasnilo. Opravdu knihu doporučuju ! Přála bych knize, aby měla více % a více pozitivních komentářů.

Annkag
23.09.2021 3 z 5

Kniha má zaujala svým názvem, námětem...ale v konečném důsledku to nebyla až taková bomba jakú jsem očekávala.
Ale konec má dost překvapil a trocha vylepšil konečný dojem.

Roseblood
06.01.2021 3 z 5

zajímavý námět, občas pěkně napínavé

pro mě chvílemi až přehnaný a neuvěřitelný děj

hodnocení: 2,8/5*

tom8157
22.11.2020 3 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala tolik, jak jsem čekal (i když možná je to tím, že jsem ji četl v období osobní krize :| ) Přesto byl závěr zajímavý a do jisté míry i nečekaný, proto nakonec dávám tři hvězdičky.

michaela3483
17.10.2020 2 z 5

Konečně dotčena, asi po dvou měsících.
Nemohla jsem se vůbec začíst, styl psaní mi nesedl. Přišlo mi to celé takové zmatené, ale protože nemám ve zvyku knihu nedočíst, dala jsem jí ještě šanci a prokousala se ke konci.
Téma mě zaujalo, anotace nalákala, ale kniha taková mě zklamala.

Katania
24.06.2020 4 z 5

Mě se to líbilo. Nebylo to nijak náročné, ale jako taková jednohubka super

lucakuca
07.04.2020 1 z 5

Mě to prostě nebavilo. Dočetla jen na stranu 94.

Lucik666
03.03.2020 2 z 5

tohoto autora mam rada, ale toto byoa jeho nocni mura asi. pribeh zajimavy, obalka parada, anotace super, bohuzel to vse ma sve ALE. hlavni postavy o nicem. nevytvorila jsem si k. nim zadne sympatie nebo nesympatie. byly neslane a nemastne. chemie mezi nimi zadna. ztratila jsem se v tom co je soucasnost a co je minulost. mohl to autor trochu vic oddelit.

Lena79
25.01.2020 4 z 5

Na začátku knihy jsem se trochu ztrácela, nedokázala jsem věnovat plnou pozornost tomu, co čtu. Nakonec mě nějakým způsobem příběh zaujal a mohu říct, že jsem četla i horší knihy. ke knize se ale nikdy nevrátím.

Janík511
31.12.2019 3 z 5

Žádná sláva a kniha měla takový potenciál. Bohužel tento autor mě nepřesvědčil o svých kvalitách. První třetina knihy chaotická, prohrávala jsem si s myšlenkou, že ji odložim, ale vydržela jsem. Znova číst nebudu, ani žádnou další od stejného autora. Škoda...

alexis818
30.12.2019 4 z 5

Já velice ráda půjdu proti negativnímu proudu k této knize.Jednoduše,mně se to moc líbilo.Myslím,že tak ani nezáleželo na kritizované absenci střelných zbraní,ten příběh byl vystavěn spíš na duševním základu všech zúčastněných.Na tom,jak silné v nás dokáže být zlo,které je těžké ukočírovat,i když se o to poctivě snažíme-viz otec-a nakonec to zlo zvítězí.Kniha byla pro mě velmi čtivá,napínavá a já bych jí přála více spokojených čtenářů.

Nightstalker
25.11.2019 odpad!

Nedočteno. Nudné čtení s nesympatickými postavami.

Luca Veste
britská