Podfuk na Korsice

Podfuk na Korsice https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243430/mid_podfuk-na-korsice-wjh-243430.jpg 4 35 11

Sam Levitt série

Podfuk na Korsice, volné pokračování knih Podfuk jako víno a Podfuk v Marseille, je ryzím potěšením v provensálském stylu, při jehož čtení se vám budou sbíhat sliny v ústech a zároveň se budete skvostně bavit. Peter Mayle je opět ve výborné formě – jeho spolehlivý stopař Sam Lewitt jako obvykle uspokojuje své hrdlo, žaludek a milostné touhy na jihu Francie, a přitom luští případ smrtelných intrik uprostřed společenské smetánky Riviéry. Miliardář Francis Reboul si hoví na zahradě svého paláce nad Marseille a očekává příjezd dobrých přátel, Sama Lewitta a Eleny Moralesové, když náhle zpozoruje olbřímí jachtu, jejíž pasažéři jeví více než běžný zájem o jeho majetek. Majitelem jachty je hrabivý ruský magnát Oleg Vronsky, který má o Reboulovu rezidenci takový zájem, že se nezastaví před ničím. Když ji Reboul odmítne prodat, Vronsky se uchýlí k nechutným metodám. Načež přijde řada na Sama, který Reboulovi již v minulosti vytáhl nejeden trn z paty. Sam najde spojence mezi nájemnými žoldnéři z podsvětí, dokonce i z korzické mafie, a zajistí, aby se jeho přítel nestal obětí „ruské diplomacie“’ vzor Vronsky. Hrozivé okolnosti však nezabrání Samovi a Elene účastnit se nablýskaných večírků, kde jiskří jak šampaňské, tak i filmové hvězdičky, a pochutnávat si na francouzské kuchyni – okázalými pokrmy počínaje a skromnými lahůdkami konče, jako například prvním chřestem sezóny, při jehož konzumaci je třeba něco si tajně přát. Avšak jak se Sam blíží k řešení případu, uvědomí si, že Reboul se může snadno ocitnout mezi těmi, kdo se už ze života nebudou těšit dlouho.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Corsican Caper , 2014

Luigi1
04.06.2023 4 z 5

Chutná jídla a k tomu vína to je Korsika

Ulala
26.11.2022 5 z 5

Lehké, příjemné čtení se špetkou napětí. Posypané příjemným humorem a hrdostí z místa, kde má své kořeny. Prostě lukulské hody pro chvíle odpočinku.

lucakuca
28.03.2020 3 z 5

Echt francouzské. Plné jídla, luxusního vína a malinkého problémku. Chtělo by to více akce než šampusu. Jo a nečtěte to o hladu.

Marcik7
18.06.2019 4 z 5

Velice svěží dílko, jemný humor, trocha napětí a díky představivosti i skvělá jídla a vína k tomu. Knížka, která se hodí k letní pohodě.

karel0684
24.01.2018 4 z 5

Tyhle knihy se Samem Lewitem se čtou samy a. velmi dobře. Oddychovka na delší cestu vlakem či autobusem, vtipná, napínavá... A nedoporučuji číst nalačno!

TeaPeter
15.08.2016 4 z 5

Opravdová humoristická jednohubka.

niknikita
10.05.2016 4 z 5

Nehledejte tady srovnání s Rokem v Provence, ale přesto vás může pobavit mafiánská zápletka. Je jako vystřižená z některých praktik našeho století.

hanča34
11.01.2016 3 z 5

No, komentář k přečtené knize není přesný, protože jsem ji nedočetla. Z knih od Mayleho se mi zdála nejslabší.

mariva
07.08.2015 5 z 5

Mám ráda knížky Petera Mayle a miluji Korsiku, takže tahle knížka pro mě byla úžasným bonbonkem. Jediným jejím nedostatkem je, že není delší o:((

ewi
29.07.2015 3 z 5

cista oddychovka, predvidatelna od zaciatku do konca, no vyborne sa cita na dovolenke, urobi vam prehliadku francuzskej gastronomie ;)

alnahu
21.04.2015 4 z 5

Opět v provensálském stylu, příjemná oddechovka.